Erzurum - Esenler Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1248 km
Yaklaşık Sefer Süresi
18 sa 30 dk
En Son Satış
50 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
950 TL
Günlük Sefer Sayısı
24 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Aras Seyahat, Bizim Iğdır Seyahat

Erzurum Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Erzurum Otobüs Terminali, şehir merkezinin 5 kilometre kadar dışında konumlanıyor. Merkezden otogara ücret ödemeden ulaşmak için şehre sefer düzenleyen otobüs firmalarının servislerini kullanabilirsiniz. Minibüsler kısmen ucuz sayılabilecek alternatiflerden. Taksi ise özellikle kayak merkezlerinden gelecekler için aradaki mesafenin çok kısa olmaması nedeniyle maliyeti daha yüksek bir seçenek. Ancak yine de dilerseniz taksiyi farklı yolcularla paylaşarak bulunduğunuz noktadan Erzurum Otobüs Terminali’ne uygun fiyata ulaşabilirsiniz. 

Taksi  

Erzurum şehir merkezinde taksi için pek çok seçenek mevcut. Hem şehrin farklı noktalarından hem de kayak merkezlerinden taksiye binerek şehrin otogarına yolculuk yapılabiliyor. Bununla birlikte şehirde taksi ücretleri özellikle uzun mesafeler söz konusu olduğunda biraz yüksek gelebilir. 

Alternatif bir yöntem olarak isterseniz taksinizi otobüs terminaline gelen diğer yolcularla paylaşabilirsiniz. Böylece ödeyeceğiniz ücreti büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Ayrıca taksi sürücüsüyle öncesinde görüşerek sabit bir fiyat karşılığında bu araçları kullanmak da bir başka seçenek. 

Yolcu Servisleri  

Erzurum Otobüs Terminali’ne sefer düzenleyen şirketler tarafından yolculara sunulan servis araçları ise terminale ulaşımda değerlendirebileceğiniz alternatifler arasında. Servislerin hareket saatleri ve kalkış noktaları firmaya göre değişebiliyor. Biletinizi satın aldıktan sonra ilgili otobüs şirketiyle görüşerek araçların geçiş güzergahını öğrenebilirsiniz. 

Minibüs 

Servislerin hareket noktasına kadar gelmek istemeyen yolcular ise minibüsler yardımıyla Erzurum Otobüs Terminali’ne erişim sağlayabilirler. Şehir içinde pek çok nokta üzerinden geçen minibüslere bindiğinizde terminalin girişine kadar doğrudan ulaşabilirsiniz. 

Özel Servisler  

Erzurum kent merkezinden ve şehirde bulunan kayak merkezlerinden direkt olarak terminale gelmek için özel servis kiralayabilirsiniz. Özellikle hız konusunda öne çıkan bu araçların ücretleri kiralama dönemi ve yolcu sayısı gibi faktörlere göre değişebiliyor. Erzurum şehir merkezinde bir otelde kalıyorsanız, bulunduğunuz tesisten de özel servis konusunda yardım alabilirsiniz. 

Esenler Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Esenler Otogarı

İstanbul Bayrampaşa'daki Esenler Otogarı, yeni adıyla 15 Temmuz Demokrasi Otogarı, şehrin en büyük ve en hareketli otobüs terminallerinden. Her gün yüzlerce otobüs ve yolcu ağırlayan otogardan şehrin çeşitli bölgelerine farklı ulaşım kanallarıyla 24 saat ulaşım mümkün.

Şehir Merkezine Toplu Ulaşım Seçenekleri
Ulaşım SeçeneğiHatKalkış-Varış Durağı
Otobüs

76O

Otogar-Cihangir Mahallesi
75O Otogar–Mecidiyeköy
39O Otogar-Yeşilpınar

303B

Otogar-Marmara Cezaevi
Metro M1A Atatürk Havalimanı-Yenikapı
M1B Kirazlı-Yenikapı
Metrobüs [*] 34A Söğütlüçeşme-Avcılar
34G Söğütlüçeşme-Beylikdüzü

34Z

Söğütlüçeşme-Zincirlikuyu
Minibüs A48 Otogar- İkitelli Organize Sanayi
A30 Topkapı-İstoç
Marmaray - Halkalı-Gebze

*Otogardan direkt metrobüs ulaşımı bulunmadığı için M1A metro hattından Merter Metrobüs durağında inerek gideceğiniz yere kalkan metrobüsü kullanabilirsiniz.

Diğer ulaşım seçenekleri

 • Taksi: Terminalin içinden 7 gün 24 saat taksi hizmeti bulabilirsiniz.
 • Ücretsiz Yolcu Servisi: Otogar içindeki otobüs firmalarının şehir içi servisleriyle Anadolu Yakası'nda gidebileceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Seyahat firmanızla konuşup detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Araç kiralama: Şehir dışından gelen ve birkaç günlük seyahat planı olanların İstanbul’u rahatça keşfedebilmek adına İstanbul Esenler Otogarı araç kiralama sayfasından araç kiralayabilirler.

En Çok Tercih Edilen Erzurum - Esenler Otogarı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Aras Seyahat950 TL218 sa 30 dk
Bizim Iğdır Seyahat950 TL418 sa 30 dk
Esadaş Turizm950 TL318 sa 30 dk
Iğdırlı Turizm950 TL118 sa 30 dk
Kars Kalesi Turizm950 TL218 sa 30 dk
Mek Ağrı Dağı Turizm950 TL118 sa 30 dk
Metro Turizm950 TL218 sa 30 dk
Patnos İtimat Turizm950 TL118 sa 30 dk
Van Kalesi Turizm950 TL218 sa 30 dk
Vangölü Turizm950 TL218 sa 30 dk
Esenler Otogarı Ortalama Sıcaklık
 • Perşembe
  13 /Hava Durumu
 • Cuma
  18 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  19 /Hava Durumu
 • Pazar
  18 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  15 /Hava Durumu
map placeholder
expand_less