Samara Otelleri Ara

En uygun Samara otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Samara otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Samara Hakkında

Rusya’nın Avrupa topraklarında yer alan kenti Samara, Volga ve Samara nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuştur. Samara Oblastı’nın başkenti olan şehir, ülkenin en büyük; ekonomi, sanayi, ticaret ve kültür merkezi kentlerinden birisidir. Samara’yı farkedilir kılan olgu; Rusya’nın uzay keşifleri programına verdiği destektir. Çünkü Rusya’nın bu konudaki en önemli kuruluşu Samara Devlet Havacılık ve Uzay Üniversitesi bu şehirdedir. Volga Nehri’nin doğu kıyısında bulunan Samara, tarihte ilk kez 14. yüzyılda İtalyan tüccarların haritalarında bir liman kenti olarak işaretlenmiştir. 1586 yılında, şehirdeki ticaretin güvenliği için bir kale inşa edilmiş ve Samara ticari açıdan yıldan yıla gelişme göstermiştir.

Kent 1935-1991 yılları arasında ‘Kuybyşev’ adını taşımıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Rusya’nın batı bölgelerindeki önemli fabrikaları Samara’ya taşınmış, o dönemde kent; siyasi, ekonomik ve ticari merkez olarak büyük bir önem kazanmıştır. Hatta Stalin’in, Nazi işgali sırasında Moskova’yı işgalcilere bırakıp, Samara’yı geçici başkent ilan etme fikirleri tarihe not düşülmüştür. Resmi olarak ilan edilmese de şehir, savaş döneminde ülkenin yedek başkenti olarak kullanılmıştır. Samara; Stalin’in, Kremlin’deki çalışma ofisine benzer nitelikte inşa edilen ve yerin 37 m. altında bulunan gizli karargahına da ev sahipliği yapmaktadır.

Savaş yıllarından sonra ticari önemi artmaya devam eden ve hızla büyüyen şehir; petrol, gaz, otomotiv, uzay teknolojileri, inşaat ve gıda sektörleri öncelikli olarak, bugün Rusya’nın 10 gelişmiş şehri arasında yer almaktadır. Samara; festivalleri, müzeleri; tiyatro, bale ve opera etkinlikleri ile ülkenin en canlı kültür ve sanat kentidir. Klodt Malikanesi, Jigulyovskoe Bira Fabrikası, Samarskaya Luka Milli Parkı ve Volga Nehri şehrin başlıca turistik gezi duraklarıdır. Samara’da karasal iklim hüküm sürmektedir. Şehirde bulunan Kurumoch Uluslararası Havaalanı kentin 35 km. kuzeyindedir.

Samara Galeri