Duşanbe - Ağrı Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.216 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 25°C / 7°C

Duşanbe Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Orta Asya’da yer alan Tacikistan’ın başkenti olarak bilinen Duşanbe, zengin kültürel yapısı, otantik mimarisi ve kozmopolitliği ile özel bir şehir. Bu şehre seyahat etmeyi düşünen yolculara, Duşanbe Havalimanı ev sahipliği yapıyor.

Varzob ve Kofarnihon isimli iki nehrin arasına konumlanan Duşanbe’nin şehir merkezi olarak bilinen bölgesini Rudaki Bulvarı ve hemen yanındaki Rudaki Parkı oluşturuyor. Şehir, dört temel bölgeye ayrılıyor. Bu bölgelerin isimleri Aviccena, Ferdowsi, Ismail Samani ve Shah Mansur.

Şehir içinde toplu taşıma imkanlarının bütçeye uygun ve kullanışlı olduğu söylenebilir. Şehir içerisinde en sık kullanılan toplu taşıma araçları minibüs ve taksi dolmuşlar. Bunun yanı sıra, otobüsler ve troleybüsler de tercih edilen toplu taşıma araçları arasında. Şehir merkezine yakınlarda konumlanan merkezi tren istasyonu, şehrin bazı bölgelerine ulaşım hizmeti sunduğu gibi, uluslararası ve şehirlerarası seferlerin ana istasyonu olarak da kullanılıyor.

Şehir içinden havalimanına ulaşabilmeniz için çeşitli alternatifler bulunuyor. Bu seçeneklerden biri toplu taşıma. Şehrin belli bölgelerinden havalimanına hareket eden troleybüs, tren, minibüs ve taksi dolmuş hatlarını kullanabilirsiniz.

Havalimanına ulaşım için daha konforlu bir alternatif olarak da taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Otobüslerin şehir genelinde oldukça kapsamlı bir ulaşım ağı var; ancak otobüsler, havalimanına doğrudan bir ulaşım seçeneği sunmuyor. Şehir içerisinde sefer yapan on altı adet otobüs hattı mevcut. Bu hatlar arasında 3A ve 23 numaralı otobüslerle tren istasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz.

Troleybüs

Şehir içinde bulunduğunuz bölgeden, herhangi bir toplu taşıma aracına veya taksiye binerek A.Donish, S.Ayni, A.Rudaki, Somoni ve N.Mahsumov istasyonlarından birine gelebilir, buradan 2 veya 4 numaralı troleybüs hatlarına binebilir, bu şekilde havalimanına doğrudan erişim sağlayabilirsiniz. Troleybüsler, şehir içi ulaşımda kilit bir öneme sahip. Otobüslere göre daha az sefer hattına sahip olsalar da troleybüsler, otobüse oranla daha uygun fiyata denk geliyor.

Duşanbe genelinde sefer yapan, 1, 24, 5, 8, 10, 12 ve 14 hatları olmak üzere sekiz adet troleybüs hattı bulunuyor.

1 numaralı troleybüs, S.Ayni Kültür Parkı ve Tren İstasyonu bölgelerine, 9 ve 10 numaralı troleybüs Obshoron bölgesine, 11 numaralı troleybüs, S.Ayni Kültür Parkı ve Somoni bölgelerine, 12 numaralı troleybüs ise alışveriş merkezi ve Gulbutta bölgelerine ulaşım imkanı sağlıyor.

Tren

Şehir merkezinden 3 ve 4 numaralı tren hatlarını kullanarak havalimanının yakınındaki tren istasyonuna erişim sağlayabilirsiniz.

Minibüs (Marshrukta)

Bağımsız Devletler Topluluğu mensubu ülkelerde Marshrukta olarak bilinen minibüsler, Duşanbe’de toplu taşıma ağında oldukça kullanışlı bir alternatif. Minibüsler, geniş bir ulaşım hattına sahip olsa da, otobüs, troleybüs gibi diğer toplu taşıma araçlarına kıyasla daha sık yolcu indirip bindiriyor ve kalabalık oluyor; ayrıca minibüsler, troleybüslere oranla daha yüksek ücretlendiriliyor.

Minibüsler aracılığıyla havalimanına ulaşmak için öncelikle herhangi bir toplu taşıma aracına veya taksiye binerek A.Donish, Nazarshoev, Rudaki, S.Ayni, S.Sherozi ve N.Karaboe bölgelerine gelmeniz gerekiyor. Bu bölgelerden geçen 33 numaralı minibüs hattını kullanarak havalimanına doğrudan ulaşım sağlamanız mümkün.

1, 3, 17, 29 numaralı hatlar ise, şehir içinde seyahat imkanı sunan diğer minibüs hatları arasında. 3 numaralı hattı kullanarak tren istasyonuna seyahat edebilirsiniz.

Taksi Dolmuş

Şehir içinde bazı bölgeler arasında seferler yapan taksi dolmuşlar da bulunuyor. Bu araçlarla seyahat etmek de konforlu ve bütçenize uygun bir seçenek. Eğer şehrin Karabolo veya 82. bölgelerine yakınlardaysanız, buradaki Rudaki, Somoni ve US Embassy bölgelerinden hareket eden 8 numaralı taksi dolmuş hatlarına binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Duşanbe’de taksiye binmek, birçok şehrin aksine oldukça kullanışlı bir alternatif. Alışılmışın aksine taksiler, bütçenize kıyasla çok daha uygun gelebilir. Özellikle birden fazla kişiyle yolculuğa çıkmanız durumunda, özellikle kısa mesafelerde, seyahat etmek, toplu taşıma araçları ile seyahat etmekten bile daha uygun fiyata gelebilir.

Araç Kiralama

Şehir içinde ulaşım için bir başka konforlu seçenek ise araç kiralama. Şehir içinde bulunan çeşitli araç kiralama firmalarından aracınızı kiralayabileceğiniz gibi uçuşunuzdan önce aracınızı internet aracılığıyla rezerve etmeniz de mümkün. 2015 yılı itibariyle, şehir içinde bisiklet kiralayabileceğiniz ofisler de hizmet vermeye başladı.

Havalimanı Bilgileri

Saatte iki yüz yolcu barındırma kapasitesine sahip olan Duşanbe Uluslararası Havalimanı, tesislerini geliştirmeye hala devam ediyor. Şehrin güneydoğu yönünde konumlandırılan havalimanı, şehir içine uzak bir bölgede yer alıyor.

Havalimanı içerisinde VIP ve CIP konuklara daha konforlu bir hizmet sunan özel bölümler bulunuyor. Terminal içerisinde bulunan birçok restoran, kafe, fast food dükkanı ve barda keyifli vakit geçirebileceğiniz gibi, kaliteli birçok ürünü, vergi ödemeden, uygun fiyatlara satın alabileceğiniz Duty Free mağazalardan ve hediye dükkanlarından alışveriş yapmanız mümkün.

Havalimanında internet hizmeti de bulunuyor. Terminalde bulunan gazete bayilerinden gazete ve dergiler satın alabilir, ATM cihazlarından faydalanabilirsiniz.

29 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Duşanbe-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Duşanbe-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Duşanbe-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Duşanbe-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Duşanbe-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Dushanbe Intl. Havalimanı, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Duşanbe-Ağrı arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Duşanbe-Ağrı arası uçuş mesafesi toplam 2215 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat 40 dakika sürüyor.

Duşanbe-Ağrı uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Duşanbe-Ağrı uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
7ºC
25ºC
Cum
Cmt
6ºC
25ºC
Cmt
Paz
8ºC
26ºC
Paz
Pzt
8ºC
26ºC
Pzt
Sal
6ºC
24ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Duşanbe - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi