İstanbul - Floransa Peretola Havalimanı Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.477 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Floransa) 23°C / 11°C
Şu anda Floransa Yerel Saati
GMT +2

En Ucuz İstanbul Floransa Peretola Havalimanı Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları
30 Eyl 2020
2051.00TL'den

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı’na taksi, havaalanı servisleri, metro ve otobüsler ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, şahsi aracınızla gelip otoparklardan belli bir ücret karşılığında faydalanmanız da mümkün. Havalimanının kendisinin açık ve kapalı katlı otoparkları da diğer seçenekler arasında.

Taksi

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçenek taksi. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli faktör trafik. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmanız size çok fazla zaman kaybettirebilir ve uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir. Ulaşım içim taksiyi tercih ederseniz yola çıkmadan önce güzergahınızda bulunan trafik yoğunluğunu kontrol etmenizde yarar var.

Havabüs

İstanbul’da şehrin birçok merkezi noktasından Atatürk Havalimanı’na ulaşımınızı Havabüs otobüsleri ile de sağlayabilirsiniz. Havataş seferleri neredeyse günün her saati Taksim’den ve Yenikapı İDO İskelesi’nden hareket ederek yolcularını Atatürk Havalimanı’na ulaştırıyor.

Otobüs

Şehir merkezinden Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise belediye otobüsleri. Taksim’den TH-1, Yenikapı’dan ise YH-1 numaralı otobüslerle Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Metro

Havalimanına gitmek için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri de metro. Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktadan geçen metro ile Atatürk Havalimanı’nın içine kadar ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem havalimanında hem de şehrin merkezi lokasyonlarında bulunan AVIS, Budget, Europcar gibi firmalardan araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilir, dilerseniz kiraladığınız aracı uçağınıza binmeden önce yine bu firmaların havalimanında bulunan şubelerine teslim edebilirsiniz. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Havalimanı Bilgileri 

Havalimanında dış hatlar geliş katında; Caffe Nero, Starbucks Coffee ve Simit Sarayı bulunuyor. Dış hatlar gidiş katında; Popeyes, Sbarro, Coffee Nero, Simit Sarayı, Cakes & Bakes, Turcuisine, Sweet Deligts, Quick Asia, Efes Beerport, The Greenport, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Eat & Go, Coca-Cola Cafe, Kitchenette, Flight Point ve Zero Cafe bulunuyor. İç hatlar geliş katında Simit Sarayı bulunuyor. İç hatlar gidiş katında; Kantin, The Greenport, Kokpit, Tadında Anadolu, Cakes & Bakes, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Burger King ve Sbarro gibi seçenekler var.

Atatürk hava limanında dış hatlar için Primeclass Lounge, Akbank Wings Lounge, Comfort Lounge, Emirates Lounge, Sky Team Lounge ve TTNET Platin Lounge bulunmaktadır. İç hatlar için THY CIP Lounge, Akbank Wings Lounge ve Primeclass Lounge bulunmakta. Havalimanında duty free alışveriş hizmetini ATÜ mağazaları sunuyor.

12/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı’na özel aracınızla TEM otoyolundan kolayca gelebilirsiniz. TEM otoyolunda Sabiha Gökçen Havalimanı’na ait bir çıkış tabelası ve otoyolu terk ettikten sonra takip edebileceğiniz yönlendirmeler bulunuyor.

Ayrıca havalimanına belediye otobüsleri ve Havataş ile de ulaşım mümkün. Havalimanında katlı ve açık otoparklar da mevcut. Bunun dışında havalimanı çevresinde bulunan bazı özel otopark firmaları havalimanına servis imkânı ile kullanıma açıktır.

Taksi

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı’na olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’na da ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı ve rahat ulaşım aracı taksi. Ancak burada da yol durumu ve özellikle iş çıkışı saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu belirleyici faktörler arasında. Uçuşunuz eğer günün erken saatlerinde veya gece geç saatte değilse yola biraz daha erken çıkmanız yolda karşılaşabileceğiniz olası sürprizlere karşı hazırlıksız yakalanmanızı engelleyerek havalimanına daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.

Havabüs

Avrupa Yakası’nda Taksim, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ve Yenisahra gibi şehrin merkezi noktalarından hareket eden Havabüs otobüslerini Sabiha Gökçen’e ulaşmak için kullanabilirsiniz. Kısa aralıklarla hareket eden ve yolcularını doğrudan havalimanına ulaştıran bu otobüsler hızlı ve konforlu yolculuk için iyi bir alternatif.

Marmaray

Özellikle Avrupa Yakası’ndan gelenler için hızlı bir seçenek olan Marmaray ile Yenikapı’dan Ayrılık Çeşmesi’ne geçebilir, buradan Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yaparak Kartal’a kadar gelebilir ve sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar gelen belediye otobüslerini ve taksileri kullanabilirsiniz.

Otobüs

Anadolu Yakası’nın birçok merkezi noktasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için kullanabileceğiniz araçlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de belediye otobüsleri.

4. Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S,  Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Metro

Anadolu Yakası’nda Kadıköy’den hareket eden ve Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe gibi birçok istasyondan geçen metro ile Kartal istasyonunda inerek buradan geçen ve havalimanına giden otobüslere binebilir veya taksileri tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Atatürk Havalimanı’nda olduğu gibi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için araç kiralamak bir diğer seçenek. Şehrin birçok noktasında bulunan şirketlerden aracınızı kiralayarak havalimanına kadar ulaşabilir ve önceden bildirerek aracınızı burada teslim edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanında giden yolcu holünde; Simit Sarayı, Center Point, Mc Donald’s, Mc D Cafe, İstanbul Cafe, Drive Inn Cafe, Burger King, Popeyes, Sbarro, Usta Dönerci, Kahve Dünyası ve Starbucks bulunuyor. Dış hatlar pasaport kontrol sonrasında; Kahve Dünyası, Secco Kafe, Usta Dönerci, Burger King, Sbarro, Mc Donald’s, Trattoria Milano, Heroes Sports Bar, Grab&Fly ve Gate Cafe bulunmakta. İç hatlar bilet kontrolü sonrasında; Kahve Dünyası, Burger King, Mc Donald’s, Center Point, Turkish Kitchen, Kıvanç Gökçe Büfe, Grab&Fly, Simit&Çay ile Coca Cola Gate Cafe bulunuyor.

Terminal binası gelen yolcu katında; Kahve Dünyası, Karafırın, Simit Sarayı ve Burger King var. Ayrıca açık otoparkta Fly Cafe yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda LGM CIP Lounge, Wings Lounge, Lounge İstanbul Dış Hatlar ve Turkish Airlines Lounge gibi yolcu bekleme salonları daha rahat ve konforlu zaman geçirmek isteyen yolcuların hizmetine sunuluyor. Ayrıca havalimanından duty free alışveriş yapmak isterseniz zengin ürün alternatifleri ile Setur mağazaları da burada sizi bekliyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

İstanbul Havalimanı

Şehir merkezinden Yeni Havalimanı’na en kolay ve hızlı ulaşım Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak sağlanabilir. Ya da TEM Otoyolu’ndan Kemerburgaz Göktürk, Başakşehir, Gaziosmanpaşa ayrımları tercih edilebilir. Özel aracınızla gidecekseniz havalimanının geniş bir otopark alanı bulunuyor.

Taksi

Havalimanına ait özel taksitler hizmet verecek ancak şehir merkezinden havalimanına gidecekler için mesafe uzun olduğundan taksiler de dönüş yolunu hesaplayacaklarından sıkıntı çıkabilir. Bu durumda toplu ulaşımın yapıldığı bölgelere kadar da taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

Yeni Havalimanı’na İstanbul’un Kadıköy, Bakırköy, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Yenikapı, Sirkeci, Otogar, Beylikdüzü, Ümraniye-Tepeüstü, Otagar, Pendik, Sarıyer, Arnavutköy, Kemerburgaz, Halkalı ve Bahçeşehir gibi bölgelerine düzenli otobüs seferleri yapılıyor.

Marmaray

Yeni Havalimanı’na Marmaray ağını kullanarak gitmek için Sirkeci-Yenikapı durağında inip oradan otobüs hattını kullanmanız gerekir. Sirkeci-Yenikapı hattından yaklaşık olarak her 10 dakikada bir otobüs kalkıyor.

Metrobüs

Metrobüs hattı Yeni Havalimanı’na uzak ancak metrobüsü kullanarak gitmeyi planlıyorsanız Beylikdüzü TÜYAP’tan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

Metro

Yeni Havalimanı için metro henüz açılmadı. Çalışmalar devam ediyor. Gayrettepe metrosu ve Halkalı metrosu olmak üzere iki bölgeye metro açılacak. Halkalı metrosu Marmaray ile entegre çalışacak. Hali hazırda Başakşehir metrosunu kullanarak Başakşehir’e kadar gidip oradan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

26/10/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Floransa Peretola Havalimanı Şehir Merkezine Ulaşım

Peretola Havalimanı

Rönesans’ın doğum yeri, Michelangelo ve Leonardo da Vinci’nin ilham kaynağı muhteşem şehir Floransa…

Bir dönem İtalya’ya da başkentlik yapmış olan Floransa, Avrupa’nın kültür başkentlerinden biri olarak ortaya çıkıyor. Yüzyılların kendisine miras bıraktığı tarihi yapılar ve büyüleyici atmosferi sayesinde çok sayıda turisti cezbeden kent, aynı zamanda bir ticaret merkezi olarak da dikkat çekiyor.

Yüzölçümü bakımından küçük bir şehir olan Floransa’da ulaşım oldukça kolay. Tüm Avrupa kentlerinde olduğu gibi, yaya ve araçlar için planlanmış son derece düzenli yolların yanı sıra, bisiklet kullanmak isteyenler için de özel yollar mevcut. Tek bir hat üzerine kurulmuş tramvayla birlikte otobüsler şehrin ulaşım yükünü taşıyor.

Floransa’nın havalimanı Peretola, şehir merkezinin çok yakınında bulunuyor ve uluslararası uçuşlara da ev sahipliği yapıyor. Floransa şehrinin kalbine inşa edilen Peretola Havalimanı, şehir merkezinin 5 kilometre yakınında bulunuyor.

Bu kısa mesafede dilerseniz otobüs veya taksi ile yolculuk yapabilirsiniz. Kendini özel hissetmek isteyenler için havalimanında araç ve limuzin kiralama hizmeti de veriliyor.

Taksi

Radiotaxi olarak adlandırılan taksiler ile Peretola Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanındaki terminal binası önünden kalkan taksiler sayesinde kent merkezine yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir sürede gitmeniz mümkün.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine gitmek için, sabah 5:30 ile 20:30 saatleri arasında her 30 dakikada bir binebileceğiniz otobüslere, saat 20:30 ile 22:00 saatleri arasında saat başı binebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine varmanızı sağlayacak bu otobüsler için biletleri araçların içerisinden temin edebilirsiniz.

Limuzin Kiralama

Havalimanında bulunan iki adet limuzin kiralama firması, 08:00 ile 20:00 saatleri arasında sizleri bekliyor. Eşsiz bir deneyim yaşamak için, modern bilgisayar sistemine ve konforlu dizayna sahip limuzinler, tahsis edilen özel şoförü ile sizlere özel hissettirebilir.

Araç Kiralama

Terminal binasının dışarısında, Sicly by Car, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Maggiore ve Sixt gibi pek çok ünlü araç kiralama firması bulunuyor. Haftanın her günü, 08:00 ile 23:00 saatleri arasında çalışan araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlarla şehir merkezine gitmek çok kolay.

14/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Floransa Peretola Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Rönesans’ın doğum yeri, Michelangelo ve Leonardo da Vinci’nin ilham kaynağı muhteşem şehir Floransa…

Bir dönem İtalya’ya da başkentlik yapmış olan Floransa, Avrupa’nın kültür başkentlerinden biri olarak ortaya çıkıyor. Yüzyılların kendisine miras bıraktığı tarihi yapılar ve büyüleyici atmosferi sayesinde çok sayıda turisti cezbeden kent, aynı zamanda bir ticaret merkezi olarak da dikkat çekiyor.

Yüzölçümü bakımından küçük bir şehir olan Floransa’da ulaşım oldukça kolay. Tüm Avrupa kentlerinde olduğu gibi, yaya ve araçlar için planlanmış son derece düzenli yolların yanı sıra, bisiklet kullanmak isteyenler için de özel yollar mevcut. Tek bir hat üzerine kurulmuş tramvayla birlikte otobüsler şehrin ulaşım yükünü taşıyor.

Floransa’nın havalimanı Peretola, şehir merkezinin çok yakınında bulunuyor ve uluslararası uçuşlara da ev sahipliği yapıyor. Floransa şehrinin kalbine inşa edilen Peretola Havalimanı, şehir merkezinin 5 kilometre yakınında bulunuyor.

Bu kısa mesafede dilerseniz otobüs veya taksi ile yolculuk yapabilirsiniz. Kendini özel hissetmek isteyenler için havalimanında araç ve limuzin kiralama hizmeti de veriliyor.

Taksi

Radiotaxi olarak adlandırılan taksiler ile Peretola Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanındaki terminal binası önünden kalkan taksiler sayesinde kent merkezine yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir sürede gitmeniz mümkün.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine gitmek için, sabah 5:30 ile 20:30 saatleri arasında her 30 dakikada bir binebileceğiniz otobüslere, saat 20:30 ile 22:00 saatleri arasında saat başı binebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine varmanızı sağlayacak bu otobüsler için biletleri araçların içerisinden temin edebilirsiniz.

Limuzin Kiralama

Havalimanında bulunan iki adet limuzin kiralama firması, 08:00 ile 20:00 saatleri arasında sizleri bekliyor. Eşsiz bir deneyim yaşamak için, modern bilgisayar sistemine ve konforlu dizayna sahip limuzinler, tahsis edilen özel şoförü ile sizlere özel hissettirebilir.

Araç Kiralama

Terminal binasının dışarısında, Sicly by Car, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Maggiore ve Sixt gibi pek çok ünlü araç kiralama firması bulunuyor. Haftanın her günü, 08:00 ile 23:00 saatleri arasında çalışan araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlarla şehir merkezine gitmek çok kolay.

13/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İstanbul-Floransa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, İstanbul-Floransa uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm İstanbul-Floransa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

İstanbul-Floransa uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

İstanbul-Floransa uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Havalimanı, varış için Peretola Havalimanı, Firenze Santa Maria Novella railway station Havalimanı kullanabilirsiniz.

İstanbul-Floransa arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

İstanbul-Floransa arası uçuş mesafesi toplam 1477 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 50 dakika sürüyor.

İstanbul-Floransa uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, İstanbul-Floransa uçuşları için en uygun gün: Cumartesi.

Floransa Peretola Havalimanı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
11ºC
23ºC
Sal
Çar
13ºC
24ºC
Çar
Per
15ºC
23ºC
Per
Cum
19ºC
23ºC
Cum
Cmt
14ºC
22ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
İstanbul - Floransa Peretola Havalimanı Alternatif Ulaşım
Para birimi
x