Termal otellere giderken yanımızda neler götürmemiz gerekir?

Termal oteller arasından birine giderken yanınıza almanız gerekenler klasik bir otel tatilinden biraz farklıdır. Her şeyden önce bu tesislerin bünyesinde sauna, açık/kapalı termal havuz, masaj odası, hamam ve buhar odası gibi hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecek odaların yer aldığı spa bölümleri bulunur. Dolayısıyla da bu seyahatlerde zamanınızın büyük çoğunluğunu otelin spa bölümünde geçirirsiniz. Yanınıza almanız gerekenler de buna göre şekillenir.

  • Mutlaka yedeklerinin de bulunduğu bikini/mayo şort
  • Spa ve havuz başı gibi kaygan zemine sahip alanla için kaymaz terlik
  • Otelin verdiğini tercih etmeme durumunda kullanabileceğiniz havlu/bornoz
  • İçerisinde lif, topuk taşı ve kese gibi hamamda kullanmaya uygun malzemelerin olduğu kendinize ait bir hamam seti
  • Aldığınız spa hizmetine bağlı olarak cildinizde meydana gelebilecek kurumaya karşı cilt nemlendiricileri
  • Tatlı, tuzlu ya da termal suya bağlı olarak saçınızda meydana gelebilecek yıpranmalara karşı saç bakım kremi/bakım yağı.
  • Spa ortamının sıcaklığından kaynaklı olarak olası bir rahatsızlanmaya karşı yanınızda bulundurmanız gereken bir sağlık kiti (Gideceğiniz otelde mutlak bir sağlık görevlisi olacaktır; ancak acil durumlar için işe yarayacağını düşündüğünüz ilaç ve sağlık malzemelerini yanınızca götürmenizde fayda var.

 

Büşra Güzeller

Büşra Güzeller

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan yazar, yazı yazma tutkusunu oldukça erken keşfetti. Ortaokul yıllarından beri farklı türlerde yazılar kaleme aldı ve üniversiteden mezun olduktan sonra ajanslarda metin yazarı ve içerik editörü olarak rol aldı. Uzun süre çalıştığı bir ajansta seyahat alanında yazmaktan çok keyif aldığını keşfetti ve en keyif aldığı alanda daha çok üretmek için Enuygun ekibine katıldı. Büşra yazı yazmayı, köpeğiyle vakit geçirmeyi, okumayı ve yol filmlerini izlemeyi çok seviyor.