Malaga - Valensiya Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
479 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Valensiya) 11°C / 6°C

Malaga Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Malaga, ılıman iklimi ve görülmeye değer tarihi zenginliği sayesinde her yıl çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Bu kalabalık kent ziyaretçilerine ulaşım anlamında da çok sayıda alternatif sunuyor.

Toplu taşıma araçları arasında otobüs ve tren bunlardan en önemli ikisi. Özellikle gece saatlerinde, otobüs ve trene alternatif olarak taksi ve araç kiralama seçenekleri de ön plana çıkıyor.

Şehri gezmek için daha çok yürüyüş ve bisiklet kiralama tercih edilse de havalimanına ulaşım için bu alternatifler yetersiz kalıyor.

Otobüs

Şehir merkezinin hemen batısında, ana tren istasyonu ile yan yana bulunan ana otobüs durağından her 30 dakikada bir kalkan 9 numaralı hattı kullanarak havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz. Otobüsleri kullanmayı düşünüyorsanız, seferlerin sadece 06:25 – 23:30 saatleri arasında düzenlendiğini unutmamalısınız.

Centro Alameda isimli durak genel olarak tüm otobüs hatlarının ilk kalkış durağı konumunda. Bu otobüs durağından diğer Avrupa şehirlerine de ulaşım sağlanabiliyor.

Tren

Şehir merkezinin kuzeyinde bulunan ve ana istasyon olan Centro Alameda Tren İstasyonu’ndan C1 numaralı hattı kullanarak 12 dakika içerisinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Seferler her 20 dakikada bir düzenleniyor ve sabah 05:20’de başlayıp 23:30’da bitiyor. Biletinizi istasyondaki makinelerden alabilirsiniz.

Otel Servisleri

Malaga’da bulunan küçük ve büyük yüzlerce konaklama merkezinin birçoğu havalimanı servis hizmeti sunuyor. Otelinize varır varmaz, son güne bırakmadan bu hizmeti sağlayıp sağlamadıklarını öğrenebilirsiniz. Eğer otelinizde böyle bir hizmet varsa ve kullanmaya karar verirseniz mutlaka önceden konuşup rezervasyon yaptırmalısınız.

Taksi

Taksi şehirde yaygın olarak kullanılan bir araç. Beyaz renkli taksilerle havalimanına ulaşmaya karar verirseniz önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu konuda kaldığınız otel de size yardımcı olabilir. Yolculuk süresi yaklaşık 20 dakika ve bedeli de ortalama 20 Euro. Bagajınız için küçük bir miktar da olsa ekstra ücret isteyebiliyorlar.

Araç Kiralama

Özellikle seyahatinize çevredeki köy ve kasabaları ya da çevre şehirleri de ekleyecekseniz araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Çok sayıda güzel plajı kolay ve konforlu bir yolla keşfetmek için bile tercih edebilirsiniz. Aracınızı Malaga’ya vardığınızda havalimanında bulunan firmalardan kiralayabileceğiniz gibi sonrasında şehir merkezindeki çok sayıda alternatifi de değerlendirebilirsiniz.

Otellerin genelde araç kiralama şirketleri ile anlaşmaları bulunur ya da en azından ellerinde iletişim bilgileri vardır. Bu konuda otelinizden yardım isteyebilirsiniz.

Eğer kaldığınız süre içerisinde araç kiralayacaksanız havalimanına dönüşünüzde MA – 20 otoyolundan yeni yapılan MA-23 bağlantı yoluna sapın ve üzerinde ‘Aeropuerto’ yani havalimanı yazan sarı levhanın gösterdiği çıkışı kullanın.

Havalimanı Bilgileri

Malaga Havalimanı, şehir merkezinden yalnızca 8 km. Uzaklıkta bulunuyor ve çok sayıda ulaşım alternatifine sahip. Pablo Picasso’nun doğum yeri olan Malaga’daki bu havalimanı halk arasında Pablo Ruiz Picasso Havalimanı olarak da anılıyor. Nerdeyse tüm yıl yoğun olarak yolcu ağırlayan Malaga Uluslararası Havalimanı bir havalimanından beklenen tüm hizmetleri sunuyor.

