Alınan otobüs bileti ertelenir mi?

Enuygun platformundan satın alınan otobüs biletlerinde tarih ve saat değişikliği yapılmıyor. Eğer sefer tarihi veya saati değiştirilmek isteniyorsa yolcuların biletlerini firma koşullarına uygun olarak biletlerini iptal etmeleri ve yeni tarihli bir bilet satın almaları gerekli.

Her otobüs firması, kendi iptal ve iade politikalarını uyguluyor ve ücretsiz iptal koşulları firmadan firmaya değişebilir.

Bilet iptal işlemleri için üç yöntemden yararlanabilirsiniz.

  • Enuygun'un bilet iptal ve iade sayfasından
  • Mobil uygulamasının Bilet İptal / İade sekmesine giderek PNR ve Yolcu Soyadı bilgilerini girerek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Alternatif olarak, 0850 333 88 88 numaralı Enuygun Çağrı Merkezi aranarak da bilet iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ancak, sefer saatine kadar kişisel nedenlerle otobüse binemeyen yolcuların biletleri için iptal, iade ya da değişiklik talepleri kabul edilmiyor. Bu durumda yolcuların yeni bir bilet satın alması gerekli.

Merve Kılıç

Merve Kılıç

Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.

Otobüs Bileti Bul