Bişkek - Ağrı Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.644 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 24°C / 6°C

Bişkek Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kırgızistan’ın başkenti olarak bilinen Bişkek, muhteşem Chui Vadisi manzarasıyla, ziyaretçilerini büyülüyor. Kuruluş zamanı itibariyle pek tarihi bir dokuya sahip olmayan şehrin en ilgi çekici tarafı gece hayatı. Bu şehri ziyaret etmek isteyenler, Manas Uluslararası Havalimanı’na uçuyorlar. Ala-Too Meydanı, şehrin merkezi olarak biliniyor. Şehir içi ulaşım, Bişkek’te uygun fiyatlı ve güvenilir.

Oldukça küçük sayılabilen başkent Bişkek, kısa bir süre içinde dolaşılabilir. Kırgızistan’ın birçok şehrinde, çarpık dağların bulunuyor olması, ulaşım sistemleri kurmayı güçleştirirken Bişkek, düz zemini sayesinde çok daha rahat ulaşım imkanları sunabiliyor. Şehrin altyapı çalışmalarını sürdüren Kırgız Demiryolları, Bişkek içerisinde şimdilik, yalnızca şehirler arası tren seferleri düzenliyor. Bunun haricinde, şehir içinde tren ile ulaşım sağlamak mümkün değil.

Şehir içinde en çok tercih edilen toplu taşıma araçları, Matrushka olarak da bilinen minibüslerdir. Ayrıca, şehrin birçok bölgesine otobüs ve troleybüs seferleri de düzenleniyor. Tsum ve Philharmonia bölgeleri, hemen hemen tüm toplu taşıma araçlarının uğradığı bölgelerdir. Eğer yolunuzu şaşıracak olursanız, şehir içinde yer alan turist ofislerinden bulacağınız minibüs haritasını kullanabilir veya sokakta karşılaşacağınız insanlara bineceğiniz aracın numaralarını sorabilirsiniz. Tüm toplu taşıma araçları sabah 05:30 – 06:00 saatleri arasında hizmet vermeye başlıyor, 09:00 – 09:30 saatleri arasında ise seferler sona eriyor. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksilere de kolaylıkla erişilinebiliyor. Araç kiralama seçeneği Bişkek’te pek yaygın değilse de, bazı turizm şirketlerinin temin ettiği şoförlü özel araçlardan faydalanabiliyorsunuz. Şehir merkezinden Manas Uluslararası Havalimanı’na araç ile, yaklaşık yirmi beş dakikalık bir süre içerisinde ulaşabiliyorsunuz.

Toplu taşıma araçları ile seyahat etmeniz durumunda, havalimanına gitmek için şehir merkezinden kalkan minibüslere binebilirsiniz. Eğer şehir merkezine uzak bir bölgedeyseniz, yine bulunduğunuz bölgelerden geçen minibüs, otobüs veya troleybüs hatlarına binebilir, ardından havalimanına giden minibüslere aktarma yapabilirsiniz.

Minibüs (Matrushka)

Şehir merkezinden kalkan minibüsler, kısa bir zaman diliminde sizi havalimanına çok yakın bir mesafeye ulaştırıyorlar. Minibüsler, aynı zamanda şehir içinde de çok büyük bir ulaşım ağına sahipler. Tüm şehir boyunca hizmet veren yüzlerce minibüs olduğu söylenebilir. Şehrin bulunduğunuz bölgesine göre, hangi minibüse binmeniz gerektiğini bulmak için interneti veya akıllı telefonlarınızdan indireceğiniz uygulamaları kullanabilirsiniz.

Otobüs ve Troleybüs

Otobüs ve troleybüsler, havalimanına doğrudan bir ulaşım hizmeti sağlamıyorlar. Yine de bu araçlardan herhangi birini kullanarak havalimanına giden minibüslere aktarma yapabilirsiniz. Minibüsten sonra en sık kullanılan seyahat yöntemleri otobüs ve troleybüslerdir. Bu araçlar, minibüslere göre daha kısıtlı bir alanda hizmet veriyorlar ve yolculuk süreniz, minibüslere göre daha uzun sürüyor. Ayrıca minibüsler, duraklar haricinde istedikleri yerde yolculu indirip bindirebilirken otobüsler ve troleybüsler, yolcu aktarımını yalnızca duraklardan yapabiliyor. Yine de bu araçlar, minibüslere oranla daha ucuz oluyorlar.

Otobüs ve troleybüslerde, Türkiye’deki otobüslerin tersine, binişler arka kapıdan, inişler ön kapıdan gerçekleşiyor. Tıpkı minibüslerdeki gibi, otobüs ve troleybüs seferlerini internetten veya akıllı telefonlarınızdan takip edebiliyorsunuz. Şehir içi ulaşımın yanı sıra bu araçlar, şehirlerarası ve ülkelerarası ulaşım için de kullanılabiliyor.

Taksi

Taksi, şehir içinden havalimanına ulaşmak için en rahat yöntemlerden birisi. Şehir içinde birçok özel taksi firması yer alıyor ve taksi bulmak oldukça kolay. Taksilerin gündüz tarifesinin geceye göre daha uygun olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bişkek’te özel taksi firmalarının yanı sıra, resmi taksi firmalarına da rastlamak mümkün. Bu taksi araçlarına bindiğinizde taksi şoförünü taksimetreyi açması için uyarmanızı tavsiye ederiz.

Havalimanı Bilgileri

Eskiden askeri uçuş üssü olarak kullanılan Manas Uluslararası Havalimanı, şimdilerde Bişkek’e birçok ülkeden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor. Havalimanı, yolcularına çok kapsamlı imkanlar sunmuyor. Özellikle gelen yolcu bölümünde çok fazla ATM yer alıyor. Bunun yanı sıra birkaç kafe ve alışveriş yapabileceğiniz birkaç mağaza havalimanında mevcut ancak bu dükkanlar belli bir saate kadar hizmet veriyorlar.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bişkek-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bişkek-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bişkek-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bişkek-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Bişkek-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Manas Intl. Havalimanı, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Bişkek-Ağrı arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Bişkek-Ağrı arası uçuş mesafesi toplam 2643 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 10 dakika sürüyor.

Bişkek-Ağrı uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Bişkek-Ağrı uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
6ºC
24ºC
Cmt
Paz
6ºC
26ºC
Paz
Pzt
8ºC
26ºC
Pzt
Sal
9ºC
26ºC
Sal
Çar
7ºC
25ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Bişkek - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi