Sacramento Otelleri Ara

En uygun Sacramento otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sacramento otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sacramento Hakkında

Kaliforniya Eyaleti'nin baþkenti olan Sacramento, yaklaşık 500 bin kent merkezi nüfusuyla ve metropol dışında kalan alanların da dahil edilmesiyle 2.5 milyonu aşan bir nüfusa sahip bir şehir.
 
İsviçre asıllı olan John Sutter ve James Marshall'ın çabaları sonucunda kurulmuþtur. Nehir Şehri ismi ile de anılır bunun temel nedeni ise şehri çevreleyen Amerikan Nehri ve Sacramento Nehri. Özellikle şehrin merkezi yerleri oturmak için oldukça pahalı yerler. Dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda göç alan Sacramento, Time Dergisi tarafýndan Amerika'nın en çok farklı kültüre ev sahipliği yapan şehri seçilmiştir.
 
Şehir 1808 yılındaa İspanyol Gabriel Moraga tarafından keşfedilmiştir. Sacramento bir süre Meksika'nın yönetimine girmiştir. 1840 - 1850 yılları boyunca Çin, İngiltere ve Fransa ile savaş halinde olduüu için şehre çok sayıda Çinli göç etmiştir. Gezmek isteyenler için burada büyük bir Çin Mahallesi de var. 1935 yılında yapılan Tower Bridge yani Kule Köprüsü şehrin simgelerinden biridir. Ünlü Amerikan Başkanı Ronald Reagan da buradan çıkmıştır.
 
Şehir içinde Eski Sacramento'nun bulunduðu 1. Bölge; havalimanının bulunduğu 2. Bölge; Oak Park, Curtis Park ve Vintage Park'n bulunduðu 3. Bölge ve Amerikan Nehri'nin kuzeyinde yer alan arazinin de bulunduðu 4. Bölge olmak üzere farklı bölüme ayrılmıştır. Yaz aylarında 32 derece sıcaklık kış aylarında ise -3'e kadar düşebilen bir hava durumuna sahip.

 

Sacramento Galeri