Adıyaman - Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
7.300 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
9 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Hong Kong) 29°C / 24°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) Şehir Merkezine Ulaşım

Dünyanın en yoğun hava trafiğine sahip havalimanlarının başında gelen Hong Kong Uluslararası Havalimanı, ulaşım açısından hemen hemen her aracın kullanılabildiği toplu taşıma sistemlerine sahiptir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için Airport Express’ten taksiye, otobüsten deniz botu kullanımına kadar birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Airport Express

Airport Express treni havaalanı ile şehir merkezi arasındaki en hızlı ve en rahat ulaşım seçeneğidir. Express tren deyince aklınıza banliyö gelmesin. Son derece hızlı, sessiz, modern, konforlu her koltuğa bir ekranın düştüğü ve ışıklı panoda nerede olduğunuzu izlediğiniz bir tren. Airport Express treniyle yaklaşık 24 dakikada şehir merkezine ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ayrıca tren seçeneğini kullanan kişiler Kowloon ve Hong Kong istasyonlarından birçok büyük otele otobüs ile ücretsiz bir şekilde ulaşabilir.

Deniz Botu

Deniz yolu ile ulaşım seçeneğini kullanan kişiler gümrükten ya da bagaj alımından geçmeyeceklerse bu yolu kullanmalıdırlar. Bot için bileti 1. Terminaldeki bilet ofisinden almak mümkün. Bu seçenekte şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek diğer yollardan bir tanesidir.

Otobüs

Havaalanından kalkan “cityflyer” adlı otobüslere binerek yaklaşık 40 dakika süren yolculuktan sonra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Üstelik dünyanın en büyük yedinci köprüsü olan Tsing Ma Köprüsü’nden geçip, Lantau Adası manzarasını seyrederek yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz.

Taksi

Taksi de ulaşım için tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alıyor. Ancak taksi konusundan dikkat edilmesi gereken bir konu var. Eğer Hong Kong şehir merkezine veya Kowloon’a gidiyorsanız kırmızı renkli taksilere binmeniz gerekiyor. Diğer renkteki taksiler başka yönlere gidiyor. Bunun dışında trafik sorununu da gözden kaçırmamanız yararınıza olabilir.

Araç Kiralama

Havaalanı içerisinde bulunan ofislerden araç kiralama seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Ancak trafiğin çok yoğun ve de sıkıcı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Hong Kong Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) arası uçuş mesafesi toplam 7299 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 9 saat sürüyor.

Adıyaman-Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
24ºC
29ºC
Cmt
Paz
24ºC
30ºC
Paz
Pzt
24ºC
30ºC
Pzt
Sal
23ºC
29ºC
Sal
Çar
24ºC
28ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Hong Kong (Hong Kong Çin Özel İdari Bölgesi) Alternatif Ulaşım
Para birimi