Beyrut - Ağrı Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
933 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 19°C / 2°C

Beyrut Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Lübnan'ın başkenti Beyrut, sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerin yanında yolcularına kent merkezi ve havalimanı arasında sınırlı da olsa rahat ve konforlu ulaşım olanakları sunuyor. Şehir merkezinden kolayca bulabileceğiniz taksiler ve özel aracınızla kısa sürede havalimanında olabilirsiniz.

Taksi

Bin Hasan Hava Meydanı yerine kurulan ve 1954’ten beri ülkenin tek havalimanı olan Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’na resmi bir ulaşım aracı olmaması taksileri zorunlu kılıyor. Yaklaşık 15 dakikalık yolculuk için yapacağınız ortalama tutar için taksiler pazarlığa da açık. Fransızca ve İngilizce bilen taksicilerin bulunduğu şehirde taksiler klimalı ve rahat.

Özel Araç

Şehir merkezinden havalimanına özel araçla gitme seçeneği de yerinde bir seçenek. Çünkü 1.5 milyon nüfuslu Beyrut’ta İstanbul’u aratmayan bir trafikle karşılaşmak da son derece normal. Çok fazla alternatif olmasının yanında 2 büyük yol şehri direkt havalimanına bağlıyor. İlki Ahmet Muhtar Bayhum ve Hafız Al Esed caddesi üzerinden havalimanına bağlanan yol.

Diğeri ise yine Nejmeh Meydanı’nın güney doğusuna denk gelen Amir Beşir caddesi devamından gelen Ömer Bin El Hattab Caddesi, Jamal Abdul Nasser Caddesi ve İmam Humeyni Caddesi üzerinden havalimanına ulaşan yol. İki yoldan da ortalama 15 dakika içerisinde havalimanına ulaşabilir, aracınızı 2350 kapasiteli otoparka bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Yılda 6 milyon yolcu ağırlayan havalimanının 2035’e kadar olan süreçteki gelişmeleri sonucunda yıllık 35 milyon yolcu ağırlama hedefi bulunuyor. Havalimanı yolcuları için ücretsiz internet hizmeti de sunuyor. En fazla gayrimüslim nüfusa sahip Ortadoğu ülkesi olan Lübnan’ın tek havalimanında her dine göre ibadethane de var.

Yeme içme noktasında gelecek dönemlerde açılacak ve genişleyecek olan terminallerde daha fazla imkan bulunması beklenirken şu an birkaç kafe ve restoranın yanında bir de Japon restoranı mevcut.

Çoğu Avrupalı milyonlarca turist ile Lübnanlı olup yurtdışında yaşayan birçok kişiyi ağırlayan havalimanının çok ilginç bir de Beyrut Duty Free’si bulunuyor. Beyrut Duty Free’de oto galeri de yer alıyor.

25 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Beyrut-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Beyrut-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Beyrut-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Beyrut-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Beyrut-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Beirut Rafic Hariri Intl. Havalimanı, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Beyrut-Ağrı arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Beyrut-Ağrı arası uçuş mesafesi toplam 933 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 50 dakika sürüyor.

Beyrut-Ağrı uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Beyrut-Ağrı uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
2ºC
19ºC
Paz
Pzt
3ºC
23ºC
Pzt
Sal
6ºC
25ºC
Sal
Çar
5ºC
25ºC
Çar
Per
4ºC
21ºC
Per
Haritada Görüntüle
Beyrut - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi