Cidde - Manila Uçak Bileti Ara

Cidde - Manila Tahmini Fiyatlar
01
Çar
02
Per
03
Cum
04
Cmt
05
Paz
06
Pzt
07
Sal
08
Çar
09
Per
10
Cum
11
Cmt
12
Paz
13
Pzt
14
Sal
15
Çar
16
Per
17
Cum
18
Cmt
19
Paz
20
Pzt
21
Sal
22
Çar
23
Per
24
Cum
25
Cmt
26
Paz
27
Pzt
28
Sal
29
Çar
30
Per
054948TL109896TL
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
8.589 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
10 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Manila) 31°C / 25°C
Şu anda Manila Yerel Saati
GMT +9

En Ucuz Cidde Manila Uçak Biletleri

Saudi Arabian Airlines Saudi Arabian Airlines
04 Ara 2021
13874.00TL'den
Korean Air Korean Air
08 Ara 2021
16250.00TL'den
Gulf Air Gulf Air
03 Ara 2021
18318.00TL'den
Gulf Air Gulf Air
07 Ara 2021
18546.00TL'den
Gulf Air Gulf Air
02 Ara 2021
18643.00TL'den
Gulf Air Gulf Air
06 Ara 2021
18712.00TL'den

Cidde Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kral Abdülaziz Havalimanı’na ulaşımda seçebileceğiniz farklı alternatifler var. Bunlar taksi ve otobüs olabileceği gibi limuzin ve araç kiralama da olabilir. Ayrıca havalimanındaki geniş park alanları sayesinde özel aracınızla da yolculuk yapmayı tercih edebilirsiniz.

Taksi

Kral Abdulaziz Havalimanı’na gitmek için taksileri tercih edebilirsiniz. En hızlı ulaşım seçeneği olarak kullanabileceğiniz taksileri şehrin çoğu noktasından çağırabilirsiniz. Konforlu ve son teknoloji ile donatılarak güvenilir hale getirilmiş olan taksiler ile rahatlıkla uçağınıza yetişmeniz mümkün.

Otobüs

Şehir otobüsleri ile Kral Abdulaziz Havalimanı’na gitmek sizin için çok kolay ve hesaplı olabilir. Cidde, Mekke ve Medine merkezlerinden binebileceğiniz bu otobüsler ile havalimanına ekonomik şekilde gidebilirsiniz.

Limuzin Kiralama

Kral Abdulaziz Havalimanı’na gitmek için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek limuzin kiralama. Cidde, Mekke ve Medine kent merkezlerindeki limuzin kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz limuzinler ile son derece konforlu, keyifli ve güvenli bir yolculuk sonrası havalimanına ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanına gitmek için bir diğer yol araç kiralama. Şehir merkezlerindeki araç kiralama firmalarından araç kiralayabilir ve bu araçla ister kendiniz kullanarak ister özel şoför eşliğinde Kral Abdulaziz Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Suudi Arabistan’ın bir şehri olan Cidde’de bulunan Kral Abdulaziz Havalimanı, Cidde merkezine 19 kilometre mesafede bulunuyor. Havalimanında İç hatlar terminali, Dış hatlar terminali, Hac terminali ve VIP terminali olmak üzere 4 adet terminal binası mevcut. İç hatlar terminalinde, ibadetini yerine getirmek isteyenler için bir mescit bulunmakla birlikte Hertz, Tipoa ve 3 Click araç kiralama firmaları yer alıyor.

Dış hatlar terminalinde ise havalimanının kendine ait bir camisi var. Havalimanında ayrıca Gucci ve Burberry gibi birçok alışveriş mağazası ile birlikte Cafe Larica gibi hepsi tamamen helal gıdalar sunan yeme içme mekanları da bulunuyor. Havalimanında, kozmetik, mücevher, çanta, giyim, gözlük, takı ve oyuncak sektörlerine ait birçok mağaza mevcut.

03 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Manila Şehir Merkezine Ulaşım

Filipinler’in en büyük şehri olarak bilinen Manila, birçok farklı ili bir arada tutan Metro Manila bölgesinde bulunan bir metropol. Manila’yı oluşturan on altı ilçenin arasında yer alan Malate, otel bölgelerini oluşturuyor. Eğlence yaşamıyla turistlerin en sık uğradığı ilçe Ermita iken, şehrin tarihi bölümünü Intramuros, üniversite bölgesini San Miguel ve Sampaloc, çalışan kesimin ağırlıklı olarak bulunduğu bölgeyi ise Paco ilçesi meydana getiriyor. Eğitim, iş sektörü ve ulaşımın Filipinler’deki kalbi olarak bilinen Manila, ormanları ve muhteşem adalarıyla turistler için oldukça keyifli bir seçenek. Bu şehri ziyaret etmek isteyen yolucuları, Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı karşılıyor.

Manila’da, şehir içi ulaşımında en çok kullanılan araçlar raylı sistem ve otobüs. Bunun yanı sıra, şehir içi ulaşımda, sık bilinen toplu taşıma araçlarının yanı sıra, fayton, üç tekerlekli araçlar ve mini otobüsler gibi daha eski araçlar kullanılıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanmak için tek seferlik biletlerden veya içine para yüklenebilen biletlerden satın alabilirsiniz. Bilet satın alma noktalarında oluşan yoğun kuyruklara fazla kapılmamak için tek seferde para yükleme seçeneği, zaman kazandırıcı bir çözüm olacaktır.

Toplu taşıma araçlarının çoğu, zamanında kalkmıyor, bu yüzden saat planlamalarına güvenerek hareket etmemenizi tavsiye ederiz. Çoğunlukla toplu taşıma araçları çok sıkışık ve dolu oluyorlar. Bu sebeple seyahatiniz boyunca değerli eşyalarınızı koruma altına almanızı öneririz. Dilerseniz, daha hızlı ve pratik seyahat edebilmeniz için taksi ve taksi gibi hizmet veren bisiklet ve faytonlara da rastlayabilirsiniz.

Şehir içindeki oteller ve gezilecek temel yerler birbirine yakın olduğundan, birçok yere yürüyerek de gitmeniz mümkün. Ayrıca şehir içinde, Pasig Nehri’ne yakınlarda konumlanan Port Area bölgesindeki limanlardan erişilen feribotlarla, Filipinler’in birçok şehrine seyahat etme imkanı bulunabiliyor. Komşu şehirlere seyahat etmek istiyorsanız, şehirler arası düzenlenen otobüs ve tren seferlerinden de faydalanabilirsiniz. Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı’nın en büyük sorunlarından biri, terminaller arası ulaşımın çok kuvvetli olmaması. Dört adet terminale sahip olan havalimanının terminalleri arasında, birçok havalimanının aksine, yürüyerek ulaşım sağlayamıyorsunuz.

Terminaller arası aktarma yapmak için otobüs ve Jeepney’lere binmek, kalabalık ve trafik açısından yoğun sokaklardan geçmek gerekiyor. Terminal 1, uluslararası uçuşlarda kullanılırken Terminal 2, Filipin Havayolları’na özel hizmet ediyor. Terminal 3, domestik uçuşlara, Terminal 4 ise uygun bütçeli uçuşlar ve nadiren uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapıyor.

Otobüs

Gelen yolcu bölümünün hemen çıkışından kalkan otobüsler, yolcuları şehrin birçok bölümüne götürüyorlar. Bazı durumlarda, gideceğiniz yöne göre tren aktarması yapmanız gerekebiliyor. Bazı saatlerde otobüsler çok kalabalık olabiliyorlar. Normal şartlarda her bölgeye gitmek için ayrı bir otobüse binmeniz gerekirken, bazı otobüsler belli saatlerde ve koşullarda rota değiştirip şehrin birçok bölgesini tek seferde dolaşabiliyorlar. Bu otobüsler, Manila’nın yanı sıra Makati ve Quezon şehirlerine de hareket ediyorlar. Bunun yanı sıra otobüsler, şehir içi ulaşımda sık tercih edilen opsiyonlar arasında.

Otobüs hatları, özellikle tren hatlarının gitmediği noktalara ulaşabilmek amacıyla kullanılan ve tüm şehir çevresince hizmet sağlayan önemli bir toplu taşıma alternatifi sunuyorlar.

Jeepney

Filipinler’de, çok sayıda yolcu taşıma özelliğine sahip, Jeepney olarak adlandırılan arazi araçları, bir nevi minibüs görevinde kullanılıyorlar. Genellikle çok kalabalık olan Jeepney’ler, ülke içinde hizmet veren en popüler toplu taşıma araçları. Bu araçlar, aynı zamanda özel dekorasyon tarzıyla, geleneksel bir simge niteliği kazanmış durumdalar. Şehir içi ulaşımda Jeepney’leri, gitmek istediğiniz birçok bölgeye ulaşma amacıyla kullanabilirsiniz. Havalimanı çıkışında Jeepney’leri, otobüslerin yakınında, kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu araçlar da, aynı otobüslerde olduğu gibi, havalimanından şehrin birçok bölümüne ulaşım hizmeti sunuyorlar.

Tren (Hafif Raylı Sistem)

Tren, toplu taşıma araçları arasında oldukça ucuz, hızlı ve trafikten kurtulma açısından kıyasla çok daha pratik bir seçenek. Ancak trenlerin de, diğer toplu taşıma araçları gibi çok kalabalık olabildiğini hatırlatmakta fayda var. LRT (Hafif Raylı Transit Sistem) olarak bilinen tren, Manila’nın yanı sıra tüm Metro Manila bölgesi boyunca hizmet veren bir hatta sahip. Hafif raylı sistemi kullanmasına karşın bu hat, trenden ziyade, metronun altyapısına benzer bir sisteme sahiptir. Bu hatlar, havalimanından doğrudan bir bağlantı sağlamamaktadırlar.

Havalimanından gelen birçok otobüs ve Jeepney’lerden bu tren hatlarına aktarma yapabiliyorsunuz. Hafif raylı sistemin iki farklı hattı bulunuyor. LRT 1 olarak bilinen yeşil hat, şehrin en güneyindeki Baclaran İstasyonu’ndan başlayarak şehrin batısındaki Manila Körfezi boyunca ilerleyerek şehrin kuzeyindeki Roosevelt İstasyonu’na kadar seferini sürdürüyor. LRT 2 olarak bilinen mavi hat, Pasig Nehri hizasında, doğudan batıya doğru hareket ediyor. Bu hat, yeşil LRT ve sarı MRT (metro) hatlarına aktarma imkanı sunuyor. i

Metro

Metro da, tren gibi havalimanından, doğrudan bir ulaşım hizmeti sağlamıyor. Ancak havalimanından kalkan otobüs ve Jeepney’lerden trene aktarma yapabilirsiniz. MRT (Metro Raylı Transit Sistemi) hattı olarak bilinen metro, hafif raylı tren sistem ile paralel olarak çalışan bir hat. MRT hattı, aynı zamanda üçüncü (sarı) hat olarak da biliniyor. Bu hat, birinci hatta Roosevelt İstasyonu’ndan aktarma imkanı sunduğu gibi, bu aktarmanın ilk durağı olan North Avenue İstasyonu’ndan, şehrin doğu kısmı boyunca güneye doğru ilerliyor ve şehrin en güneyindeki Taft Avenue İstasyonu ile yeşil hattın güneyine bağlanıyor. Kısacası LRT ve MRT hatlarının şehrin çevresinde bir daire çizdiğini ve dairenin tam ortasından birbirine bağlandığını söylemek mümkün.

Otoray

PNR (Filipinler Ulusal Demiryolları) olarak bilinen, ağır raylı sistemde hareket eden turuncu hat seferlerini, otoray adı verilen tek vagonlu, motorla çalışan araçlar sağlıyor. Yarım saatte bir sefer yapan bu araçlar, ağırlıklı olarak Metro Manila bölgesindeki komşu şehirler arasında ulaşımı sağlama amacıyla kullanılıyor.

Taksi

Havalimanından şehir içine ulaşımda en konforlu seçenek, şüphesiz, taksi. Ancak taksi ücretlendirmeleri, toplu taşıma araçlarına kıyasla çok daha yüksek. Havalimanı taksileri, genelde sarı renk oluyorlar. Merkez tarafından kontrol edilen bu taksiler, havalimanının girişinde durma yetkisine sahipler. Bunun haricinde, şehir içinde otellere hizmet veren taksilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bu taksiler, sokaktan bulabileceğiniz bir taksiye göre çok daha yüksek ücretlendiriliyorlar. Taksi yolculuğunuz boyunca taksimetrenin açık olmasına dikkat edin, yabancı olduğunuzu anlayan şoförler taksimetre açmayıp normalin üzerinde ücretlendirme yapmaya çalışabiliyorlar. Pedicab olarak bilinen, bisiklete yerleştirilen iki kişilik yan araçlı taksiler de kısa mesafelerde işe yarayabilecek araçlar. Ancak güvenliğiniz açısından çok mecbur kalmadıkça yanınızda yerli biri olmadan binmemenizi öneririz. Tricycle olarak bilinen üç tekerli taksiler de toplu taşıma araçları ile ulaşılması zor bölgelere seyahat etmek için pratik bir seçenek. Pedicab ve Tricycle araçlarının, şehrin merkezi bölgelerinde sıklıkla durakları bulunuyor.

Araç Kiralama

Toplu taşıma araçlarının yoğunluğunda vakit kaybetmek istemiyorsanız ve sık yolculuk yapacaksanız havalimanında bulunan Rent A Car ofislerinden araç kiralayabilir ya da uçuşunuzdan önce internet aracılığıyla aracınızı ayırtabilirsiniz. Ancak şehir içinde trafiğin bazen çok yoğun ve sıkışık olabileceğini hatırlatmakta fayda var.

09 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Cidde-Manila uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Cidde-Manila uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Cidde-Manila uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Cidde-Manila uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Cidde-Manila uçuşlarında kalkış havalimanı olarak King Abdulaziz Int Havalimanı, varış için Ninoy Aquino Intl Havalimanı, Sangley Point Nas Havalimanı kullanabilirsiniz.

Cidde-Manila arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Cidde-Manila arası uçuş mesafesi toplam 8589 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 10 saat 40 dakika sürüyor.

Cidde-Manila uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Cidde-Manila uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Cidde-Manila uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekecek mi?

Evet, Cidde-Manila uçak bileti satın almak için HES kodu almanız ve yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Manila Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
25ºC
31ºC
Sal
Çar
23ºC
31ºC
Çar
Per
22ºC
30ºC
Per
Cum
23ºC
30ºC
Cum
Cmt
21ºC
29ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Cidde - Manila Alternatif Ulaşım
Para birimi