Adıyaman - Phoenix Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
11.478 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
14 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Phoenix) 34°C / 23°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Phoenix Şehir Merkezine Ulaşım

Phoenix şehrinin toplu taşıma sistemini otobüsler ve tramvay hatları oluşturuyor. 100’e yakın otobüs hattı ile şehrin büyük kısmına rahatça ulaşım imkânı mevcut. Kentte gece çalışan ya da sadece belli duraklara uğrayan ekspres otobüs seferleri de bulunuyor.

Tramvaylar ise gece 01:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında çalışmıyor. Otobüs ve tramvaylarda tek bilet tipi geçerli. Biletlerinizi istasyonlarda ve duraklarda bulunan makinelerden satın alabilirsiniz. Bir kişi için tek yön bilet fiyatı 2 dolar. Günlük bilet fiyatı ise 4 dolar.

Seyahatiniz uzun sürecekse ve şehirde bulunduğunuz zaman diliminde toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlıyorsanız daha ekonomik olması için kalacağınız süreye göre 20 dolara haftalık bilet ya da 64 dolara aylık bilet alabilirsiniz. Bu süreli biletlerle hem tramvay hem de otobüs hatlarını sınırsız kullanma hakkına sahip olursunuz.

Taksiler Phoenix’de şehir içi trafiğinde yaygın olarak kullanılan ulaşım araçlarından. Taksimetre açılış ücreti 5 dolar ve daha sonra her kilometre başına 2,30 dolar alınıyor.

Phoenix büyük bir şehir olduğundan araç kiralama sistemi de oldukça yaygın. Şehir merkezinde ve havalimanında çok sayıda araç kiralama şirketi bulabilirsiniz. Şehirde trafik düzenli bir akış izliyor ve sürücüler trafik kurallarına uygun hareket ediyor. Araç kiralamayı düşünüyorsanız mutlaka uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Phoenix şehrinde çok sayıda doğal alan ve yürüyüş parkuru da bulunuyor.

Bunun dışında bu doğal güzelliklerin bulunduğu alanlarda özel bisiklet yolları da var. Şehir büyük bir yerleşim alanına sahip olduğu için seyahatiniz boyunca yürümek veya bisiklete binmek zor gelebilir ancak bu bölgelerde keyifli yürüyüşler yaparak manzaranın tadını çıkarabileceğiniz gibi, bisiklet kiralayarak da birçok yeri keşfedebilirsiniz.

Şehirde ulaşım aracı olarak kabul edilmese de balona binebileceğinizi, cipler veya ATV araçları ile çöl safarisine katılabileceğinizi ya da atlarla tura çıkabileceğinizi de belirtelim. Phoenix’te 2 havalimanı bulunuyor. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı tüm dış hat uçuşlarının gerçekleştirildiği oldukça büyük ve modern bir havalimanı.

Şehrin güneydoğusunda yer alan Phoenix – Mesa Gateaway Havalimanı ise uçuş eğitimlerini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş bir havalimanı. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda artan uçuş trafiğini hafifletmek amacıyla sonradan büyütülerek ve charter uçuşlar için hizmet veriyor. Günümüzde hâlâ uçuş eğitimini temel amaç edinmesine karşın, charter uçuşların yanı sıra iç hatlarda Phoenix şehrini 13 farklı lokasyona bağlıyor.

Phoenix – Mesa Gateaway Havalimanı’na taksi ve havalimanı shuttle servisleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Havalimanında birkaç mağaza ve restoran da bulunuyor. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı havalimanı shuttle servislerini kullanarak sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyorsanız otobüs ya da tramvaya binmeniz de mümkün.

Taksiler haftanın 7 günü ve günün 24 saati havalimanında hizmet veriyor. Ayrıca Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda çok sayıda araç kiralama şirketinin bürosu bulunuyor. Phoenix’de bulunan bazı konaklama merkezleri de misafirleri için havalimanı servis hizmeti sunuyor. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda şehir merkezine ulaşım için tercih edeceğiniz her araç engellilere uygun tasarıma sahip.

Otobüs

Havalimanının terminal çıkışında otobüs duraklarını kolayca görebilirsiniz. Şehir merkezine 13 numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Biletinizi otobüs içinde alabilirsiniz. Tek kişi tek yön bilet fiyatı 2 dolar. Ancak şehirde kalacağınız süre boyunca toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlıyorsanız terminal binası içinde bulunan otomatik bilet makinelerinden günlük, haftalık ya da aylık bilet alarak ulaşım maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Tramvay

Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda şehir merkezine tramvay ile ulaşmak mümkün. Havalimanı ile tramvay istasyonu havaray ile birbirine bağlanıyor. Havaray 3 ve 4 numaralı terminalden kalkarak gün boyu tramvay istasyonuna yolcu taşıyor. Havalimanı havaray sistemi yolcular için sunulan ücretsiz bir hizmet ve valizlerinizi sorunsuzca koyabileceğiniz özel bir tasarıma sahip.

Tramvay biletinizi istasyondaki makineden edinebilirsiniz. Ücreti 2 dolar ve dilerseniz günlük, haftalık ya da aylık bilet de alabilirsiniz. Tramvay seferleri gününe ve saatine göre değişiklik göstermekle birlikte her 12-20 dakikada bir düzenleniyor ve havalimanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık yarım saat sürüyor.

Taksi

Toplu taşıma araçlarını tercih etmiyorsanız 6, 7 ve 8 numaralı havalimanı terminal çıkış kapılarının hemen önünde her gün 24 saat boyunca hizmet veren taksileri görebilirsiniz. Taksi ile Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ortalama 25 dolar tutuyor. Havalimanı taksilerinde ödemenizi nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında 14 ayrı araç kiralama firmasının ofisi bulunuyor. Dilerseniz araç kiralama işlemlerinizi seyahatinizden önce internet üzerinden yaparak zaman kazanabilirsiniz. Aracınızı şoförlü olarak kiralama şansınız da var. Ehliyetinizin uluslararası sürücü ehliyeti standardına getirilmiş olması gerektiğini unutmamalısınız.

Shuttle Servisler

Supershuttle firması tarafından organize edilen havalimanı shuttle servis seferleri aralıksız olarak 7 gün 24 saat boyunca gerçekleştiriliyor. Sefer sıklığı gece saatlerinde düşüş gösteriyor olsa da sabah 09:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında her 15 dakikada bir sefer düzenleniyor. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine shuttle servisleri ile gitmek için ödemeniz gereken tutar 12 dolar. Ücreti nakit ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz.

Otel Servisleri

Phoenix’de bulunan bazı oteller havalimanı servis hizmeti veriyor. Bu hizmetten yararlanmak için otelinizle önceden görüşüp rezervasyon yaptırmalısınız. Otel servislerinin ücretleri genelde taksilerden daha maliyetli olur ancak bagaj teslim kapısında karşılanırsınız ve vakit kaybetmeden doğrudan otelinize götürülürsünüz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Phoenix uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Phoenix uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Phoenix uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Phoenix uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Phoenix uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Phoenix Deer Valley Havalimanı, Luke Havalimanı, Scottsdale Havalimanı, Phoenix Sky Harbor Intl. Havalimanı, Phoenix Mesa Gateway Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Phoenix arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Phoenix arası uçuş mesafesi toplam 11478 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 14 saat 20 dakika sürüyor.

Adıyaman-Phoenix uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Phoenix uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Phoenix Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
23ºC
34ºC
Çar
Per
21ºC
34ºC
Per
Cum
21ºC
33ºC
Cum
Cmt
22ºC
32ºC
Cmt
Paz
20ºC
34ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Phoenix Alternatif Ulaşım
Para birimi