Liverpool - Gaziantep Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.588 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
4 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Gaziantep) 29°C / 11°C
Şu anda Gaziantep Yerel Saati
GMT +3

Liverpool Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

John Lennon Havalimanı

Liverpool John Lennon Havalimanı şehir merkezinden 9 km uzaklıktadır. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. En çok tercih edilen ulaşım aracı taksilerdir. Diğer alternatiflerden olan tren, otobüs ve araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

İngiltere’de en popüler ulaşım araçlarından biridir taksiler. Hem İngiltere’nin o nostaljik havasını tam anlamıyla yansıtır. Şehir merkezi-havalimanı arası kısa mesafe olduğundan bu seçenekte değerlendirilebilir. Sizde gezinize renk katmak istiyorsanız bu alternatifi seçebilirsiniz.

Tren

İngiltere, dünyanın en gelişmiş demiryollarına ve adeta sanat eseri olan tren garlarına, istasyonlarına sahip ülkelerden biridir. Dünyada ilk demiryolunu kullanan ülkelerin başında yer alır. Liverpool şehir merkezinde merkez istasyondan kalkan trenlerle havalimanına rahat bir şekilde ulaşmış olursunuz. Hem gezinizin de tadını bu seçeneği değerlendirerek doyasıya çıkarmış olursunuz.

Özel Araç

John Lennon Havalimanı’na şehrin her yerinden ulaşabileceğiniz birçok otoban bulunur. Havalimanı, Merseyside yolu üzerindedir. Ayrıca M56,M57 ve M62 otobanlarının hemen yakınındadır. Bu yolları kullanarak rahat bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Liverpool Havalimanı içerisinde bulunan duty free alanında parfümden alkollü içeceklere ve çikolata çeşitlerine alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda seçenek sizi bekliyor. DKNY, Chanel, Lancome, Yves Saint Laurent gibi irili ufaklı birçok mağaza hem sevdiklerinize hediye almak için hem de daha uygun fiyatlı alışveriş yapmak için iyi bir tercih olacaktır.

Bir şeyler yiyip içmek isterseniz Joe’s Coffee House, Caffe Ritazza gibi mekânlar sizi bekliyor olacak. Subway, Burger King hızlıca bir şeyler alıp çıkabileceğiniz alternatiflerse, bir taraftan uçağa yetişmek isteyenler için ideal.

09/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Gaziantep Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer almaktadır. Sivil kategoride olan havaalanı uluslararası uçuşlara da açıktır.

Şehir merkezine ulaşımı isterseniz HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi seçeneklerinden birisiyle sağlayabilir; isterseniz de araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz.

HAVAŞ

HAVAŞ servisleri şehir merkezine gitmenin en kolay yollarından biri. Servisler uçak kalkış saatlerine göre düzenlenmekte. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız uçağınızın inişinden 25 dakika sonra servisler hareket etmektedir.

Güzergâhları ise: ‘’Gaziantep Havalimanı, Oğuzeli Kavşağı, Perilikaya Et ve Balık Kurumu, Şehreküstü İtfaiyesi, İnönü cd. , Şirehan Devlet Hastanesi, Sosyal Sigortalar Kurumu önü, Öğretmen Evi, HAVAŞ Şehir Ofisi, Otogar’’ şeklindedir.

Belediye Otobüsü

Şehre ulaşımın sağlanmasında belediye otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. 2 ayrı güzergâhtan şehre ulaşım sağlanmakta. Belediye otobüsleri; birinci güzergâh olarak Karataş, Üniversite, Ordu Caddesi, Büyükşehir Belediye duraklarını izliyor; ikinci güzergâh olaraksa Otogar, Balıklı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi duraklarını kullanıyor.

Taksi

Taksi de rahatlık bakımından tercih edilebilir. Gaziantep’te taksilerin açılış ücreti diğer şehirlerle hemen hemen aynı olsa da taksinin diğer alternatiflerden daha pahalı bir seçenek olduğunu unutmayın. 

Araç Kiralama

Araç kiralamak isterseniz, Gaziantep Havalimanı’nda Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi araç kiralama ofisleri mevcut. Buralardan aracınızı kiralayarak şehre ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ancak trafik sorununu göz önünde bulundurmanız sizin faydanıza olabilir.

18/01/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Gaziantep Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
11ºC
29ºC
Per
Cum
11ºC
23ºC
Cum
Cmt
10ºC
26ºC
Cmt
Paz
11ºC
28ºC
Paz
Pzt
14ºC
29ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x