Adana - Musul Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
700 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Musul) 21°C / 7°C
Şu anda Musul Yerel Saati
GMT +4

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

19/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Musul Şehir Merkezine Ulaşım

Musul, Irak’ın en büyük şehirlerinden biri olarak biliniyor. Şehrin içinde yer alan Musul Uluslararası Havalimanı artık hizmet vermiyor. Bu sebeple şehre ulaşım için en pratik seçenek, Erbil Havalimanı’na seyahat etmek.

Erbil Havalimanı’ndan Musul’a Ulaşım

Erbil Havalimanı ile Musul arasında, yaklaşık bir buçuk saatlik mesafe var. Musul içerisine hizmet veren bir toplu taşıma olanağı bulunmadığı gibi araç kiralama seçenekleri de mevcut değil. Şehir içine erişim için taksi tutabilir veya konaklayacağınız otelin özel servis imkanları konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Musul’a ulaşımınız için en güvenilir ve pratik seyahat imkanı taksi. Mesafeden dolayı taksi ücreti uygun olmayacaktır. Ancak alternatif olarak paylaşımlı taksiye binebilir, daha uygun fiyata güvenli bir seyahat geçirebilirsiniz.

14/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar
Çevredeki İl ve İlçeler
Musul Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
7ºC
21ºC
Per
Cum
10ºC
23ºC
Cum
Cmt
7ºC
22ºC
Cmt
Paz
15ºC
24ºC
Paz
Pzt
14ºC
27ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x