Ferah ve rahat bir ortama sahip havalimanında, yeterli sayıda yeme içme alanı ve alışveriş yapabileceğiniz mağazalar da bulunuyor.

Havalimanında bulunan VIP Lounge için önceden rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi ödemeyi kapıda da yapabilirsiniz. Bu salon, özellikle havalimanında uzun vakit geçirecekseniz bekleme sürenizi daha keyifli ve konforlu hâle getirecektir. 

20/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Valensiya Şehir Merkezine Ulaşım

Alicante Railway Station Havalimanı

Turia Nehri’nin çevresinde kurulmuş olan Valensiya, İspanya’da, aynı adı taşıyan Valensiya bölgesinin başkenti olarak bilinen eski bir şehir. Fallas Festivali ile ünlü bu Akdeniz şehrini ziyaret etmek isteyenler, Valensiya Havalimanı’na uçuyorlar. Şehrin merkezi bölgesini Plaza de Espana oluşturuyor. Kentin tam ortasında yer alan tarihi bölgeye ise Calle de la Paz adı veriliyor. Şehir meydanına yakınlarda konumlanan merkezi tren istasyonu, Estación del Norte olarak biliniyor.

Şehir, merkezden dışa doğru olmak üzere, altı farklı bölgeye ayrılıyor. Sınır çevresini altıncı bölge oluştururken, şehrin merkezinde birinci bölge yer alıyor. Raylı sistemi ve otobüs hatlarını kullanmak için, kiosklarda ve tekel bayilerinde satılan, “bono” adı verilen biletlerden satın almanız gerekiyor. Biletler, otobüsler için “Bonobus”, metro için “Bonometro” olmak üzere, ikiye ayrılıyor.

Valensiya Havalimanı’ndan şehrin merkezi bölümüne, yaklaşık 9 km’lik bir mesafe bulunuyor. Ulaşımınız için, taksi tutmayı veya araç kiralamayı değerlendirebileceğiniz gibi, toplu taşıma araçlarından metroyu veya otobüsü de tercih edebilirsiniz. Havalimanından indikten sonra, yolculuğunuza başlamadan önce, turist ofislerinden VLC Turist Kart’larından satın alarak ulaşımınızı daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından, Plaza de Espana’ya, her yirmi beş dakikada bir kalkan Line 150 Valencia – Manises – Aeropuerto isimli otobüsler, yaklaşık yarım saatlik bir süre içerisinde seyahatini tamamlıyor. Otobüsler, gelen yolcu bölümünün yanındaki park alanında bulunan tabelanın önünden kalkıyor. Bu otobüsler, gününe göre, akşam, saat 21:30 veya 22:00’ye kadar hizmet veriyorlar. Şehir içinde sefer yapan, kırktan fazla otobüs hattı bulunuyor. Otobüsler, şehrin hemen hemen her bölgesine erişim imkanı sunuyor. Geceleri, N harfi ile numaralandırılan gece otobüsleri, şehrin merkezi bölgelerine yolcu taşıyor. Servis Aero Bus adı ile bilinen servisler, havalimanından şehir içine daha pratik bir ulaşım alternatifi sunuyor. Her yirmi dakikada bir sefer yapan araçlar, sabah 06:00 ile 22:00 arasında hizmet veriyor. Fiyatları, otobüslere kıyasla biraz daha yüksek.

Metro

Metro, havalimanını, merkezi tren istasyonu ile birbirine bağlayan bir diğer toplu taşıma aracı. Sekizer dakikalık aralıklarla hareket eden bu araçların yolculuk süresi yirmi dakikayı buluyor. Metro hattını kullanmak için havalimanının D bölgesinden (Zone D) A bölgesine (Zone A) geçmeniz gerekiyor. Bunun için, dilerseniz servislerden yararlanabilir, dilerseniz yürüyebilirsiniz. Havalimanından, 3 numaralı, kırmızı metro aracına binerseniz Maritim-Serreria istasyonuna; 5 numaralı, yeşil metro aracına binerseniz Rafebunyol İstasyonu’na kadar seyahat edebilirsiniz.

Metro Valencia olarak bilinen sistem, altı ana hat üzerinden hizmet veriyor. 1 numaralı sarı hat, Bétera ile Villanueva de Castellon istasyonları arasında; 2 numaralı pembe hat, Torrent Avinguda ile Lliria istasyonları arasında; 7 numaralı turuncu hat, Torrent Avinguda ile Maritim-Serreria istasyonları arasında; 9 numaralı kahverengi hat ise Riba-roja de Turia ile Rosas istasyonları arasında ulaşım sağlıyor. Bu hatlar arasında, birçok istasyonda, aktarma noktaları bulunuyor. Metro, çok geniş bir alana toplu taşıma sistemi getirmese de, şehrin birçok merkezi noktasına erişim imkanı sunuyor. Eğer metroyu sık kullanmayı düşünüyorsanız, Bonometro’lardan ya da iki veya üç günlük biletlerden almanız daha uygun olacaktır.

Tramvay

Metro Valencia’nın 4, 6 ve 8 numaralı hatları, tramvay ile ulaşım olanağı sunuyor. 4 numaralı tramvaylar Mas del Rosari ile Dr. Lluch istasyonları arasında; 6 numaralı tramvaylar, Tossal del Rei ile Dr. Lluch istasyonları arasında; 8 numaralı tramvaylar ise Maritim-Serreria ile Marina Reial Joan Carles I istasyonları arasında sefer yapıyor. Bu iki hatta, bazı istasyonlarda, birbirleri arasında ve metro hatlarına aktarma yapma imkanı mevcut. Havalimanından doğrudan bir tramvay hattı bulunmasa da; 3 numaralı metro hattından, Benimaclet istasyonunda, 4 numaralı tramvay hattına; 5 numaralı metro hattından ise, Maritim-Serreria istasyonunda, 6 ve 8 numaralı tramvay hatlarına aktarma yapabiliyorsunuz.

Tren

Şehir içinde hizmet veren altı adet tren hattı bulunuyor. Şehrin güneydoğusuna C-1 hattı, güneybatısına C-2 hattı, batısına C-3 hattı, doğusu ile merkez arasına C-4 hattı, kuzeybatısına C-5 hattı, kuzeydoğusuna ise C-6 hattı hizmet veriyor.

Araç Kiralama

Havalimanında yer alan birçok ünlü Rent a Car şirketinden aracınızı kiralayabilir veya uçuşunuzdan önce internet aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda arabanın yanı sıra bisiklet kiralama da tercih edilebilir. Kent çevresinde bisiklet kiralayabileceğiniz iki yüz elliye yakın lokasyon mevcut. Bu noktalarda, yedi gün boyunca, her binişin ilk yarım saati ücretsiz olmak üzere, sınırsız bisiklet hizmetinden faydalanmanızı sağlayan, bütçenize uygun seçenekler yer alıyor. İki haftadan uzun süreli kalmayı düşünen ziyaretçiler için senelik paket tercih edilebilir.

Taksi

Havalimanında bulunan taksilerle şehir içinde istediğiniz her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile ulaşım, diğer Avrupa şehirlerine oranla Valensiya’da daha hesaplı.

31/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Valencia Havalimanı

İspanya’nın en kalabalık 10 havalimanından biri olan Valensiya Havalimanı’ndan şehir merkezine yapacağınız yolculuk için çok sayıda araç seçeneğiniz bulunuyor. Valensiya şehir merkezinin 8 kilometre dışında yer alan havalimanından merkeze gelirken metro, otobüs, taksi veya araç kiralama gibi her biri konforlu ve rahat ulaşım araçlarından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Araç seçiminizi yaparken önceliğiniz uygun bir fiyatlı bir seçenekse toplu taşıma araçlarını, özgürce hareket olanağı sunan rahat bir alternatif taşıt içinse taksileri ve kiralık araçları seçebilirsiniz. 

Otobüs

Valensiya Havalimanı’na indiğinizde terminalin yakınlarında yer alan duraklardan hareket eden ve yolcularını kısa sürede Valensiya şehir merkezine kadar getiren otobüslerden birine binerek merkeze gelebilirsiniz. Mislata, Quart de Poblet ve Manises gibi bölgelere yolcu taşıyan 150 numaralı otobüslerle Valensiya Havalimanı’ndan şehir merkezine yolculuk hızlı olduğu kadar ekonomik seçeneklerden biri. 

Metro

Metrovalencia’nın 3 numaralı hattı ile Valensiya Havalimanı’ndan şehir merkezinde bulunan birçok noktaya doğrudan ulaşım da seçenekleriniz arasında yer alıyor. 1,50 Euro’dan başlayan tek yön metro bileti fiyatları gideceğiniz yere göre artabiliyor. Tek bir bölge veya birden fazla bölge için gidiş dönüş bilet alabilir veya dilerseniz 10 kez metroya binme hakkı veren biletlerden de satın alabilirsiniz. Metroyla şehirde farklı noktalara yolculuk yapmak isterseniz bir çeşit abonman kart olan TuiN Card alabilirsiniz. Metroyla ucuza yolculuk için şehirde diğer bir seçenek ise turistik metro kartlarından satın almak ve kullanmak. 24, 48 veya 72 saat geçerli bu kartlar şehirde kısa süre içinde daha fazla yeri görmek isteyen ziyaretçiler için son derece uygun. Metroda kullanmanız gereken kartları ise istasyonlarda bulunan makinelerden kolayca satın alabilirsiniz. 

Taksi

Valensiya Havalimanı’ndan taksiye binerek merkeze ulaşmak da son derece kolay. Üstelik havalimanının şehrin merkezine yakın konumu sayesinde taksi ücretleri bu rota üzerinde yolculuk yapmak isteyenleri zorlamıyor.  Havalimanında bekleyen taksiler sabit bir açılış ücreti ile yolcularını taşıyor ve bu ücret her bir kilometre için yükseliyor. Taksi ücretleri gün ve saatlere göre de farklılık gösterebiliyor. Hafta içi yani pazartesiden cumaya sabah 07:00’den akşam 21:00’e kadar daha düşük ücretler geçerli iken hafta sonları ve hafta içi akşam 21:00’den sonra ücretler daha fazla yükseliyor. Havalimanından çok kısa mesafede bulunan bir yere yolculuk yapmanız gerekse bile alt sınır ücretini ödemeniz gerekiyor. Valensiya Havalimanı’ndan gitmek istediğiniz yere kadar ödeyeceğiniz taksi ücretiyle ilgili aklınızda soru işareti varsa önce taksi sürücüsü ile görüşebilir ve ücret başta olmak üzere pek çok konuda doğrudan sürücülerden bilgi alabilirsiniz. 

Araç Kiralama

Valensiya Havalimanı’ndan araç kiralayarak da birçok noktaya kısa sürede ve kolayca ulaşma şansınız var. Havalimanında uluslararası alanda hizmet veren kiralama şirketlerinden Hertz, AVIS, Sixt, Europcar, Goldcar ve Entrerpise gibi alternatifler bulunuyor. Aracınızı havalimanında teslim almak için önceden internet üzerinden veya telefonla görüşerek rezervasyon yaptırabilir ve aracınızı tam saatinde terminalin önünde hazır bularak teslim alabilirsiniz. Araç kiralamak istediğinizde uluslararası geçerli seyahat ve sürücü belgelerinizle birlikte kiralama ofisine gelmeniz gerektiğini unutmayın. 

02/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Çevredeki İl ve İlçeler
Valensiya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
6ºC
11ºC
Paz
Pzt
9ºC
10ºC
Pzt
Sal
9ºC
14ºC
Sal
Çar
9ºC
13ºC
Çar
Per
6ºC
13ºC
Per
Haritada Görüntüle
Para birimi
x