Medine - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.476 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 34°C / 19°C

Medine Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Medine şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi en hızlı ve kolay alternatif. Ayrıca otobüsle ve araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Medine şehrinin her köşesinden çağırabileceğiniz taksilere binerek Medine Havalimanı’na hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunan Medine Havalimanı’na gitmeniz için taksiler son derece basit bir ulaşım seçeneği olabilir. Taksiler ile havalimanına yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Şehirdeki tüm noktalardan binebileceğiniz otobüsler ile Medine Havalimanı’na kolay ve ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Taksilere oranla daha hesaplı olan otobüsler sizi Medine Havalimanı’na son derece rahat ve olabildiğince hızlı şekilde ulaştıracak.

Araç Kiralama

Medine Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz en rahat seçeneklerden birisi araç kiralam. Şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile uçağınıza hızlıca yetişebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz olarak araç kiralama şansınız olduğunu unutmayın. Araç kiralayabileceğiniz firmalar arasında; Hanco, Dheeb, United International Company, Al Miftah, Bin Hadi, Daleel, Rached Al Abairi ve Al Wifaq yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Suudi Arabistan’ın en önemli şehirlerinden olan Medine’de yer alan Medine Havalimanı, şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunuyor. Uluslararası ve şehirlerarası alanlarda ve sivil kategoride hizmet veren Medine Havalimanı, aynı zamanda Suudi Arabistan’ın dördüncü en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor.

Medine Havalimanı’nda iç hatlar ve dış hatlar için birden fazla terminal binası bulunmakla birlikte havalimanında yolcular için çok sayıda hizmet veriliyor. Medine Havalimanı’nda para işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz banka ATM’lerinin yanı sıra, sağlık sorunlarınızı ve ani problemleri gösterebileceğiniz sağlık merkezi ve ayrıca kaybolan eşyalarınızı sorgulayabileceğiniz kayıp eşya ofisi bulunuyor.

Bunların yanı sıra her terminal binasında, yolculuk öncesi veya sonrası alışveriş yapabileceğiniz mağazalar bulunduğu gibi yeme içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoran ve kafeler de yer alıyor.

24 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Medine-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Medine-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Medine-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Medine-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Medine-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Medine Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Medine-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Medine-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 1475 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 50 dakika sürüyor.

Medine-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Medine-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
19ºC
34ºC
Paz
Pzt
18ºC
32ºC
Pzt
Sal
19ºC
32ºC
Sal
Çar
18ºC
32ºC
Çar
Per
14ºC
30ºC
Per
Haritada Görüntüle
Medine - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi