Adana - Oslo Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.088 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Oslo) 17°C / 12°C

En Ucuz Adana Oslo Uçak Biletleri

Pegasus Pegasus
22 Eki 2022
5701.00TL'den
Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları
26 Eyl 2022
8630.00TL'den

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Oslo Şehir Merkezine Ulaşım

Oslo Havalimanı

Norveç’in en işlek havalimanı olan Gardermoen Havalimanı, Oslo’nun yaklaşık 35 kilometre kuzeydoğusunda yer alıyor. Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda yolcu taşıyan Gardermoen Havalimanı’ndan şehir merkezine taksinin yanı sıra toplu taşıma araçlarından tren ve otobüs ile gidebileceğiniz gibi araç kiralama yöntemi ile de gidebilirsiniz.

Taksi

Gardermoen Havalimanı’nın giriş binasındaki taksi bilgi masasına giderek taksiler hakkında bilgi alabilir ve sizi bekleyen hazır taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Birçok farklı taksi firması hakkında bilgi alabileceğiniz taksi bilgi masasından ister taksi kiralayabilir ister anında taksilere binebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz taksi firmaları arasında; 0-Taxi, Asker og Baerum Taxi, By Taxi, Christiania Taxi, Follo Taxi, Nedre Romerike Taxi, Norges Taxi, Oslo Taxi, Taxi 2, Taxi 3 ve Qvre Romerike Taxi yer alıyor.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise otobüsler. Ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile şehir merkezinin birçok noktasına gidebilirsiniz. Ruter otobüsleri ile havalimanı bölgesindeki birçok semte gidebileceğiniz gibi 20 dakikada bir gelen SAS Flybussen otobüsleri ile havalimanı ile şehir merkezi arasında gidip gelebilirsiniz. Flybussekspressen otobüsleri ile Majorsntuen, Bekkestua, Ski ve Fredikstad arasında gidiş geliş yapabilirken Nettbus otobüsleri ile ise Kongsvinger, Arnes ve havalimanı arasında ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Tren

Gardermoen Havalimanı’ndan şehir merkezine trenler ile yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede gidebilirsiniz. Raylı sistemlerde seçebileceğiniz iki ayrı tren hattı bulunuyor. İlki Drammen, Asker, Sandvika, Lysaker, Skoyen, Nationaltheatret, Oslo S ve Lillestrom arasında ulaşımı sağlayan Flytoget adı verilen Airport Express Treni… Diğer ise bölgeler arası ulaşımı sağlayan Norweigan State Railways…

Araç Kiralama

Çabuk ve kolay bir yolculuk istiyorsanız sizin için araç kiralama uygun olabilir. Şehir merkezine gitmek için Gardermoen Havalimanı’nın Giriş binasındaki araç kiralama ofislerinden araç kiralayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Budget, Europcar, Hertz ve Sixt yer alıyor.

21 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Moss Rygge Havalimanı

Norveç’in doğusuna ve Oslo’ya hizmet veren uluslararası Moss Rygge Havalimanı, Oslo şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Moss Rygge Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için taksiler başta olmak üzere otobüs, tren ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca özel aracınızla karayolu üzerinden de havalimanına gidebilirsiniz.

Taksi

Taksiler ile şehir merkezine en kolay ve konforlu şekilde ulaşmanız mümkün. Kilometreye göre ücret belirlenen taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanındaki terminal binasının dışından binebileceğini taksilere uçağınız indiği andan itibaren beklemeden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz önceden rezervasyon yaparak kendiniz için bir taksi ayarlama imkanına da sahipsiniz. Havalimanındaki taksi firmalarından bazılarını; Moss Taxi, Taxi 3, Rade Taxi, Qsfold Taxitjenester, Sarpsborg Taxi ve Fredriskstad Taxi olarak sayabiliriz.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz ekonomik bir seçenek olan otobüsler ile kolaylıkla yolculuk edebilirsiniz. Kullanabileceğiniz Rygge Ekspressen ve Flybus Ekspressen adlı iki ayrı otobüs hattı bulunuyor. Tüm Ryanair uçuşlu yolcular için hazırlanan Rygge Ekspressen otobüsleri ile şehir merkezine yaklaşık 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Flybuss Ekspressen otobüsleri ile ise güneydeki Fredrikstad’a ve kuzeydeki Gardermeon Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Tren

Trenler, şehir merkezine ulaşımdaki bir diğer seçenek. NSB bölgesel trenleri ile Rygge Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Bunun için öncelikle havalimanının transfer otobüsleri ile 35 dakikalık mesafedeki Oslo Tren İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor.

Araç Kiralama

Havalimanının terminal binasının en üst katındaki araç kiralama ofislerinden kiralayacağınız araçlar ile çabuk ve kolay bir yolculuk sonrası kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz. Araçları ister şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Europcar, Hertz ve Sixt yer alıyor.

13 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sandefjord  Havalimanı

Oslo’nun 7 kilometre kuzeydoğusundaki Sandefjord bölgesinde bulunan Sandefjord Torp Havalimanı’ndan şehir merkezine kolaylıkla gitmenizi sağlayacak farklı ulaşım seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, tren, otobüs ve araç kiralama alternatifleri mevcut. Ayrıca özel aracınızla da şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Taksiler ile şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Sandefjord Havalimanı’nın yolcu binasında bulunan taksilere binerek şehir merkezine kısa sürede gitmeniz mümkün. “Airport Taxi” yazısının bulunduğu tüm taksiler ile rahatlıkla ve güvenle yolculuk edebilirsiniz. Taksiler ile havalimanına en yakın bölge olan Sandefjord ve Stokke merkezlerine 10 dakikada gidebilirken en uzak bölge olan Konsberg ve Oslo merkezlerine ise 80 dakikada gidebilirsiniz.

Otobüs

Sandefjord Havalimanı’ndan şehir merkezlerine gidebilmek için binebileceğiniz çok sayıda otobüs bulunuyor. En ekonomik seçeneklerden biri olan otobüsler ile şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz. Farklı hatları bulunan otobüslerden Torp Ekspressen otobüsleri ile Oslo merkezine, Telemark Ekspressen otobüsleri ile Telemark merkezine, Time Eskpressen otobüsleri ile Stavern, Larvik, Sandefjord ve Oslo arasında gidip gelebileceğiniz gibi Lavrpris Ekspressen otobüsleriyle ise Stavanger, Kristiansand ve Oslo arasında ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Tren

Havalimanından bineceğiniz transfer aracı ile 4 dakikalık bir yolculuğun ardından Torp Tren İstasyonu’na giderek, buradan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine ekonomik ve konforlu şekilde gitme şansına sahipsiniz. NSB tarafından düzenlenen tren seferleri ile şehir merkezine gitmekte hiç zorlanmayacaksınız.

Araç Kiralama

Standefjord Havalimanı’nın terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerinden kiralanabilen araçları kullanarak şehir merkezlerine şoförlü veya şoförsüz olarak gitmeyi tercih edebilirsiniz. Avis, Budget, Europcar, Sixt ve Hertz firmaları, havalimanındaki araç kiralama ofisleri arasında yer alıyor.

15 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Oslo uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Oslo uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Oslo uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Oslo uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Oslo uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Oslo Havalimanı, Moss Rygge Havalimanı, Sandefjord  Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Oslo arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Oslo arası uçuş mesafesi toplam 3087 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 50 dakika sürüyor.

Adana-Oslo uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Oslo uçuşları için en uygun gün: Pazar.

Oslo Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
12ºC
17ºC
Per
Cum
12ºC
15ºC
Cum
Cmt
10ºC
16ºC
Cmt
Paz
9ºC
16ºC
Paz
Pzt
11ºC
13ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adana - Oslo Alternatif Ulaşım
Para birimi