Iğdır - Amasya Uçak Bileti Ara

Iğdır - Amasya Tahmini Fiyatlar
00TL0TL
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
701 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Amasya) 17°C / 6°C
Şu anda Amasya Yerel Saati
GMT +3

Iğdır Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Iğdır’da şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alan ve iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Iğdır Havalimanı bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Iğdır Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Iğdır Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Iğdır Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Iğdır Havalimanı’na şehrin merkezinden otobüsler ile gidebilirsiniz. Otobüsler ile yaklaşık 30 dakika süren bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama ofislerinin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Rimal firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçla havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Iğdır Havalimanı’nda, tek katlı İç Hatlar binası hizmet veriyor. Yapımı 2011 yılında tamamlanan ve hizmete açılan Iğdır Havalimanı’nda, sağlık odası, mescit, yolcu kontuarı, danışma bürosu, bebek bakım odası gibi yerlerin yanı sıra kafe ve büfe gibi yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bölümler de mevcut. Iğdır Havalimanı’ndan İstanbul ve Ankara havalimanlarına Türk Hava Yolları ve Anadolujet firmaları ile yolculuk yapabilirsiniz.

12/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Amasya Şehir Merkezine Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı şehir merkezine 46 km uzaklıktadır. Şehir merkezine ulaşmak için havayolu şirketlerine ait servisler kullanılabilir; otobüs, taksi kullanarak veya araç kiralayarak da ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Havayolu Servisleri

Uçak kalkış ve iniş saatlerine göre düzenlenen servislerle, şehir merkezine ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. İsterseniz de havalimanında bulunan tur şirketleri vasıtasıyla şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehre ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi seçeneği şehir merkezine ulaşımda diğer seçeneklere oranla size kolaylık sağlayabilir ancak biraz daha pahalı bir yöntemdir. Havalimanında bulunan ‘’Dörtyol Taksi’’ durağından ve şehrin tüm merkezi noktalarında bulabileceğiniz taksilerle kolaylıkla hem havalimanına hem de dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamakta uygun seçenekler arasında görülebilir. İstediğiniz noktaya rahatlıkla ulaşımı sağlayabilirsiniz. Bu konuda havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama şirketlerini değerlendirebilir; isterseniz de şehir merkezinde bulunan diğer seçeneklere göz atabilirsiniz.

08/02/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Çevredeki İl ve İlçeler
Amasya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
6ºC
17ºC
Per
Cum
4ºC
14ºC
Cum
Cmt
9ºC
18ºC
Cmt
Paz
4ºC
12ºC
Paz
Pzt
2ºC
9ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x