Leipzig/halle - Ağrı Uçak Bileti Ara

Leipzig/Halle - Ağrı Uçak Bileti Tahmini Fiyatlar
00TL0TL
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.720 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 25°C / 5°C

Leipzig/Halle Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Almanya’nın Saksonya bölgesine konumlanan, bölgenin en büyük şehri Leipzig, aynı zamanda, endüstriyel alanda oldukça ileri bir şehir. Saksonya bölgesinde bulunan bir diğer şehir Halle ise, Leipzig’e oranla çok daha küçük. Bu iki şehir, ortak bir havalimanını paylaşıyor. Bu şehirleri ziyaret etmek isteyen yolcuları, Leipzig-Halle Havalimanı karşılıyor.

Leipzig şehrinde bisiklet ile dolaşmak, toplu taşıma araçlarına alternatif oluşturan, sık kullanılan bir seçenek. Şehir boyunca nehirler ve kanallar sıklıkla görülse de, birçok bölgede, bisiklet sürücülerine özel parkurlar bulunuyor. Şehir içerisinde toplu taşıma seçenekleri de oldukça fazla. Leipzig’in çoğu bölgesine tramvay ile erişim sağlamak mümkün.

Ayrıca, hemen hemen her bölgeye tren ve otobüs seferleri bulunuyor. LVB adlı firma, şehir içindeki toplu taşıma ağını düzenliyor. Bu firmanın özel ofislerinde, toplu taşıma araçları için kullanılan biletlerden satın alabilirsiniz. Bir adet bilet ile, bir saat boyunca, şehir içi sınırlarına dahil olan 110. bölge (zone 110) boyunca, istediğiniz kadar aktarma yapabiliyorsunuz.

Bunun haricinde, birçok istasyonda bulunan bilet makinelerinden, tramvaylarda yer alan, demir para ile çalışan makinelerden, gazete bayileri, tekel dükkânları ve kırtasiyelerden de bilet bulabilirsiniz. Dilerseniz, LVB ofisleri ve turist bilgilendirme noktalarında satılan Leipzig Kartlar’ını da tercih edebilirsiniz.

Eğer toplu taşıma araçlarını sık kullanmayı düşünüyorsanız, bu kartlar, sizin için daha hesaplı olacak; şehir içinde turistik gezilere katılmayı planlıyorsanız, sizin için özel kampanyalar sunacaktır. Leipzig Kartı’ın günlük, üç günlük, ve birden fazla kişiye özel, üç günlük grup kartları seçenekleri var. Toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyorsanız şehir içinde taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Şehir içerisinde, toplu taşıma imkanları arasında en çok tercih edilen seçenek tramvay. Şehrin merkezi bölgesinde bulunan merkezi tren istasyonu, Halle (Saale) Hauptbahnhof olarak adlandırılıyor. Bu istasyon, hem şehir içi, hem de şehirler arası seyahat imkanları sağlıyor.

Toplu taşıma araçlarından faydalanabilmek için, birçok istasyonda bulunan kırmızı makinelerden bilet satın almanız mümkün. Eğer isterseniz, tek kullanımlık biletlerden, isterseniz, birer saat süreyle geçerliliğini sürdüren dört kullanımlık biletlerden, ya da bir hafta boyunca sınırsız kullanabileceğiniz uzun süreli biletlerden faydalanabilirsiniz.

Leipzig'den Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına seyahat etmek için çok sayıda alternatifiniz mevcut. Havalimanı tarafından sağlanan özel servis hatlarını kullanabilir, toplu taşıma seçeneklerinden tren veya otobüsü kullanabilir, taksi tutabilir, ya da araç kiralamayı düşünebilirsiniz.

Servis

Leipzig-Halle Havalimanı tarafından düzenlenen özel servisler, sizi, bulunduğunuz noktadan alarak havalimanına kadar ulaştırıyor. Eğer bu servisler ile seyahat edecekseniz, uçağınızı kaçırma korkusunu asla yaşamıyorsunuz. Servisler, en fazla sekiz adet yolcu kapasitesine sahip. Eğer bu servislerden yararlanmak istiyorsanız, uçuşunuzdan en az bir hafta önce rezervasyon yaptırmanız isteniyor.

Tren (S-Bahn)

Tren yoluyla havalimanına ulaşmak pratik ve hesaplı bir seçenek. Merkezi tren istasyonundan (Leipzig Hauptbahnhof) geçen trenler, havalimanının yakınında bulunan tren istasyonuna seyahat ediyor. Şehir içerisinden havalimanına sefer yapan iki farklı tren hattı bulunuyor.

Intercity (IC) olarak bilinen, şehirler arası tren hattı, saatine göre, yirmi dakika veya yarım saatte bir, merkezi tren istasyonundan havalimanına ulaşıyor. Şehir içi tren seferlerinden S5 ve S5x isimli sefer hatları ise, yarım saatlik aralıklarla Leipzig Messe tren istasyonundan geçerek, on sekiz dakika içerisinde havalimanına varıyor. Şehir içi hatta denk gelirseniz, IC hattına oranla, yolculuğunuz daha hesaplı oluyor.

Almanya’da, daha çok S-Bahn adıyla bilinen trenlerin, Leipzig’teki rotası, kuzey-güney yönünde, şehir merkezinden geçerek, merkezi tren istasyonu, Bayesicher tren istasyonu, Markt ve Wilhelm-Leuschner Platz bölgelerindeki yeraltından geçen istasyonları takip ediyor.

Trenler aracılığıyla, şehrin Connewitz, Stötteritz, Thekla ve Miltitzer Allee gibi sınır çevrelerine de ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Otobüs

Şehir merkezinden yolculuğa başlayan otobüsler, otuz dakikada bir hareket ediyor ve yaklaşık yarım saat içerisinde havalimanına varmış oluyor. Otobüs hattının ücretlendirmesi, trenlere göre daha yüksek. Bunun yanı sıra, şehir içerisinde sefer yapan otuz adet otobüs hattı bulunuyor.

Otobüsler, çoğunlukla sabah saat 05:30’da sefer yapmaya başlıyor ve gece yarısına kadar hizmet vermeye devam ediyor. Nachtbus adı ile bilinen gece otobüsleri, gece yarısından itibaren sefer yapmaya başlıyor. Şehir içerisinde, N1’den N10’a kadar isimlendirilen on adet gece otobüsü yer alıyor.

Bu otobüslerin tamamı, şehrin merkezi bölgesi ile uzak bölgeleri arasında hareket ediyor. Otobüslerin büyük çoğunluğu, tramvay hatlarının merkezi istasyonlarına ulaşım imkanı sunuyor.

Tramvay

Havalimanına doğrudan erişim sağlayan bir tramvay hattı bulunmuyor. Ancak şehir içi ulaşımda tramvay, sık kullanılan bir seçenek. Araçlar, şehrin çoğu merkezi bölgesine ulaşım imkanı sunuyor. Gün içerisinde, birçok tramvay, en az yarım saatlik aralıklarla hareket ediyor. Gece yarısından sonra sefer aralıkları, saat başına düşüyor.

Tramvayların ücreti, trenlere oranla daha hesaplı. Araçlara biniş, saat sekizden sonra, yalnızca ön kapıdan kabul ediliyor ve biletinizi şoföre göstermeniz gerekiyor. Şehir içerisinde, toplam üç adet tramvay hattında seferler düzenleniyor. Araçların rotası, şehrin sınır bölgelerinden merkeze doğru gerçekleşiyor ve haritadan bakıldığında sefer hatları, çok kenarlı bir yıldız formunu meydana getiriyor.

Araç Kiralama

Şehir içinde yer alan Rent a Car ofisleri yardımıyla veya internetten rezervasyon yöntemi ile araba kiralayarak daha özgürce seyahat edebilirsiniz. Ancak Leipzig’te, şehir içinde sıklıkla trafik yoğunluğu meydana geliyor. Ayrıca, şehir merkezine özel araç ile erişim son derece sınırlı. Bu sebeple, özellikle, eğer havalimanına merkezi bölgelerden seyahat etmeyi düşünüyorsanız, araç kiralama uygun bir alternatif değil.

Taksi

Şehir içerisinde birçok noktada, taksi durakları bulunuyor. Yol üzerinde de taksiye sıklıkla rastlayabiliyorsunuz. Ancak, taksi ücretlerinin çok yüksek olduğunu ve taksi ile havalimanına seyahat sürenizin trenden çok farklı olmayacağını belirtmekte fayda var.

Halle'den Havalimanına Ulaşım

Halle içerisinden havalimanına ulaşımda en sık tercih edilen seçeneklerden biri tren. Alternatif olarak, havalimanı tarafından düzenlenen özel servisleri de değerlendirebilirsiniz. Bunun haricinde taksiye binebilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Servis

Aynı Leipzig’teki gibi, havalimanı tarafından düzenlenen özel servislerle, bulunduğunuz noktadan havalimanına doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Üstelik uçuş saatlerine göre planlanan bu araçlarla seyahat etmeniz durumunda, uçağınızı kaçırma riskinden kurtulmuş oluyorsunuz. Toplamda sekiz kişilik yolcu kapasitesine sahip olan bu araçlardan yararlanmak istiyorsanız, uçuşunuzdan en az bir hafta öncesinde yer ayırtmanız bekleniyor.

Tren (S-Bahn)

Merkezi tren istasyonundan kalkan trenler aracılığıyla havalimanındaki tren istasyonuna seyahat edebilirsiniz. Tren kalkışları, Pazar günleri, her saat başına dört dakika kala; Pazartesi’den itibaren, her saat başına, altı dakika kala düzenleniyor. Tren, on bir dakika içerisinde havalimanına varıyor. Trenler, Halle dahil olmak üzere, tüm Almanya’da daha çok S-Bahn olarak biliniyor. Şehir içerisinde hareket eden S7 isimli tren hattı, Halle-Nietleben, Halle-Neustadt, Halle Zscherbener Straße, Halle Südstadt,Halle-Silberhöhe, Halle Rosengarten, Halle (Saale) Hauptbahnhof istasyonları boyunca sefer yapıyor.

Otobüs

Otobüsler de, şehir içi ulaşımda önemli bir role sahip. Ayrıca, Halle’den Leipzig başta olmak üzere, çoğu komşu şehre de şehirler arası otobüs seferleri aracılığıyla seyahat etmeniz mümkün.

Araç Kiralama

Şehir içerisinde yer alan Rent a Car ofislerinden aracınızı kiralayarak veya internetten rezervasyon yöntemiyle, uçuşunuzdan önce aracınızı ayırtarak havalimanına seyahat edebilirsiniz.

Taksi

Havalimanına daha pratik ve konforlu bir ulaşım için, şehir içerisinde bulunan birçok taksi durağından kolaylıkla taksi bulabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Leipzig-Halle Havalimanı, Saxony bölgesindeki Schkeuditz kasabasına konumlu, uluslararası çapta hizmet veren bir terminale sahip. Aslen Leipzig ve Halle bölgesine yolcu taşıyan bu havalimanını, komşu şehirlere ulaşmak için de kullanabilirsiniz.

Almanya’nın on üçüncü en büyük havalimanı olan Leipzig-Halle, yolcularına kaliteli zaman geçirmek için çeşitli opsiyonlar sunuyor. Terminal B ve merkezi Terminal içerisinde çeşitli yiyecek ve içecek alternatifleri bulmanız mümkün.

Bistro “Ju 52”, Marché Cliccadou Bar, Marché Express Bar, Marché Restaurant, Panini Backhop ve Wiener Bakery, terminal içinde yer alan başlıca yiyecek içecek dükkânları. Christel D. shoes & fashion, Eckert Presse & Buch ve Airport market Ringeltaube ise havalimanında alışveriş yapabileceğiniz başlıca mağazalar.

Terminalde, kaliteli ürünleri, piyasa değerlerine göre daha uygun fiyata satın alabileceğiniz bir Duty Free mağaza da yer alıyor. Ayrıca havalimanı içinde, macera sever yolcular için uçuş simülasyonu düzenlenen bir alan da yer alıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Leipzig/Halle-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Leipzig/Halle-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Leipzig/Halle-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Leipzig/Halle-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Leipzig/Halle-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Leipzig - Halle Havalimanı, Leipzig Hauptbahnhof Havalimanı, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Leipzig/Halle-Ağrı arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Leipzig/Halle-Ağrı arası uçuş mesafesi toplam 2719 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 20 dakika sürüyor.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
5ºC
25ºC
Sal
Çar
5ºC
26ºC
Çar
Per
8ºC
27ºC
Per
Cum
7ºC
27ºC
Cum
Cmt
6ºC
26ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Leipzig/Halle - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi