Adana - Phoenix Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
11.439 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
14 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Phoenix) 34°C / 22°C

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Phoenix Şehir Merkezine Ulaşım

Phoenix şehrinin toplu taşıma sistemini otobüsler ve tramvay hatları oluşturuyor. 100’e yakın otobüs hattı ile şehrin büyük kısmına rahatça ulaşım imkânı mevcut. Kentte gece çalışan ya da sadece belli duraklara uğrayan ekspres otobüs seferleri de bulunuyor.

Tramvaylar ise gece 01:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında çalışmıyor. Otobüs ve tramvaylarda tek bilet tipi geçerli. Biletlerinizi istasyonlarda ve duraklarda bulunan makinelerden satın alabilirsiniz. Bir kişi için tek yön bilet fiyatı 2 dolar. Günlük bilet fiyatı ise 4 dolar.

Seyahatiniz uzun sürecekse ve şehirde bulunduğunuz zaman diliminde toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlıyorsanız daha ekonomik olması için kalacağınız süreye göre 20 dolara haftalık bilet ya da 64 dolara aylık bilet alabilirsiniz. Bu süreli biletlerle hem tramvay hem de otobüs hatlarını sınırsız kullanma hakkına sahip olursunuz.

Taksiler Phoenix’de şehir içi trafiğinde yaygın olarak kullanılan ulaşım araçlarından. Taksimetre açılış ücreti 5 dolar ve daha sonra her kilometre başına 2,30 dolar alınıyor.

Phoenix büyük bir şehir olduğundan araç kiralama sistemi de oldukça yaygın. Şehir merkezinde ve havalimanında çok sayıda araç kiralama şirketi bulabilirsiniz. Şehirde trafik düzenli bir akış izliyor ve sürücüler trafik kurallarına uygun hareket ediyor. Araç kiralamayı düşünüyorsanız mutlaka uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Phoenix şehrinde çok sayıda doğal alan ve yürüyüş parkuru da bulunuyor.

Bunun dışında bu doğal güzelliklerin bulunduğu alanlarda özel bisiklet yolları da var. Şehir büyük bir yerleşim alanına sahip olduğu için seyahatiniz boyunca yürümek veya bisiklete binmek zor gelebilir ancak bu bölgelerde keyifli yürüyüşler yaparak manzaranın tadını çıkarabileceğiniz gibi, bisiklet kiralayarak da birçok yeri keşfedebilirsiniz.

Şehirde ulaşım aracı olarak kabul edilmese de balona binebileceğinizi, cipler veya ATV araçları ile çöl safarisine katılabileceğinizi ya da atlarla tura çıkabileceğinizi de belirtelim. Phoenix’te 2 havalimanı bulunuyor. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı tüm dış hat uçuşlarının gerçekleştirildiği oldukça büyük ve modern bir havalimanı.

Şehrin güneydoğusunda yer alan Phoenix – Mesa Gateaway Havalimanı ise uçuş eğitimlerini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş bir havalimanı. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda artan uçuş trafiğini hafifletmek amacıyla sonradan büyütülerek ve charter uçuşlar için hizmet veriyor. Günümüzde hâlâ uçuş eğitimini temel amaç edinmesine karşın, charter uçuşların yanı sıra iç hatlarda Phoenix şehrini 13 farklı lokasyona bağlıyor.

Phoenix – Mesa Gateaway Havalimanı’na taksi ve havalimanı shuttle servisleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Havalimanında birkaç mağaza ve restoran da bulunuyor. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı havalimanı shuttle servislerini kullanarak sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyorsanız otobüs ya da tramvaya binmeniz de mümkün.

Taksiler haftanın 7 günü ve günün 24 saati havalimanında hizmet veriyor. Ayrıca Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda çok sayıda araç kiralama şirketinin bürosu bulunuyor. Phoenix’de bulunan bazı konaklama merkezleri de misafirleri için havalimanı servis hizmeti sunuyor. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda şehir merkezine ulaşım için tercih edeceğiniz her araç engellilere uygun tasarıma sahip.

Otobüs

Havalimanının terminal çıkışında otobüs duraklarını kolayca görebilirsiniz. Şehir merkezine 13 numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Biletinizi otobüs içinde alabilirsiniz. Tek kişi tek yön bilet fiyatı 2 dolar. Ancak şehirde kalacağınız süre boyunca toplu taşıma araçlarını kullanmayı planlıyorsanız terminal binası içinde bulunan otomatik bilet makinelerinden günlük, haftalık ya da aylık bilet alarak ulaşım maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Tramvay

Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda şehir merkezine tramvay ile ulaşmak mümkün. Havalimanı ile tramvay istasyonu havaray ile birbirine bağlanıyor. Havaray 3 ve 4 numaralı terminalden kalkarak gün boyu tramvay istasyonuna yolcu taşıyor. Havalimanı havaray sistemi yolcular için sunulan ücretsiz bir hizmet ve valizlerinizi sorunsuzca koyabileceğiniz özel bir tasarıma sahip.

Tramvay biletinizi istasyondaki makineden edinebilirsiniz. Ücreti 2 dolar ve dilerseniz günlük, haftalık ya da aylık bilet de alabilirsiniz. Tramvay seferleri gününe ve saatine göre değişiklik göstermekle birlikte her 12-20 dakikada bir düzenleniyor ve havalimanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık yarım saat sürüyor.

Taksi

Toplu taşıma araçlarını tercih etmiyorsanız 6, 7 ve 8 numaralı havalimanı terminal çıkış kapılarının hemen önünde her gün 24 saat boyunca hizmet veren taksileri görebilirsiniz. Taksi ile Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ortalama 25 dolar tutuyor. Havalimanı taksilerinde ödemenizi nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında 14 ayrı araç kiralama firmasının ofisi bulunuyor. Dilerseniz araç kiralama işlemlerinizi seyahatinizden önce internet üzerinden yaparak zaman kazanabilirsiniz. Aracınızı şoförlü olarak kiralama şansınız da var. Ehliyetinizin uluslararası sürücü ehliyeti standardına getirilmiş olması gerektiğini unutmamalısınız.

Shuttle Servisler

Supershuttle firması tarafından organize edilen havalimanı shuttle servis seferleri aralıksız olarak 7 gün 24 saat boyunca gerçekleştiriliyor. Sefer sıklığı gece saatlerinde düşüş gösteriyor olsa da sabah 09:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında her 15 dakikada bir sefer düzenleniyor. Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine shuttle servisleri ile gitmek için ödemeniz gereken tutar 12 dolar. Ücreti nakit ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz.

Otel Servisleri

Phoenix’de bulunan bazı oteller havalimanı servis hizmeti veriyor. Bu hizmetten yararlanmak için otelinizle önceden görüşüp rezervasyon yaptırmalısınız. Otel servislerinin ücretleri genelde taksilerden daha maliyetli olur ancak bagaj teslim kapısında karşılanırsınız ve vakit kaybetmeden doğrudan otelinize götürülürsünüz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Phoenix uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Phoenix uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Phoenix uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Phoenix uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Phoenix uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Phoenix Deer Valley Havalimanı, Luke Havalimanı, Scottsdale Havalimanı, Phoenix Sky Harbor Intl. Havalimanı, Phoenix Mesa Gateway Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Phoenix arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Phoenix arası uçuş mesafesi toplam 11439 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 14 saat 10 dakika sürüyor.

Adana-Phoenix uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Phoenix uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Phoenix Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
22ºC
34ºC
Per
Cum
22ºC
34ºC
Cum
Cmt
22ºC
34ºC
Cmt
Paz
23ºC
33ºC
Paz
Pzt
21ºC
33ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adana - Phoenix Alternatif Ulaşım
Para birimi