Ağrı - Leipzig/halle Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.720 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Leipzig/Halle) 14°C / 7°C

Ağrı Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezine yakın konumda ve karayoluna 1 kilometre mesafede bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile kısa sürede konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz. Uçak saatlerine uyumlu şekilde ayarlanmış olan belediye otobüsleri ile uçağınıza gecikmeden yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Aydınoğlu ve Azizoğlu gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Ahmed-i Hani Havalimanı’nda, yalnızca İç Hatlar terminali bulunmakla birlikte terminal içerisinde, bebek bakım odası, THY bürosu, araç kiralama firma ofisleri gibi bölümler yer alıyor. Aynı zamanda 70 araç kapasiteli küçük bir otoparka da sahip olan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı ile karşılıklı olarak her gün tarifeli seferler mevcut. Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketlerinin uçuş düzenlediği Ahmed-i Han Havalimanı her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Leipzig/Halle Şehir Merkezine Ulaşım

Leipzig, Almanya’nın Saksonya eyaletinde yer alan en büyük şehir; aynı zamanda, bölgenin endüstriyel alanda en gelişmiş noktası. Saksonya'nın bir diğer bölgesinde yer alan, Leipzig’e kıyasla çok daha küçük bir şehir olan Halle ise, Leipzig şehri ile ortak bir havalimanını paylaşıyor. Bu şehirleri ziyaret etmek isteyenlere, Leipzig-Halle Havalimanı kapılarını açıyor.

Leipzig, birçok Alman şehrinde olduğu gibi, bisiklet ile dolaşmaya elverişli bir şehir. Nehirler ve kanallarla çevrili olan kentin hemen hemen her bölgesinde bisiklet sürücülerine özel parkurlar kurulu. Şehir içinde çeşitli toplu taşıma alternatifleri mevcut. Leipzig’in, neredeyse her bölgesine tramvay ile erişim sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra, birçok bölgeye tren ve otobüs seferleri de düzenleniyor. Şehir içinde toplu taşıma seferlerini LVB adlı firma yönetiyor.

Toplu taşıma biletlerinizi, bu firmanın özel ofislerinden temin edebiliyorsunuz. Bir adet bilet, bir saat süre ile, şehir içi olarak kabul edilen 110. bölge (zone 110) boyunca, istediğiniz kadar aktarma imkanı sunuyor. Biletleri, aynı zamanda, çoğu istasyonda yer alan bilet makinelerinden, tramvayların içinde bulunan, demir para ile çalışan makinelerden, gazete bayilerinden, tekel dükkanlarından ve kırtasiyelerden satın alabilirsiniz. Eğer isterseniz, LVB ofisleri ve turist bilgilendirme ofislerinde yer alan Leipzig Kart’tan da yararlanabilirsiniz. Bu kartı, toplu taşıma araçlarını sık kullanmanız durumunda tercih etmeniz faydalı olacaktır. Günlük, üç günlük ve birden fazla kişiye özel, üç günlük grup kartları seçenekleri bulunan Leipzig Kart, aynı zamanda, şehir içinde, turistler için düzenlenen çeşitli aktivitelerde indirim imkanı da sunuyor. Toplu taşıma araçlarının haricinde, şehir içinde, taksi ile ulaşım sağlayabilir veya araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Şehir içinde kullanılan tramvay sistemi, şehir içi toplu taşımada en çok tercih edilen seçenek. Şehir merkezinde bulunan Halle (Saale) Hauptbahnhof, merkezi tren istasyonu olarak biliniyor ve hem şehir içi, hem de şehirlerarası ulaşım hizmeti sunuyor.

Toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için, hemen hemen her istasyonda denk geleceğiniz kırmızı makinelerden bilet satın alabilirsiniz. Dilerseniz, tek kullanımlık biletlerden, dilerseniz birer saat süreyle geçerliliğini koruyan dört kullanımlık biletlerden veya dilerseniz haftalık geçerliliği olan biletlerden satın alabilirsiniz.

Havalimanından Leipzig'e Ulaşım

Havalimanından Leipzig şehir merkezine ulaşmak için birçok seçeneğiniz var. Havalimanının sağladığı özel servis hattından faydalanabilir, toplu taşıma alternatiflerini düşünüyorsanız trene veya otobüse binebilir, taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Servis

Leipzig-Halle Havalimanı’nın düzenlediği özel servisler, uçuşunuzdan sonra gideceğiniz noktaya erişmenizde en konforlu seçeneklerden biri. En fazla sekiz adet yolcu kapasitesine sahip olan bu servisler, size kapınıza kadar ulaşım hizmeti sunuyor. Eğer bu servisleri tercih ederseniz, uçuşunuzdan sonra uzun süre beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Bu servislerden faydalanabilmek için, uçuşunuzdan en az bir hafta önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Tren (S-Bahn)

Havalimanının hemen yanındaki istasyondan hareket eden trenler, sizi merkezi tren istasyonuna (Leipzig Hauptbahnhof) ulaştırıyor. Havalimanından şehir içine seyahat eden iki değişik tren hattı mevcut. Intercity (IC) olarak bilinen şehirlerarası tren hattı, yaklaşık yirmi ila otuz dakikalık aralıklarla havalimanından merkezi tren istasyonuna varıyor. Şehir içi tren seferleri arasında yer alan S5 ve S5x adlı hatlar ise, yarımşar saatte bir, Leipzig Messe istasyonuna uğrayarak, on sekiz dakika içinde merkezi tren istasyonuna ulaşıyor.

Şehir içi tren hattına binerseniz, IC hattına kıyasla daha hesaplı seyahat ediyorsunuz. Almanya’da S-Bahn olarak da bilinen trenler, Leipzig’te, şehir merkezinden geçerek, kuzey-güney yönünde merkezi tren istasyonu, Bayesicher tren istasyonu, Markt ve Wilhelm-Leuschner Platz bölgelerindeki yeraltından geçen istasyonları ziyaret ediyor.

Aynı zamanda tren ile, şehrin Connewitz, Stötteritz, Thekla ve Miltitzer Allee gibi sınır bölgelerine seyahat etmek de mümkün.

Otobüs

Leipzig-Halle Havalimanı’ndan hareket erden otobüsler, otuzar dakikalık saat aralıklarıyla sefer yapıyor ve yaklaşık yarım saat içerisinde şehir merkezine ulaşıyor. Bu otobüs hattının ücreti, trenlere kıyasla çok daha yüksek. Bunun haricinde, şehir içinde hizmet veren otuz adet otobüs hattı mevcut. Otobüsler, genellikle sabah 05:30’da hizmet vermeye başlıyor ve gece yarısına kadar sefer yapmaya devam ediyor.

Gece yarısından sonra ise Nachtbus adı verilen gece otobüsleri, ulaşım hizmeti vermeye devam ediyor. Şehir içinde, N1’den N10’a kadar numaralandırılan, toplam on adet gece otobüsü var. Bu otobüslerin tümü, şehir merkezi yakınından kalkarak şehrin çeşitli bölgelerine seyahat ediyor. Gece otobüslerinin çoğu, tramvay hatlarının merkezi istasyonlarına kadar ulaşım sağlıyor.

Tramvay

Tramvay, havalimanından şehir içine doğrudan bir erişim imkanı sunmasa da, şehir içi ulaşımda büyük bir öneme sahip ve birçok merkezi bölgeden aktarma olanağı sağlıyor. Gün içinde tramvayların çoğu, en az on dakikada bir sefer yapıyor. Geceleri ise çoğu sefer, saatte bir gerçekleşiyor. Tramvay ücretleri, aynı zamanda, trenlere kıyasla çok daha uygun.

Tramvaylara, saat sekizden sonra, yalnızca ön kapıdan biniş gerçekleşiyor ve şoföre bileti göstermeniz gerekiyor. Şehir içerisinde hizmet veren, toplam on üç adet tramvay hattı mevcut.

