Beyrut - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Beyrut - Adıyaman Uçak Bileti Tahmini Fiyatlar
00TL0TL
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
499 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 28°C / 14°C

Beyrut Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Lübnan'ın başkenti Beyrut, sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerin yanında yolcularına kent merkezi ve havalimanı arasında sınırlı da olsa rahat ve konforlu ulaşım olanakları sunuyor. Şehir merkezinden kolayca bulabileceğiniz taksiler ve özel aracınızla kısa sürede havalimanında olabilirsiniz.

Taksi

Bin Hasan Hava Meydanı yerine kurulan ve 1954’ten beri ülkenin tek havalimanı olan Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’na resmi bir ulaşım aracı olmaması taksileri zorunlu kılıyor. Yaklaşık 15 dakikalık yolculuk için yapacağınız ortalama tutar için taksiler pazarlığa da açık. Fransızca ve İngilizce bilen taksicilerin bulunduğu şehirde taksiler klimalı ve rahat.

Özel Araç

Şehir merkezinden havalimanına özel araçla gitme seçeneği de yerinde bir seçenek. Çünkü 1.5 milyon nüfuslu Beyrut’ta İstanbul’u aratmayan bir trafikle karşılaşmak da son derece normal. Çok fazla alternatif olmasının yanında 2 büyük yol şehri direkt havalimanına bağlıyor. İlki Ahmet Muhtar Bayhum ve Hafız Al Esed caddesi üzerinden havalimanına bağlanan yol.

Diğeri ise yine Nejmeh Meydanı’nın güney doğusuna denk gelen Amir Beşir caddesi devamından gelen Ömer Bin El Hattab Caddesi, Jamal Abdul Nasser Caddesi ve İmam Humeyni Caddesi üzerinden havalimanına ulaşan yol. İki yoldan da ortalama 15 dakika içerisinde havalimanına ulaşabilir, aracınızı 2350 kapasiteli otoparka bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Yılda 6 milyon yolcu ağırlayan havalimanının 2035’e kadar olan süreçteki gelişmeleri sonucunda yıllık 35 milyon yolcu ağırlama hedefi bulunuyor. Havalimanı yolcuları için ücretsiz internet hizmeti de sunuyor. En fazla gayrimüslim nüfusa sahip Ortadoğu ülkesi olan Lübnan’ın tek havalimanında her dine göre ibadethane de var.

Yeme içme noktasında gelecek dönemlerde açılacak ve genişleyecek olan terminallerde daha fazla imkan bulunması beklenirken şu an birkaç kafe ve restoranın yanında bir de Japon restoranı mevcut.

Çoğu Avrupalı milyonlarca turist ile Lübnanlı olup yurtdışında yaşayan birçok kişiyi ağırlayan havalimanının çok ilginç bir de Beyrut Duty Free’si bulunuyor. Beyrut Duty Free’de oto galeri de yer alıyor.

25 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Beyrut-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Beyrut-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Beyrut-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Beyrut-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Beyrut-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Beirut Rafic Hariri Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Beyrut-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Beyrut-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 498 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 40 dakika sürüyor.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
14ºC
28ºC
Paz
Pzt
16ºC
30ºC
Pzt
Sal
14ºC
31ºC
Sal
Çar
15ºC
29ºC
Çar
Per
17ºC
31ºC
Per
Haritada Görüntüle
Beyrut - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi