Zeytinburnu Otelleri Ara

En uygun Zeytinburnu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zeytinburnu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zeytinburnu Hakkında

İstanbul’un eski yerleşim alanlarından Zeytinburnu, 13 mahallenin birleşmesiyle meydana gelen bir ilçe. Çırpıcı, Kazlıçeşme, Sümer, Maltepe, Veliefendi, Merkez Efendi, Yeşiltepe ve Nuri Paşa gibi mahallelerden oluşan Zeytinburnu’nda yaklaşık 300 bin kişi yaşıyor. Eyüp, Güngören, Bakırköy, Fatih ve Esenler ile çevrili ilçe önemli ulaşım ve bağlantı noktalarının merkezinde yer alıyor. İstanbul’un tarihi kara surlarının büyük bölümüne ev sahipliği yapan ilçenin çevresinde günümüzde de Yedikule Zindanları’nı ve Belgradkapı, Mevlanakapı, Topkapı ve Silivrikapı gibi tarihi kapıları görebilirsiniz. Bizans döneminde inşa edilen Balıklı Meryem Ana Rum Manastırı ise Zeytinburnu’nun diğer bir önemli eski yapısı.

İstanbul’da inşa edilen en eski camilerden olan ve Fatih döneminde yaptırıldığı tahmin edilen Kazlıçeşme Fatih Camii, Balıklı Rum Hamamı, Eriklikapı Tekkesi, Yenikapı Mevlevihanesi, Abdülbaki Paşa Kütüphanesi, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi ve Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Mescidi Zeytinburnu sınırlarındaki önemli tarihi eserler arasında.  

1953 yılında ilçe statüsüne kavuşan Zeytinburnu’na Marmaray hattını kullanarak Kazlıçeşme istasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. İlçeden geçen tramvay ve otobüs hatları da buraya gelmeyi son derece kolay hale getiriyor. Zeytinburnu’nun günümüzdeki nüfusu yaklaşık 300 bin. İlçede balıktan tavuğa aklınıza gelebilecek her yemeği kolaya bularak tadabilirsiniz. Ancak Zeytinburnu’nda köftenin çok özel bir yeri var. Tarihi Merkezefendi Köftecisi’nde veya ilçedeki diğer köftecilerde bu meşhur lezzeti muhakkak deneyin. Abdi İpekçi Arena’da ise heyecan dolu spor müsabakalarını seyredebilirsiniz.