Reykjavik Otelleri Ara

En uygun Reykjavik otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Reykjavik otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Reykjavik Hakkında

İzlanda’nın başkenti Reykjavik, ülkenin güneybatısındaki Faxaflöi Körfezi kıyılarında yer alan bir liman kentidir. Kuzey Atlantik Bölgesi’nin en ucunda konumlanmıştır ve yeryüzünde kutup bölgesine en yakın başkenttir. Zengin yeryüzü çeşitliliğine ev sahipliği yapan şehir; fiyortlar, yarımadalar, boğazlar, koylar ve adalarla çevrilidir. Dünyanın en önemli balıkçılık merkezlerinden birisi olan Reykjavik, İzlanda nüfusunun yarısını barındırmaktadır. Adı, dünyanın en temiz, çevreci ve güvenli kentleri arasında geçmektedir.

İzlanda, çevre dostu enerji üretim yöntemlerine ve volkanik bir ülke olmasından dolayı zengin jeotermal su kaynaklarına sahip bir ülkedir. Bu zenginliklerden başkent Reykjavik de büyük ölçüde payını almıştır. Oldukça soğuk bir iklime sahip olan şehir, başta ısınma olmak üzere tüm enerjisini jeotermal kaynakların kullanılması sonucu elde etmektedir. Dünyanın dört bir noktasından ‘Kuzey Işıkları Turu’ düzenen Reykjavik, Şubat ayı sonunda ve Mart ayı başında, dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu oluşan bu büyülü ışık dansına ev sahipliği yapmaktadır.

Kuzey Işıkları, kentin en çok turist çeken aktiviteleri arasında ilk sırdadır. Tjörnin, Videy ve Grotta adaları, Hallgrimskirkja Kilisesi, İmagine Peace Tower, Perlan, Reykjavik Müzesi, İzlanda Ulusal Müzesi, Abear Müzesi, Golden Circle ve Volkan Evi kentin başlıca turistik gezi noktalarıdır. Gulf Stream sıcak su akıntısı ile iklimi biraz olsun yumuşayan kent, subpolar iklim etkisindedir. Kış ayları soğuk, yaz ayları ılıman geçmektedir. Reykjavik Havaalanı kent merkezine 2 km. uzaklıktadır.