Volgograd Otelleri Ara

En uygun Volgograd otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Volgograd otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Volgograd Hakkında

Eski adı Stalingrad olan Rusya şehridir. Ortasından Volga nehri geçer ve önemli bir endüstri şehridir. Şehrin adı Volga nehrine akan Tsaritsa çayının etkisiyle Sarı su anlamına gelmektedir. Volga ve Don nehirlerinin birleşim noktasında kurulmuş bir kenttir. Volga-Don kanalı sayesinde de Rusya’nın önemli ulaşım noktalarından birisi olmuştur.

İkinci Dünya Savaşı’nın ağır koşullarda yaşandığı bu şehir, savaş sonrası hızlı bir toparlanma içerisine girmiştir. Anıtsal Tarih Müzesi ve Mamaev Kurgan Müzesi’nde savaşın izlerini sergileyen eserler bulabilirsiniz. Panorama Müzesi, Afgan Şehitleri Anıtı, Volga-Don Kanalı Müzesi, İkinci Dünya Savaşı Müzesi gibi yerler gezilebilir. Kentte bozkır iklimi görülür. Kışlar soğuk ve karlıdır. Yaz ayları ise sıcak geçer. Gezmek için en uygun zamanların bahar ve yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz. Kış ayları soğuk olduğundan gezerken zorlanabilirsiniz.

Şehir içi ulaşımda yaygın bir metro ağı vardır. Havalimanından da kent merkezine metro ile gidebilirsiniz. Volgograd’da renkli ve eğlenceli bir gece hayatı vardır. Diskolar ya da canlı müzik yapan yerler bulabilirsiniz. Volgograd’dan aynı zamanda Rusya’nın hemen hemen tüm önemli şehirlerine ulaşım vardır.

Volgograd Galeri