St. Petersburg Otelleri Ara

En uygun St. Petersburg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz St. Petersburg otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

St. Petersburg Hakkında

St. Petersburg, Neva nehri üzerine Rus Çarı I. Petro tarafından kurulmuş barındırdığı muhteşem binalarıyla gösterişli bir Rus şehridir. 200 yıl Rusya imparatorluğuna başkentlik yapmış olan St. Petersburg bir dönem Leningrad olarak adlandırılmış, komünizm rejiminin yıkılmasından sonra yeniden eski adına kavuşmuştur. Nehirdeki köprüler, özellikle de bu köprülerin ışıklandırılmaları görülmeye değerdir. Sanat ve tarih düşkünü bireyseniz de St. Petersburg'ta sizi çok etkileyecek eserler görebilirsiniz.

Bunlardan en etkileyicisi dünyanın en büyük sanat müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi'dir. Bu müze 3 milyondan fazla sanat eseri barındırır. Kentte ayrıca Kazan Ketadrali, Yeniden Diriliş Kilisesi, Katherine Sarayı, Mermer Sarayı, Aziz İshak Katedrali, ünlü yazar Dostoyevski'nin evi, Vasilevski Adası, Tatar Camisi gibi yerler gezilebilir.

St. Petersburg'u gezmek için en ideal zaman güneşin neredeyse hiç batmadığı yaz aylarıdır. Haziran ayında burada Beyaz Geceler adı altında etkinlikler de düzenlenir ve güneş bu ayda sadece birkaç saatliğine alaca karanlığa bürünür.

St. Peterburg'da kışlar çok soğuk ve genelde kar yağışlı geçer. Bu yüzden gezmek için en ideal zaman yaz ve bahar aylarıdır. Yaklaşık 5 milyon nüfusu olan St. Petersburg'a hava yoluyla ulaşım, Pulkova Havalimanı'ndan sağlanır. Buradan şehir merkezine metro ile gidebilirsiniz.

St. Petersburg Galeri

St. Petersburg Seyahat Yazıları