Turin Otelleri Ara

En uygun Turin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Turin otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Turin Hakkında

İtalya’nın kuzeyinde bulunan Torino, Alpler ile çevrili olan Po Nehri'nin sol kıyısında konumlanıyor. İtalyanca Torino sözcüğü ‘küçük boğa’ olarak karşılık bulduğundan, şehrin flamasında da boğa resmi bulunuyor. Şehir, ülkenin önemli sanayi ve turistik bölgelerinden biridir. İtalya’ya ait otomobil üretiminin beşte dördü Torino şehrinde yapılıyor.

İtalya’nın otomobil başkenti olarak adlandırılan Torino şehri, Akdeniz iklimi bölgelerinde bulunan diğer önemli İtalyan şehirlerine bir karşıt olarak, nemli sub-tropik bölgede bulunuyor. Kışlar nispeten soğuk ve kuru geçiyor. Yazlar şehrin ovalık taraflarında epeyce sıcak ama tepelik taraflarında ılımlı geçiyor. En çok yağışı ilkbahar ve sonbahar döneminde alır. Şehirde ölçülen en yüksek ısı 37 santigrat derece olarak biliniyor. İstanbul’dan Torino’ya doğrudan uçak seferleri bulunuyor. Uçuş süresi yaklaşık 3 saattir. Torino’ya mayıs-eylül arası gitmek ideal. 

Turistler, Alplere yakınlığından dolayı kış sporları için bu kenti tercih ediyor.Zengin ve Akdeniz sebzeleriyle bilinen İtalyan mutfağından farklı lezzetler tadabileceğiniz şehirde, birçok büyük restoran ve bar bulunuyor. Şehirdeki en önemli yapı, 1888 yılında tamamlanan Mole Antonellianasinagogu’dur. Bu yapı Yahudi dininin Avrupa’daki en uzun yapısıdır. Palazzo Carignano, Palazzo Reale, Palazzo Madama ve John Bapdist Katedrali görülmesi gereken önemli merkezler arasında yer alıyor. Mısır Müzesi de Avrupa’nın en zengin arkeolojik koleksiyonlarına sahiptir.

Po Nehri’ne kıyısı olmasından dolayı nehrin kenarında geceleyin de bar ve gece kulüplerinde yerli ve turistlere rastlamak mümkün. Torino uluslararası kitap ve müzik festivalleri için yurt içi ve yurt dışından birçok insan bu şehre akın ediyor.

Turin Galeri