İstanbul - Oxford (London Oxford) Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.404 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat
En Son Satış
2 günden önce
Şu anda Oxford Yerel Saati
GMT +1

En Ucuz İstanbul Oxford (London Oxford) Uçak Biletleri

British Airways
01 Nis 2019
1.110,00TL'den

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı’na taksi, havaalanı servisleri, metro ve otobüsler ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, şahsi aracınızla gelip otoparklardan belli bir ücret karşılığında faydalanmanız da mümkün. Havalimanının kendisinin açık ve kapalı katlı otoparkları da diğer seçenekler arasında.

Taksi

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçenek taksi. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli faktör trafik. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmanız size çok fazla zaman kaybettirebilir ve uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir. Ulaşım içim taksiyi tercih ederseniz yola çıkmadan önce güzergahınızda bulunan trafik yoğunluğunu kontrol etmenizde yarar var.

Havabüs

İstanbul’da şehrin birçok merkezi noktasından Atatürk Havalimanı’na ulaşımınızı Havabüs otobüsleri ile de sağlayabilirsiniz. Havataş seferleri neredeyse günün her saati Taksim’den ve Yenikapı İDO İskelesi’nden hareket ederek yolcularını Atatürk Havalimanı’na ulaştırıyor.

Otobüs

Şehir merkezinden Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise belediye otobüsleri. Taksim’den TH-1, Yenikapı’dan ise YH-1 numaralı otobüslerle Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Metro

Havalimanına gitmek için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri de metro. Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktadan geçen metro ile Atatürk Havalimanı’nın içine kadar ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem havalimanında hem de şehrin merkezi lokasyonlarında bulunan AVIS, Budget, Europcar gibi firmalardan araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilir, dilerseniz kiraladığınız aracı uçağınıza binmeden önce yine bu firmaların havalimanında bulunan şubelerine teslim edebilirsiniz. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Havalimanı Bilgileri 

Havalimanında dış hatlar geliş katında; Caffe Nero, Starbucks Coffee ve Simit Sarayı bulunuyor. Dış hatlar gidiş katında; Popeyes, Sbarro, Coffee Nero, Simit Sarayı, Cakes & Bakes, Turcuisine, Sweet Deligts, Quick Asia, Efes Beerport, The Greenport, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Eat & Go, Coca-Cola Cafe, Kitchenette, Flight Point ve Zero Cafe bulunuyor. İç hatlar geliş katında Simit Sarayı bulunuyor. İç hatlar gidiş katında; Kantin, The Greenport, Kokpit, Tadında Anadolu, Cakes & Bakes, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Burger King ve Sbarro gibi seçenekler var.

Atatürk hava limanında dış hatlar için Primeclass Lounge, Akbank Wings Lounge, Comfort Lounge, Emirates Lounge, Sky Team Lounge ve TTNET Platin Lounge bulunmaktadır. İç hatlar için THY CIP Lounge, Akbank Wings Lounge ve Primeclass Lounge bulunmakta. Havalimanında duty free alışveriş hizmetini ATÜ mağazaları sunuyor.

12/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı’na özel aracınızla TEM otoyolundan kolayca gelebilirsiniz. TEM otoyolunda Sabiha Gökçen Havalimanı’na ait bir çıkış tabelası ve otoyolu terk ettikten sonra takip edebileceğiniz yönlendirmeler bulunuyor.

Ayrıca havalimanına belediye otobüsleri ve Havataş ile de ulaşım mümkün. Havalimanında katlı ve açık otoparklar da mevcut. Bunun dışında havalimanı çevresinde bulunan bazı özel otopark firmaları havalimanına servis imkânı ile kullanıma açıktır.

Taksi

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı’na olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’na da ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı ve rahat ulaşım aracı taksi. Ancak burada da yol durumu ve özellikle iş çıkışı saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu belirleyici faktörler arasında. Uçuşunuz eğer günün erken saatlerinde veya gece geç saatte değilse yola biraz daha erken çıkmanız yolda karşılaşabileceğiniz olası sürprizlere karşı hazırlıksız yakalanmanızı engelleyerek havalimanına daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.

Havabüs

Avrupa Yakası’nda Taksim, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ve Yenisahra gibi şehrin merkezi noktalarından hareket eden Havabüs otobüslerini Sabiha Gökçen’e ulaşmak için kullanabilirsiniz. Kısa aralıklarla hareket eden ve yolcularını doğrudan havalimanına ulaştıran bu otobüsler hızlı ve konforlu yolculuk için iyi bir alternatif.

Marmaray

Özellikle Avrupa Yakası’ndan gelenler için hızlı bir seçenek olan Marmaray ile Yenikapı’dan Ayrılık Çeşmesi’ne geçebilir, buradan Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yaparak Kartal’a kadar gelebilir ve sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar gelen belediye otobüslerini ve taksileri kullanabilirsiniz.

Otobüs

Anadolu Yakası’nın birçok merkezi noktasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için kullanabileceğiniz araçlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de belediye otobüsleri.

4. Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S,  Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Metro

Anadolu Yakası’nda Kadıköy’den hareket eden ve Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe gibi birçok istasyondan geçen metro ile Kartal istasyonunda inerek buradan geçen ve havalimanına giden otobüslere binebilir veya taksileri tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Atatürk Havalimanı’nda olduğu gibi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için araç kiralamak bir diğer seçenek. Şehrin birçok noktasında bulunan şirketlerden aracınızı kiralayarak havalimanına kadar ulaşabilir ve önceden bildirerek aracınızı burada teslim edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanında giden yolcu holünde; Simit Sarayı, Center Point, Mc Donald’s, Mc D Cafe, İstanbul Cafe, Drive Inn Cafe, Burger King, Popeyes, Sbarro, Usta Dönerci, Kahve Dünyası ve Starbucks bulunuyor. Dış hatlar pasaport kontrol sonrasında; Kahve Dünyası, Secco Kafe, Usta Dönerci, Burger King, Sbarro, Mc Donald’s, Trattoria Milano, Heroes Sports Bar, Grab&Fly ve Gate Cafe bulunmakta. İç hatlar bilet kontrolü sonrasında; Kahve Dünyası, Burger King, Mc Donald’s, Center Point, Turkish Kitchen, Kıvanç Gökçe Büfe, Grab&Fly, Simit&Çay ile Coca Cola Gate Cafe bulunuyor.

Terminal binası gelen yolcu katında; Kahve Dünyası, Karafırın, Simit Sarayı ve Burger King var. Ayrıca açık otoparkta Fly Cafe yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda LGM CIP Lounge, Wings Lounge, Lounge İstanbul Dış Hatlar ve Turkish Airlines Lounge gibi yolcu bekleme salonları daha rahat ve konforlu zaman geçirmek isteyen yolcuların hizmetine sunuluyor. Ayrıca havalimanından duty free alışveriş yapmak isterseniz zengin ürün alternatifleri ile Setur mağazaları da burada sizi bekliyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

İstanbul Havalimanı

Şehir merkezinden Yeni Havalimanı’na en kolay ve hızlı ulaşım Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak sağlanabilir. Ya da TEM Otoyolu’ndan Kemerburgaz Göktürk, Başakşehir, Gaziosmanpaşa ayrımları tercih edilebilir. Özel aracınızla gidecekseniz havalimanının geniş bir otopark alanı bulunuyor.

Taksi

Havalimanına ait özel taksitler hizmet verecek ancak şehir merkezinden havalimanına gidecekler için mesafe uzun olduğundan taksiler de dönüş yolunu hesaplayacaklarından sıkıntı çıkabilir. Bu durumda toplu ulaşımın yapıldığı bölgelere kadar da taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

Yeni Havalimanı’na İstanbul’un Kadıköy, Bakırköy, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Yenikapı, Sirkeci, Otogar, Beylikdüzü, Ümraniye-Tepeüstü, Otagar, Pendik, Sarıyer, Arnavutköy, Kemerburgaz, Halkalı ve Bahçeşehir gibi bölgelerine düzenli otobüs seferleri yapılıyor.

Marmaray

Yeni Havalimanı’na Marmaray ağını kullanarak gitmek için Sirkeci-Yenikapı durağında inip oradan otobüs hattını kullanmanız gerekir. Sirkeci-Yenikapı hattından yaklaşık olarak her 10 dakikada bir otobüs kalkıyor.

Metrobüs

Metrobüs hattı Yeni Havalimanı’na uzak ancak metrobüsü kullanarak gitmeyi planlıyorsanız Beylikdüzü TÜYAP’tan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

Metro

Yeni Havalimanı için metro henüz açılmadı. Çalışmalar devam ediyor. Gayrettepe metrosu ve Halkalı metrosu olmak üzere iki bölgeye metro açılacak. Halkalı metrosu Marmaray ile entegre çalışacak. Hali hazırda Başakşehir metrosunu kullanarak Başakşehir’e kadar gidip oradan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

26/10/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Oxford (London Oxford) Şehir Merkezine Ulaşım

Londra Oxford Havalimanı’ndan şehrin merkezine seyahat etmek isteyenler için taksi, otobüs, kiralık araçlar ve özel servisler gibi pek çok farklı araç seçeneği var. Havalimanı yakınlarında yer alan istasyonlara gelerek isterseniz yolunuza trenlerle de devam edebilirsiniz. Londra Oxford Havalimanı’nda yer alan kısa süreli bekleme alanları ve otoparklar sayesinde özel aracı ile yolculuk yapmak isteyenler de zorlanmadan kent merkezine seyahat edebilirler. Havalimanında yolculara sunulan araçlar genellikle benzer sürelerde merkeze ulaştırıyor ve fiyatları da yine benzerlik gösteriyor. Araç seçiminizi yaparken şehirde geçireceğiniz süre ve şehrin çevresinde seyahat edeceğiniz yerleri göz önünde bulundurmanız tavsiye ediliyor. 

Taksi 

Havalimanında Kidlington Cars tarafından sağlanan taksilerden birine binmek için terminalin önüne çıkmanız yeterli. Geniş bagaj kapasiteleri ve konforlu araçları ile Londra Oxford Havalimanı’nda hizmet veren taksiler merkeze yolculuk için seçebileceğiniz en iyi alternatiflerden biri. Taksilerle ilgili bilgi almak ve gideceğiniz yere kadar ödemeniz gereken ücreti öğrenmek isterseniz 07766 207 260 veya 07788 853 753 numaralı telefonlarla iletişime geçebilirsiniz. Taksiyle merkeze yolculuğun ortalama maliyeti ise diğer araçlarda olduğu gibi 10-15 sterlin arasında değişiyor. Heathrow Havalimanı yönüne ise ortalama 50-70 sterlin arasında ödeyerek ulaşabilirsiniz. 

Özel Servisler 

Özel servislerin rahat ve hızlı araçlarını kullanarak merkeze gelmek isteyenler için Londra Oxford Havalimanı’nda Findlay Chauffeur Service 08456 447 099 numaralı telefonla hizmet veriyor. Bu alanda diğer alternatiflerden olan Greys of London için 08701 909 32 ve Hilltop Chauffeurs için 01865 595 262 numaralı telefonlarla iletişime geçebilirsiniz. Özel şoförleri ile yolcularını son derece hızlı bir şekilde merkeze ulaştıran servisler bavullarınızı rahatlıkla taşımak için de seçebileceğiniz en doğru alternatiflerden. Şehir merkezine kadar genellikle sabit bir ücret üzerinden seyahat edebilir, farklı bölgeler için ise servis firmaları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Otobüs ve Minibüs

Havalimanından merkeze otobüs veya minibüsleri kullanarak gelmek isteyenler de farklı ücretlerle ve yolcu kapasiteleri ile hizmet veren firmalardan birini tercih edebilirler. Otobüs veya minibüsle transfer için tercihiniz Gray Line olursa 01869 246 461 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu alanda diğer bir seçenek olan Heyfordian için 01869 248 784 numaralı telefonu arayabilir veya Luxicars Hire araçlarını kullanmak için 01865 849 330 numaralı telefonla görüşebilirsiniz. Havalimanında kullanabileceğiniz bir diğer otobüs ve minibüs firması olan Charlton Services için 01865 331 249 numaralı telefonu aramanız yeterli. Pearce’s ise 01865 340 560 numaralı telefonla hizmet veriyor. Telefon yerine internet üzerinden rezervasyonu tercih ederseniz tüm bu firmalara web sitesi veya 3-posta ile ulaşarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Havalimanında araç kiralamak isteyenler için Londra Oxford Havalimanı terminalinde Enterprise Rent-a-Car hizmet veriyor. Önceden kiralama firmasına ulaşarak rezervasyon yaptırmak istediğinizde 01865 848 484 numaralı telefondan araç rezervasyonu yaptırabilir veya bilgi alabilirsiniz. Şehir merkezinde ve yakınlarında yer alan diğer kiralama firmalarından Budget 01865 724 884 numaralı çağrı merkezi ile hizmet veriyor. Bu alanda tercih edebileceğiniz diğer alternatiflerden Green Motion Oxford için 01865 778 931 numaralı telefonu aramanız yeterli. Hertz için 01865 856 555, Spareacre Hire için 01865 881 316, Thames Valley Rentals için 01865 842 852 ve Target için 01865 244 477 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz. 

Özel Tur Servisleri 

Özel tur firmaları ile merkeze ve dilediğiniz diğer noktalara seyahat etmek isterseniz havalimanında bu alanda yolcuların hizmetine sunulan Absolute Touring araçlarıyla ilgili detaylı bilgiyi 01865 302 964 numaralı telefondan alabilirsiniz. 

Tren 

Londra Oxford Havalimanı’nın tren istasyonuna doğrudan bağlantısı bulunmuyor. Bununla birlikte sadece birkaç millik bir yolculuk yaparak yakınlarda yer alan Tackley, Hanborough ve Islip istasyonlarından birine gelebilir ve buralardan bineceğiniz trenlerle ülkenin pek çok farklı noktasına trenle seyahat edebilirsiniz. Trenlerle yolculuk İngiltere genelinde seçebileceğiniz en güvenli ve hızlı ulaşım alternatifleri arasında sayılabilir. İsterseniz yine birkaç mil uzaklıkta yer alan Oxford City istasyonundan da trenlere aktarma yapabilirsiniz. Trenlerle ilgili bilgi almak isteyen yolcular UK Rail National Enquiries için 08457 48 49 50 ve First Great Western için 0845 600 5604 numaralı telefonları arayabilirler. İstasyonların her birinden farklı noktalara yolculuk yapmak mümkün. Ülke genelinde hemen her yere seyahat etmek isterseniz Oxford istasyonuna gelebilirsiniz. Trenler genellikle sabah 06:00 ile akşam 22:00 arasında hizmet veriyor. Farklı rotalara giden trenlerin saatlerinde de yine değişiklik olabiliyor.

17/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Haritada Görüntüle
Para birimi
x