Otobüs bileti satın alma rehberi

İnternet üzerinden kolayca otobüs firmalarının yolculuğunuz için sunduğu farklı otobüs seferleri ve bilet fiyatlarını inceleyebilir, otobüs biletinizi dakikalar içinde alabilirsiniz. Online otobüs bileti alırken izleyeceğiz adımları sizler için sıraladık.

  • Öncelikle Enuygun.com’da karşınıza çıkan otobüs seferleri arama kutusuna nereden nereye gitmek istediğinizi ve gidip tarihinizi yazarak otobüs bileti bul butonuna basın.
  • Arama sonuçlarında istediğiniz tarih için farklı otobüs firmalarının planlanan bütün otobüs seferleri, kalkış saatleri ve bilet fiyatları gibi önemli bilgiler listelenecek.
  • İlginizi çeken otobüs seferinin üstünü tıkladığınızda, otobüsün koltuk düzeni ve boş koltukları rahatça görebilirsiniz. Seyahatiniz için size en uygun koltuğu ve cinsiyet seçimini yaptıktan sonra onayla ve devam et butonuna tıklayın.
  • Açılacak sayfadaki “İletişim Bilgileri” ve “Gidiş Yolcu Bilgileri” gibi zorunlu bölümleri doldururken sefer bilgilerini de doğru otobüs biletini aldığınızdan emin olmak için aynı sayfada kolayca inceleyebilirsiniz.
  • Sayfanın en altındaki “Ödeme Seçenekleri” bölümünden kart bilgilerinizi girdikten sonra otobüs biletinizi saniyeler içinde kolayca almış olacaksınız. Ödemeniz dünyanın önde gelen güvenlik sertifikası şirketi DigiCert koruması altında tamamen güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor.
  • Almış olduğunuz otobüs biletinde bulunan firma, hareket saati, güzergâh ve fiyat bilgilerini incelenebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden aldığınız otobüs biletini bastırmanıza gerek kalmadan otobüsünüze binebileceğiniz PNR kodunuz da bilet satışı gerçekleştikten sonra SMS ve e-posta olarak size hemen gönderiliyor.

 

Büşra Güzeller

Büşra Güzeller

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca farklı ajanslarda metin yazarı olarak çalıştı. Darcy adlı köpeğiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve gurme rotaların izini sürmeyi seven yazar Enuygun'un sevilen seyahat içeriklerini üretiyor.

Otobüs Bileti Bul