Medine - Ağrı Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.716 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 22°C / 7°C

Medine Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Medine şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi en hızlı ve kolay alternatif. Ayrıca otobüsle ve araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Medine şehrinin her köşesinden çağırabileceğiniz taksilere binerek Medine Havalimanı’na hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunan Medine Havalimanı’na gitmeniz için taksiler son derece basit bir ulaşım seçeneği olabilir. Taksiler ile havalimanına yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Şehirdeki tüm noktalardan binebileceğiniz otobüsler ile Medine Havalimanı’na kolay ve ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Taksilere oranla daha hesaplı olan otobüsler sizi Medine Havalimanı’na son derece rahat ve olabildiğince hızlı şekilde ulaştıracak.

Araç Kiralama

Medine Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz en rahat seçeneklerden birisi araç kiralam. Şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile uçağınıza hızlıca yetişebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz olarak araç kiralama şansınız olduğunu unutmayın. Araç kiralayabileceğiniz firmalar arasında; Hanco, Dheeb, United International Company, Al Miftah, Bin Hadi, Daleel, Rached Al Abairi ve Al Wifaq yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Suudi Arabistan’ın en önemli şehirlerinden olan Medine’de yer alan Medine Havalimanı, şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunuyor. Uluslararası ve şehirlerarası alanlarda ve sivil kategoride hizmet veren Medine Havalimanı, aynı zamanda Suudi Arabistan’ın dördüncü en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor.

Medine Havalimanı’nda iç hatlar ve dış hatlar için birden fazla terminal binası bulunmakla birlikte havalimanında yolcular için çok sayıda hizmet veriliyor. Medine Havalimanı’nda para işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz banka ATM’lerinin yanı sıra, sağlık sorunlarınızı ve ani problemleri gösterebileceğiniz sağlık merkezi ve ayrıca kaybolan eşyalarınızı sorgulayabileceğiniz kayıp eşya ofisi bulunuyor.

Bunların yanı sıra her terminal binasında, yolculuk öncesi veya sonrası alışveriş yapabileceğiniz mağazalar bulunduğu gibi yeme içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoran ve kafeler de yer alıyor.

24 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Medine-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Medine-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Medine-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Medine-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Medine-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Medine Havalimanı, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Medine-Ağrı arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Medine-Ağrı arası uçuş mesafesi toplam 1715 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat sürüyor.

Medine-Ağrı uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Medine-Ağrı uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
7ºC
22ºC
Cum
Cmt
5ºC
21ºC
Cmt
Paz
2ºC
19ºC
Paz
Pzt
4ºC
23ºC
Pzt
Sal
3ºC
24ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Medine - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi