Silivri Otelleri Ara

En uygun Silivri otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Silivri otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Silivri Hakkında

İstanbul’un güneybatı sınırında yer alan Silivri, Marmara Denizi’nin kıyısında bulunan yazlık ilçelerden. Daha çok meşhur yoğurduyla bilinen Silivri, sahildeki sevimli balıkçıları sayesinde İstanbul’dan çıkacağınız günübirlik hafta sonu gezileri için oldukça ideal. İlçenin yerleşik nüfusu 170 binden biraz daha fazla. Yaz aylarında ise Silivri’de yazlığı bulunanların gelmesiyle ilçe nüfusu artarak birkaç katına çıkabiliyor.

İstanbul şehir merkezinden yaklaşık 65 kilometre uzaklıktaki Silivri’de Tarihi Ortaköy Camii ve Germiyan Kilisesi gibi eski yapıları görebilirsiniz. Yaz aylarında ise Marmara Denizi’ne doğru açılan koylardan ve plajlardan denize girmek hayli keyifli. Deniz keyfi için Gümüşyaka veya Semizkum plajlarını tercih edebilirsiniz. Silivri plajlarının en önemli özelliği pek çoğunda denizin oldukça sığ olması. Sahilden denize girdikten sonra yavaştan karnınızın acıkmaya başladığını hissederseniz, ilçe merkezine  gelerek meşhur Silivri yoğurdunu ve köftesini tadabilirsiniz. Eğer her yıl düzenlenen Silivri Yoğurt Festivali’ne denk gelecek kadar şanslıysanız, tahmin etmediğiniz kadar renkli görüntülere şahitlik edebilirsiniz. Temmuz ayının sonunda gerçekleşen festival sırasında ünlü sanatçıların konserlerini de izlemek mümkün.

Silivri ve civarı özellikle Osmanlı Devleti’nden bölgeye kalan eserler konusunda hayli zengin. Edirne-İstanbul karayolu üzerinde bulunan Mimar Sinan Köprüsü ile Silivri Kalesi ve surlarını görebilir, Meryem Ana Kilisesi, Fener Kilisesi, Hacı Pervane Türbesi, Fatih Camii ve İncirli Çeşme’yi ziyaret edebilirsiniz. Silivri’nin merkezinde ve sahile yakın otellerde kalarak özellikle yaz aylarında ilçenin tadını dilediğiniz gibi çıkarabilirsiniz.

Silivri Seyahat Yazıları