Sheffield Otelleri Ara

En uygun Sheffield otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sheffield otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sheffield Hakkında

İngiltere’nin Yorkshire ve Humber bölgesinin en büyük kentlerinden biri olan Sheffield, aynı zamanda Güney Yorkshire Metropolitan Kontluğu’na bağlı bir yerleşim yeri. Kraliçe Victoria tarafından verilen bir berat sayesinde onursal olarak ‘’şehir’’ statüsü taşıyan Sheffield, Don Nehri ve kollarının bulunduğu bölgede kurulmuş bir kent.

İngiltere’nin bol yağış alan coğrafyasında kurulan kentin çevresinde sayıları 250’den fazla park yer alıyor. Bu arazilerde yer alan ağaçların sayısı ise yaklaşık 30 milyon. Bu da Sheffield’in sadece İngiltere’nin değil, tüm Avrupa’nın en yeşil kentlerinden biri olmasını sağlıyor.

Kentin nüfusu yapılan son sayımlara göre 650 bine yaklaşıyor. Şehirde yaşayanlar genellikle Britanya kökenli. Bununla birlikte Sheffield ve çevresinde farklı Avrupa ülkelerinden bölgeye gelen göçmenlerle de karşılaşmak mümkün. Sheffield, tarihte ülkenin en önemli demir-çelik üretim merkezlerinden biri olarak tanınıyor. Özellikle çatal ve bıçak üretiminde şehrin ünü neredeyse tüm kıtaya yayılmış durumda. Son yıllarda ise şehirde bu alanlar yerini daha çok hizmet sektörüne bırakmış durumda.

Ukrayna’nın Donetsk ve Almanya’nın Bochum kentleri ile kardeş şehir olan Sheffield’i ziyaret etmek için yaz aylarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. İlkbaharın son dönemleri ile sonbaharın ilk günleri de kent ve çevresini keşfetmek için oldukça ideal dönemler. Kış aylarında ise hava sıcaklığı gitgide azalıyor ve şehri dolaşmak bu dönemde biraz daha zorlayıcı olabiliyor.

Sheffield’de görülmeye değer yerlerden en ünlüleri ise kent ve çevresinde yer alan doğal güzelliklerin adeta bir özeti olan Sheffield Botanik Bahçesi ile tarihi çok eskilere dayanan Sheffield Üniversitesi. Kentte ayrıca lezzetli İngiliz tatlarını deneyebileceğiniz kafe ve restoranları da bulabilirsiniz.

Sheffield Galeri