Podgorica Otelleri Ara

En uygun Podgorica otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Podgorica otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Podgorica Hakkında

Podgorica, Karadağ'ın başkentidir. Banliyölerle birlikte nüfusu 185 bin civarındadır. Kentte Akdeniz ikliminin özellikleri görülüyor. Sıcaklık, kışın 5,yazın ise 23 santigrat derece seviyelerinde seyrediyor. Yazın Mayıs-Eylül, kışın ise Aralık-Mart ayları arasında turistler tarafından tatil için tercih ediliyor. İstanbul’dan 1 saat 45 dakikalık bir uçuş süresi sonunda Podgorica’ya ulaşılabiliyor. Şehir merkezine düzenli olarak otobüs seferleri düzenleniyor. Stara Varoš, eski bir Türk şehridir. Şehir, camileri ve saat kulesiyle klasik bir Osmanlı kasabasını andırıyor. Hercegovačka Caddesi ise şehrin en merkezi konumundaki araç trafiğine kapalı caddesidir. Bu cadde, alışveriş yapmak için en çok tercih edilen bölgedir. S. George Kilisesi, mimari açıdan Karadağ’ın başka yerlerinde de rastlanabilecek küçük bir Ortodoks kilisesidir. Arkasında büyükçe bir şehir parkı bulunuyor. Bisiklet kiralayarak bu bölge rahatlıkla gezilebilir. Avrupa’nın diğer başkentlerinden Podgorica’yı ayıran en önemli özelliğin balon turu olduğu söylenebilir. Şehrin panoramik görüntüsünü balon ile gezmek mümkündür.

Milenyum Köprüsü, şehrin simgesel yapıları arasında yer alıyor. Bu köprüden unutulmaz kareler yakalamak mümkün. Moskova Köprüsü ise tarihi derinlik taşıyan diğer bir köprüdür. Bu köprü, Moskova’nın bir armağanı olarak yaptırılıyor. Merkeze çok uzak olmayan bölgede dünyaca ünlü kuş gözlem alanları da yine keşfedilmesi gereken önemli yerler arasında görülüyor. Gündüzleri hem doğası hem de tarihi ile dikkatleri çeken Podgorica’da gece de canlı bir şehir var.

Gece hayatı da oldukça renklidir. Şehir merkezindeki caddelerde yan yana dizilmiş kafeler ve barlar Podgorica’nun doğa ve tarih dışındaki eğlence hayatının da yüzünü gösteriyor. Şehrin ana merkezi olan Slobode Caddesi alışveriş yapmak için birçok alternatif sunuyor. Kent mutfağı İtalya kültüründen de oldukça etkilenmiş. Ayrıca Slobode Caddesinde birçok yöresel lezzetleri bir arada bulabileceğiniz restoranlar mevcut. Şehrin en önemli yöresel lezzeti Popeci a la Podgorica’dır. Ayrıca şehir oldukça ucuzdur. Özellikle yeme-içme ve ulaşım oldukça uygundur.

Podgorica Galeri