Porto Otelleri Ara

En uygun Porto otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Porto otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Porto Hakkında

Porto, Portekiz’in başkent Lizbon’dan sonra en büyük ikinci şehridir. Douro Nehri manzaralı tepeler üzerine kurulu Porto, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesinde bulunuyor. Kent, dünya genelinde çok sevilen Porto Şarabı ile de tanınıyor. Şehri ziyaret etmek için en ideal dönem mayıs ila eylül ayları arası. İstanbul’dan Porto’ya THY’nin direk seferleri bulunuyor. İstanbul’dan başkent Lizbon’a da doğrudan uçuş bulunuyor. Lizbon’dan Porto’ya yolculuk yaklaşık 3.5 saat sürüyor.

Porto’nun şehir merkezi Se Katedrali sayılabilir. Katedral, 12’nci yüzyılın en önemli eserlerindendir. Şehir merkezindeki tren garı da görülmesi yerler arasında. İçi çiniler ile süslenen garın yapısı da görenleri büyülüyor. Tren garından yürüyerek kentin birçok tarihi mekânına ulaşmak mümkün. Porto’daki bir diğer tarihi yapı Lello Kütüphanesi. Yapımı 1850’lere dayanan kütüphane uluslararası otoriteler tarafından dünyanın en iyi üçüncü kütüphanesi sayılıyor. Şehrin birkaç meydanı bulunuyor, bunlar; Parça de Riberia, Liberdade ve AvenidadosAliados. Bu meydanların etrafında ve sokak aralarında fazlaca restorana rastlanabilir.

Porto, Atlas Okyanusu kıyısında olduğundan deniz ürünleri ağırlıklı menüler sunan restoranların sayısını epeyce fazla. Özellikle Praça de Ribeira Meydanı’nda keyifli bir akşam yemeğinin yenebileceği deniz restoranları var. Fiyatlar da oldukça uygun. Porto ile özdeşleşmiş Francesinha da hem yerliler hem de turistler tarafından çok tercih ediliyor. Şarapları ile ünlü Porto’da, Villa Nova de Gaia‘da ise çok sayıda şarap mahzeni bulunuyor. “Porto ve Portekiz” denince akla gelen diğer bir nokta Fado’dur. Akşam 8’den sonra Fado müziğinin çalındığı restoranları yine Riberia Meydanı’nda bulmak mümkündür.

Porto Galeri