Batum - Ağrı Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
244 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 19°C / 2°C

Batum Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Batum şehir merkezinden Batum Havalimanı’na gitmek için taksi başta olmak üzere belediye otobüsleri gibi seçenekler bulunuyor. Ayrıca şehir merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanının park alanı sayesinde özel aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra Türkiye’de Hopa ilçesinden gidişin sağlanması için Havaş servisleri de hizmetinizde.

Taksi

Şehir merkezinden Batum Havalimanı’na gitmek için en rahat ve hızlı seçenek taksiler. Kent merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına taksiler ile 15 dakika gibi kısa bir sürede gitmeniz mümkün. Şehir merkezinin birçok noktasından taksiler ile havalimanına konforlu şekilde gidebilirsiniz. Taksilerin maliyetli olmasına karşılık, avantajları ise mesafenin kısa olması ve hızlı bir seçenek olması olarak öne çıkıyor.

Otobüs

Şehir merkezinden Batum Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise belediye otobüsleri. Şehir merkezindeki birçok noktadan binebileceğiniz otobüsler ile hem hesaplı olarak hem kısa sürede havalimanına varmanız mümkün. Otobüsler ile havalimanına yaklaşık 20 dakikada gidebileceğiniz gibi uçağınıza yetişmek için de sorun yaşamayacaksınız.

HAVAŞ

Havaş servisleri, Türkiye Hopa’dan Batum Havalimanı’na gidecekler için tercih edilebilecek ulaşım seçeneklerinden. Havaş, sizin için uçak kalkış saatlerine uygun olarak Pazartesi hariç haftanın diğer günleri servis düzenliyor. Hopa Limanı’ndan kalkan Havaş servisleri Sarp Sınır Kapısı’ndan geçerek sizi Batum Havalimanı’na yaklaşık 45 dakikada ulaştırıyor. Havaş servislerinin günlük kalkış saatlerini ayrıntılı öğrenmek için Havaş internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Gürcistan’ın üç havalimanından biri olan Batum Havalimanı’ndan, yurt içi uçuşlar sağlanıyor. Yurt içi uçuş işlemlerinin yapıldığı terminal binasında, sağlık merkezi, hediyelik eşya dükkanı, kayıp eşya standı, özel konferans salonları gibi bölümlerin yanı sıra banka ve döviz işlemlerinizi yapabileceğiniz bölümler de yer alıyor.

Batum Havalimanı, ayrıca alışveriş yapabileceğiniz, yeme içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz ve konaklama isteğinizi karşılayabileceğiniz özelliklere de sahip. Terminal binasında alışveriş yapabileceğiniz Duty Free dükkanının yanı sıra, yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Cafes, Cafe Batumi ve Istanbul Cafe mekanları bulunuyor. Dinlenme bölgesi olan ve uçağınızdan indikten sonra dinlenmenizi sağlayacak olan CIP servisi ise sizler için uçuş öncesi veya sonrası konforu sağlıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Batum-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Batum-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Batum-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Batum-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Batum-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Alexander Kartveli Batumi Intl. Havalimanı, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Batum-Ağrı arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Batum-Ağrı arası uçuş mesafesi toplam 244 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 40 dakika sürüyor.

Batum-Ağrı uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Batum-Ağrı uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
2ºC
19ºC
Paz
Pzt
3ºC
23ºC
Pzt
Sal
6ºC
25ºC
Sal
Çar
5ºC
25ºC
Çar
Per
4ºC
21ºC
Per
Haritada Görüntüle
Batum - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi