Adıyaman - Nürnberg Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.526 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Nürnberg) 17°C / 9°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Nürnberg Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın güneydoğu bölgesini de içine alan Bavyera Eyaleti’nin en büyük ikinci şehri olup eyaletin sanayi başkenti sayılan Nürnberg nüfusunun yüzde 10’u Türk kökenli vatandaşlar oluşturuyor. 2. Dünya Savaşı ardından savaş suçlularının da yargılandığı şehir tarihiyle de dikkat çekiyor. Şehir ülkenin en önemli havalimanlarından birine de ev sahipliği yapıyor. Havalimanı, şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Raylı Sistem

Ülkede yer alan tüm metro, hafif metre ve şehir içi raylı sistem hatlarına “U-Bahn” deniyor.U – Bahn hatlarından biri de Nürnberg Havalimanı ile şehir merkezi ve tarihi şehir merkezi arasında yer alıyor. Havalimanı (Flughafen) istasyonundan şehir merkezindeki merkez tren garı (Hauptbahnhof) ile tarihi şehir merkezine (Altstat) her 10 dakikada bir sefer düzenleniyor. U2 isimli hat üzerinde yer alan trenlerle yolculuk ise 12 ile 15 dakika arasında sürüyor. Tren garından da diğer hatlara ve şehirlerarası trenlere ulaşmak mümkün…

Otobüs

Havalimanı ile Nürnberg şehir merkezi arasında otobüs hatları da bulunuyor. Bu otobüslerden ikisi gündüz, biri ise gece çalışıyor. 32 ve 33 numaralı otobüsler havalimanı çevresinde yer alan Höfles ve Thon bölgelerine gidiyor. 32 numaralı otobüsle gideceğiniz Thon’dan tramvaya binerek şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Gece çalışan N12 ise direkt olarak şehir merkezindeki tren garına ulaşmanızı sağlıyor. N12 gece 01:28 ile 04:28 arasında, 32 ve 33 ise 05.00 ile 00.30 arasında çalışıyor.

Taksi

Şehir merkezine çok uzak sayılmayacak bir mesafede olan havalimanından şehre ulaşımda, taksi de önemi bir alternatif. Havalimanından şehir merkezine ulaşım trafik olmadığı takdirde 15 dakikadan kısa sürüyor. Terminal çıkışlarında bulunan taksilerle şehir merkezine ve merkez tren garına ulaşım için ortalama bir ücret ödüyorsunuz.

Araç Kiralama

Tam adı Albrecht Dürer Nürnberg Havalimanı olan havalimanından araç kiralamak da hem şehre ulaşım hem de gezilerinizde önemli bir alternatiftir. Buradan kiralayacağınız araçlarla öncelikle güney yönünde havalimanı yolunu takip edip Marienberg yoluna çıkmanız gerekiyor. Sağa dönerek ilerleyeceğiniz bu yol sizi önce Erlanger yoluna buradan da Bucher yoluna ulaştırır. Havalimanına adı verilen Albrecht Dürer’in evinin önünden de geçen bu yol sizi şehir merkezine kadar ulaştıracak.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Nürnberg uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Nürnberg uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Nürnberg uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Nürnberg uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Nürnberg uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Nuremberg Havalimanı, Nürnberg Hauptbahnhof Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Nürnberg arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Nürnberg arası uçuş mesafesi toplam 2525 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 10 dakika sürüyor.

Adıyaman-Nürnberg uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Nürnberg uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Nürnberg Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
9ºC
17ºC
Pzt
Sal
7ºC
13ºC
Sal
Çar
5ºC
13ºC
Çar
Per
7ºC
13ºC
Per
Cum
6ºC
14ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Nürnberg Alternatif Ulaşım
Para birimi