Tramvaylar, şehrin çeşitli sınır bölgelerinden merkeze doğru hareket ediyor ve yukarıdan bakıldığında tüm hatlar, çok kenarlı bir yıldız formunu oluşturuyor.

Araç Kiralama

Havalimanının yakınında bulunan Rent a Car ofislerinden aracınızı kiralayabilir, veya uçuşunuzdan önce aracınızı internetten rezerve edebilirsiniz. Ancak Leipzig, sıklıkla trafik sıkışıklığı görülen bir şehir ve şehir merkezine araç ile ulaşım oldukça kısıtlı. Bu sebeple araç kiralama, şehir içi ulaşımda çok kullanışlı bir seçenek olmayabilir.

Taksi

Havalimanından taksi ile seyahat etme seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Ancak gideceğiniz yere, trene kıyasla hemen hemen aynı süre içerisinde varıyorsunuz. Fiyatlarının çok yüksek olması dolayısıyla taksi, havalimanından şehir içine ulaşımda çok tercih edilen bir alternatif değil.

Havalimanından Halle'ye Ulaşım

Havalimanından Halle içine ulaşımda en pratik seçeneklerden biri tren. Bir diğer pratik seçenek ise havalimanının düzenlediği özel servisler. Alternatif olarak taksi tutmanız veya araç kiralamanız da mümkün.

Servis

Tıpkı Leipzig’te olduğu gibi, havalimanına özel servislerle, gitmek istediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Servisler, toplam sekiz kişilik bir kapasiteye sahip ve sizi gitmek istediğiniz noktaya kadar götürüyor. Bu servislerden faydalanabilmek için, uçuşunuzdan bir hafta kadar önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Tren (S-Bahn)

Havalimanında indikten sonra “Havalimanı Merkezi Tren İstasyonu” tabelalarını takip ederek trene erişebilirsiniz. Tren seferleri, Pazar günleri, her saat başına dört dakika kala, Pazartesi’den itibaren ise, her saat başına altı dakika kala gerçekleşiyor ve yolculuk süresi on bir dakika sürüyor. İstasyondaki gişelerden bilet satın alabiliyorsunuz.

Şehir içinde sefer yapan, S7 numaralı, S-Bahn olarak bilinen tren hattı, Halle-Nietleben, Halle-Neustadt, Halle Zscherbener Straße, Halle Südstadt,Halle-Silberhöhe, Halle Rosengarten, Halle (Saale) Hauptbahnhof istasyonları arasında seyahat ediyor.

Otobüs

Şehir içinde otobüs hatları da aktif olarak kullanılıyor. Bunun yanı sıra, Halle’den, Leipzig dahil olmak üzere, birçok komşu şehre de otobüs seferleri düzenleniyor. Eğer Halle yakınlarındaki bir şehre gitmeyi planlıyorsanız, bu otobüslerden faydalanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan ofislerden araç kiralayarak da Halle şehrine ulaşım sağlayabilirsiniz. Aracınızı uçuşunuzdan önce, internetten ayırtmanız da mümkün.

Taksi

Havalimanında bulunan duraklarından bulacağınız taksilerle, şehir içine daha konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ağrı-Leipzig/Halle uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ağrı-Leipzig/Halle uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ağrı-Leipzig/Halle uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ağrı-Leipzig/Halle uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Ağrı-Leipzig/Halle uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ağrı Havalimanı, varış için Leipzig - Halle Havalimanı, Leipzig Hauptbahnhof Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ağrı-Leipzig/Halle arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Ağrı-Leipzig/Halle arası uçuş mesafesi toplam 2719 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 20 dakika sürüyor.

Ağrı-Leipzig/Halle uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Ağrı-Leipzig/Halle uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Leipzig/Halle Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
7ºC
14ºC
Sal
Çar
5ºC
14ºC
Çar
Per
5ºC
16ºC
Per
Cum
6ºC
18ºC
Cum
Cmt
10ºC
15ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Ağrı - Leipzig/Halle Alternatif Ulaşım
Para birimi