Adana - Oxford (London Oxford) Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.123 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Şu anda Oxford Yerel Saati
GMT +1

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

19/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Oxford (London Oxford) Şehir Merkezine Ulaşım

Londra Oxford Havalimanı’ndan şehrin merkezine seyahat etmek isteyenler için taksi, otobüs, kiralık araçlar ve özel servisler gibi pek çok farklı araç seçeneği var. Havalimanı yakınlarında yer alan istasyonlara gelerek isterseniz yolunuza trenlerle de devam edebilirsiniz. Londra Oxford Havalimanı’nda yer alan kısa süreli bekleme alanları ve otoparklar sayesinde özel aracı ile yolculuk yapmak isteyenler de zorlanmadan kent merkezine seyahat edebilirler. Havalimanında yolculara sunulan araçlar genellikle benzer sürelerde merkeze ulaştırıyor ve fiyatları da yine benzerlik gösteriyor. Araç seçiminizi yaparken şehirde geçireceğiniz süre ve şehrin çevresinde seyahat edeceğiniz yerleri göz önünde bulundurmanız tavsiye ediliyor. 

Taksi 

Havalimanında Kidlington Cars tarafından sağlanan taksilerden birine binmek için terminalin önüne çıkmanız yeterli. Geniş bagaj kapasiteleri ve konforlu araçları ile Londra Oxford Havalimanı’nda hizmet veren taksiler merkeze yolculuk için seçebileceğiniz en iyi alternatiflerden biri. Taksilerle ilgili bilgi almak ve gideceğiniz yere kadar ödemeniz gereken ücreti öğrenmek isterseniz 07766 207 260 veya 07788 853 753 numaralı telefonlarla iletişime geçebilirsiniz. Taksiyle merkeze yolculuğun ortalama maliyeti ise diğer araçlarda olduğu gibi 10-15 sterlin arasında değişiyor. Heathrow Havalimanı yönüne ise ortalama 50-70 sterlin arasında ödeyerek ulaşabilirsiniz. 

Özel Servisler 

Özel servislerin rahat ve hızlı araçlarını kullanarak merkeze gelmek isteyenler için Londra Oxford Havalimanı’nda Findlay Chauffeur Service 08456 447 099 numaralı telefonla hizmet veriyor. Bu alanda diğer alternatiflerden olan Greys of London için 08701 909 32 ve Hilltop Chauffeurs için 01865 595 262 numaralı telefonlarla iletişime geçebilirsiniz. Özel şoförleri ile yolcularını son derece hızlı bir şekilde merkeze ulaştıran servisler bavullarınızı rahatlıkla taşımak için de seçebileceğiniz en doğru alternatiflerden. Şehir merkezine kadar genellikle sabit bir ücret üzerinden seyahat edebilir, farklı bölgeler için ise servis firmaları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Otobüs ve Minibüs

Havalimanından merkeze otobüs veya minibüsleri kullanarak gelmek isteyenler de farklı ücretlerle ve yolcu kapasiteleri ile hizmet veren firmalardan birini tercih edebilirler. Otobüs veya minibüsle transfer için tercihiniz Gray Line olursa 01869 246 461 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu alanda diğer bir seçenek olan Heyfordian için 01869 248 784 numaralı telefonu arayabilir veya Luxicars Hire araçlarını kullanmak için 01865 849 330 numaralı telefonla görüşebilirsiniz. Havalimanında kullanabileceğiniz bir diğer otobüs ve minibüs firması olan Charlton Services için 01865 331 249 numaralı telefonu aramanız yeterli. Pearce’s ise 01865 340 560 numaralı telefonla hizmet veriyor. Telefon yerine internet üzerinden rezervasyonu tercih ederseniz tüm bu firmalara web sitesi veya 3-posta ile ulaşarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Havalimanında araç kiralamak isteyenler için Londra Oxford Havalimanı terminalinde Enterprise Rent-a-Car hizmet veriyor. Önceden kiralama firmasına ulaşarak rezervasyon yaptırmak istediğinizde 01865 848 484 numaralı telefondan araç rezervasyonu yaptırabilir veya bilgi alabilirsiniz. Şehir merkezinde ve yakınlarında yer alan diğer kiralama firmalarından Budget 01865 724 884 numaralı çağrı merkezi ile hizmet veriyor. Bu alanda tercih edebileceğiniz diğer alternatiflerden Green Motion Oxford için 01865 778 931 numaralı telefonu aramanız yeterli. Hertz için 01865 856 555, Spareacre Hire için 01865 881 316, Thames Valley Rentals için 01865 842 852 ve Target için 01865 244 477 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz. 

Özel Tur Servisleri 

Özel tur firmaları ile merkeze ve dilediğiniz diğer noktalara seyahat etmek isterseniz havalimanında bu alanda yolcuların hizmetine sunulan Absolute Touring araçlarıyla ilgili detaylı bilgiyi 01865 302 964 numaralı telefondan alabilirsiniz. 

Tren 

Londra Oxford Havalimanı’nın tren istasyonuna doğrudan bağlantısı bulunmuyor. Bununla birlikte sadece birkaç millik bir yolculuk yaparak yakınlarda yer alan Tackley, Hanborough ve Islip istasyonlarından birine gelebilir ve buralardan bineceğiniz trenlerle ülkenin pek çok farklı noktasına trenle seyahat edebilirsiniz. Trenlerle yolculuk İngiltere genelinde seçebileceğiniz en güvenli ve hızlı ulaşım alternatifleri arasında sayılabilir. İsterseniz yine birkaç mil uzaklıkta yer alan Oxford City istasyonundan da trenlere aktarma yapabilirsiniz. Trenlerle ilgili bilgi almak isteyen yolcular UK Rail National Enquiries için 08457 48 49 50 ve First Great Western için 0845 600 5604 numaralı telefonları arayabilirler. İstasyonların her birinden farklı noktalara yolculuk yapmak mümkün. Ülke genelinde hemen her yere seyahat etmek isterseniz Oxford istasyonuna gelebilirsiniz. Trenler genellikle sabah 06:00 ile akşam 22:00 arasında hizmet veriyor. Farklı rotalara giden trenlerin saatlerinde de yine değişiklik olabiliyor.

17/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Çevredeki İl ve İlçeler
Oxford (London Oxford) Otelleri
Haritada Görüntüle
Para birimi
x