Adıyaman - Oslo Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.136 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Oslo) 12°C / 10°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Oslo Şehir Merkezine Ulaşım

Oslo Havalimanı

Norveç’in en işlek havalimanı olan Gardermoen Havalimanı, Oslo’nun yaklaşık 35 kilometre kuzeydoğusunda yer alıyor. Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda yolcu taşıyan Gardermoen Havalimanı’ndan şehir merkezine taksinin yanı sıra toplu taşıma araçlarından tren ve otobüs ile gidebileceğiniz gibi araç kiralama yöntemi ile de gidebilirsiniz.

Taksi

Gardermoen Havalimanı’nın giriş binasındaki taksi bilgi masasına giderek taksiler hakkında bilgi alabilir ve sizi bekleyen hazır taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Birçok farklı taksi firması hakkında bilgi alabileceğiniz taksi bilgi masasından ister taksi kiralayabilir ister anında taksilere binebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi firmaları arasında; 0-Taxi, Asker og Baerum Taxi, By Taxi, Christiania Taxi, Follo Taxi, Nedre Romerike Taxi, Norges Taxi, Oslo Taxi, Taxi 2, Taxi 3 ve Qvre Romerike Taxi yer alıyor.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise otobüsler. Ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile şehir merkezinin birçok noktasına gidebilirsiniz. Ruter otobüsleri ile havalimanı bölgesindeki birçok semte gidebileceğiniz gibi 20 dakikada bir gelen SAS Flybussen otobüsleri ile havalimanı ile şehir merkezi arasında gidip gelebilirsiniz. Flybussekspressen otobüsleri ile Majorsntuen, Bekkestua, Ski ve Fredikstad arasında gidiş geliş yapabilirken Nettbus otobüsleri ile ise Kongsvinger, Arnes ve havalimanı arasında ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Tren

Gardermoen Havalimanı’ndan şehir merkezine trenler ile yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede gidebilirsiniz. Raylı sistemlerde seçebileceğiniz iki ayrı tren hattı bulunuyor. İlki Drammen, Asker, Sandvika, Lysaker, Skoyen, Nationaltheatret, Oslo S ve Lillestrom arasında ulaşımı sağlayan Flytoget adı verilen Airport Express Treni… Diğer ise bölgeler arası ulaşımı sağlayan Norweigan State Railways…

Araç Kiralama

Çabuk ve kolay bir yolculuk istiyorsanız sizin için araç kiralama uygun olabilir. Şehir merkezine gitmek için Gardermoen Havalimanı’nın Giriş binasındaki araç kiralama ofislerinden araç kiralayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Budget, Europcar, Hertz ve Sixt yer alıyor.

21 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Moss Rygge Havalimanı

Norveç’in doğusuna ve Oslo’ya hizmet veren uluslararası Moss Rygge Havalimanı, Oslo şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Moss Rygge Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için taksiler başta olmak üzere otobüs, tren ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca özel aracınızla karayolu üzerinden de havalimanına gidebilirsiniz.

Taksi

Taksiler ile şehir merkezine en kolay ve konforlu şekilde ulaşmanız mümkün. Kilometreye göre ücret belirlenen taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanındaki terminal binasının dışından binebileceğini taksilere uçağınız indiği andan itibaren beklemeden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz önceden rezervasyon yaparak kendiniz için bir taksi ayarlama imkanına da sahipsiniz. Havalimanındaki taksi firmalarından bazılarını; Moss Taxi, Taxi 3, Rade Taxi, Qsfold Taxitjenester, Sarpsborg Taxi ve Fredriskstad Taxi olarak sayabiliriz.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz ekonomik bir seçenek olan otobüsler ile kolaylıkla yolculuk edebilirsiniz. Kullanabileceğiniz Rygge Ekspressen ve Flybus Ekspressen adlı iki ayrı otobüs hattı bulunuyor. Tüm Ryanair uçuşlu yolcular için hazırlanan Rygge Ekspressen otobüsleri ile şehir merkezine yaklaşık 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Flybuss Ekspressen otobüsleri ile ise güneydeki Fredrikstad’a ve kuzeydeki Gardermeon Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Tren

Trenler, şehir merkezine ulaşımdaki bir diğer seçenek. NSB bölgesel trenleri ile Rygge Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Bunun için öncelikle havalimanının transfer otobüsleri ile 35 dakikalık mesafedeki Oslo Tren İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor.

Araç Kiralama

Havalimanının terminal binasının en üst katındaki araç kiralama ofislerinden kiralayacağınız araçlar ile çabuk ve kolay bir yolculuk sonrası kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz. Araçları ister şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Europcar, Hertz ve Sixt yer alıyor.

13 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sandefjord  Havalimanı

Oslo’nun 7 kilometre kuzeydoğusundaki Sandefjord bölgesinde bulunan Sandefjord Torp Havalimanı’ndan şehir merkezine kolaylıkla gitmenizi sağlayacak farklı ulaşım seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, tren, otobüs ve araç kiralama alternatifleri mevcut. Ayrıca özel aracınızla da şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Taksiler ile şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Sandefjord Havalimanı’nın yolcu binasında bulunan taksilere binerek şehir merkezine kısa sürede gitmeniz mümkün. “Airport Taxi” yazısının bulunduğu tüm taksiler ile rahatlıkla ve güvenle yolculuk edebilirsiniz. Taksiler ile havalimanına en yakın bölge olan Sandefjord ve Stokke merkezlerine 10 dakikada gidebilirken en uzak bölge olan Konsberg ve Oslo merkezlerine ise 80 dakikada gidebilirsiniz.

Otobüs

Sandefjord Havalimanı’ndan şehir merkezlerine gidebilmek için binebileceğiniz çok sayıda otobüs bulunuyor. En ekonomik seçeneklerden biri olan otobüsler ile şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz. Farklı hatları bulunan otobüslerden Torp Ekspressen otobüsleri ile Oslo merkezine, Telemark Ekspressen otobüsleri ile Telemark merkezine, Time Eskpressen otobüsleri ile Stavern, Larvik, Sandefjord ve Oslo arasında gidip gelebileceğiniz gibi Lavrpris Ekspressen otobüsleriyle ise Stavanger, Kristiansand ve Oslo arasında ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Tren

Havalimanından bineceğiniz transfer aracı ile 4 dakikalık bir yolculuğun ardından Torp Tren İstasyonu’na giderek, buradan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine ekonomik ve konforlu şekilde gitme şansına sahipsiniz. NSB tarafından düzenlenen tren seferleri ile şehir merkezine gitmekte hiç zorlanmayacaksınız.

Araç Kiralama

Standefjord Havalimanı’nın terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerinden kiralanabilen araçları kullanarak şehir merkezlerine şoförlü veya şoförsüz olarak gitmeyi tercih edebilirsiniz. Avis, Budget, Europcar, Sixt ve Hertz firmaları, havalimanındaki araç kiralama ofisleri arasında yer alıyor.

15 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Oslo uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Oslo uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Oslo uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Oslo uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Oslo uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Oslo Havalimanı, Moss Rygge Havalimanı, Sandefjord  Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Oslo arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Oslo arası uçuş mesafesi toplam 3135 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 50 dakika sürüyor.

Adıyaman-Oslo uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Oslo uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Oslo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
10ºC
12ºC
Sal
Çar
8ºC
15ºC
Çar
Per
5ºC
13ºC
Per
Cum
8ºC
13ºC
Cum
Cmt
7ºC
14ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Oslo Alternatif Ulaşım
Para birimi