Zanzibar Otelleri Ara

En uygun Zanzibar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zanzibar otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zanzibar Hakkında

Zanzibar, Afrika’nın Hint Okyanusu kıyılarında Tanzanya’nın 36 km. açıklarında yer alan bir ada ülkesidir. Tanzanya’ya bağlı, özerk bir yönetim yapısı vardır. Unguja ve Pemba adlarını taşıyan iki adadan oluşmaktadır. Tarihte İranlı göçmenlerin yerleştiği ve adı Farsça’da “Zenci Sahili” anlamına gelen “Zengi Bar” olan ada, zamanla Zanzibar adıyla günümüze ulaşmıştır.

Tropikal iklimi, beyaz kumsalları, turkuaz suları, medcezirleri, baharatları ve dev kaplumbağalarıyla ünlü Zanzibar’da halkın yüzde 97’si müslümandır. Adanın başkenti Stone Town’dır ve bu kent, Afrika-Arap-Hint kültürünü sentezleyen açıkhava müzesi özelliğiyle UNESCO’nun dünya mirası listesindedir. Şehir dokusunun orijinalliği muhafaza edilmiştir. Kent, kendine özgü kültürü yansıtan eşsiz yapılarla doludur. Zanzibar, uzun yıllar Avrupa köle ticaretinin ana geçiş yollarından birini oluşturmuştur. 1960’lı yıllarda son bulan bu insanlık utancının kurbanları anısına adanın merkezinde bir anıt yapılmıştır. Freddie Mercury’nin dünyaya gözünü açtığı Zanzibar turizm açısından zengin doğal kaynaklara sahip olmasına rağmen halkın yoksul olduğu gözlemlenmektedir. Adanın en önemli ekonomik kaynağı turizm ve baharat ticaretidir. Kano imalatı da önemli bir gelir kalemidir.

Unguja Adası, Stone Town, Jozani Forest, Prison Island, Slave Market, Freddie Marcury Evi ve Forodhani Bahçesi, mutlaka görülmesi gereken gezi duraklarıdır. Ayrıca çiftliklerin ziyaret edildiği Baharat Turu, önemli bir turizm aktivitesidir. Ekvator iklimi etkisindedir. Hava sıcaktır. Mart-Nisan-Mayıs aylarında muson yağmurları görülür. Zanzibar’a hava ulaşımı Tanzanya’nın Dar-es Salam şehri üzerinden sağlanır. 15 dakikalık ek bir uçuş süresinden sonra Zanzibar Havaalını’na ulaşılır.

Zanzibar Galeri