Yanbu Al Bahr Otelleri Ara

En uygun Yanbu Al Bahr otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yanbu Al Bahr otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yanbu Al Bahr Hakkında

Suudi Arabistan’ın batısında yer alır ve Al Medinah Bölgesi’nin en büyük liman kentidir. Kristal suları ve eşsiz mercan resifleri ile dünyanın sayılı dalış merkezlerinden birisi olan Kızıldeniz kıyılarında konumlanmıştır. Şehir; deniz ve Radhwa Vadisi arasında uzanan geniş düzlükte bulunmaktadır.

Cidde’den sonra, ülkenin Kızıldeniz kıyısındaki en büyük ikinci kentidir. Yanbu al Bahr’ın tarihi yaklaşık 2500 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Yemen’den başlayarak Mısır ve Akdeniz’e uzanan ünlü Baharat Yolu üzerindeki konumu nedeniyle, tarihi boyunca canlı bir ticari hareketliliğe sahne olmuştur. Kent bugün ise ‘Hac Yolu’nda önemli bir geçiş noktasıdır; Mekke ve Medine’ye yakınlığından dolayı, deniz ulaşımını tercih eden ziyaretçilerin ülkeye giriş noktasıdır.

Kent ekonomisine petrol endüstrisi ve turizm sektörü damga vurmaktadır. Petrol işleme, petrokimya ve hidrokarbon üretimi açısından en önemli Suudi Arabistan kentidir. Yanbu al Bahr, yüksek hacimli petrol rafinerilerine ve üç büyük petrol boru hattına ev sahipliği yapmaktadır. Turizm sektöründe ise en gözde merkez, kentin Kızıldeniz sahilleridir. Bölge; yelken, dalış ve diğer su sporlarının merkezi konumundadır. Şehir, petrole dayalı endüstriyel gelişme ile çevre koruma arasındaki hassas dengeyi başarıyla koruyabilmiş, sanayi alanındaki hızlı gelişme, özellikle Kızıldeniz’deki doğal alanlara zarar vermemiştir. Bakir sahilleri, mercan kayalıkları ve geniş düzlüklere yayılan yeşil alanlarıyla dikkat çekici şehirde Yanbu Gölü ve Kızıldeniz sahilleri en önemli turistik gezi noktalarıdır. Çöl ikliminin hakim olduğu kent, yüksek bir nem oranına sahiptir. Yanbu al Bahr Uluslararası Havaalanı şehir merkezine 24,6 km. uzaklıktadır.

Yanbu Al Bahr Galeri