Phnom Penh Otelleri Ara

En uygun Phnom Penh otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Phnom Penh otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Phnom Penh Hakkında

Kamboçya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Phnom Penh, ‘Asya’nın İncisi’ takma adıyla da anılmaktadır. 1920’lerdeki sömürge döneminin Fransızlar tarafından inşa edilen en güzel kenti olarak kabul edilmektedir. 1950’de bağımsızlığını ilan eden şehir, ‘Asya’nın İncisi’ takma adını turizm alanında hakkıyla taşımaya devam ederken, sanayi ve ticaret alanında da ükenin en gelişmiş şehirlerinden birisidir.

Phnom Penh, Güneydoğu Asya’nın yedinci büyük akarsuyu olan Mekong Nehri kıyılarında konumlanmıştır. Kentin yakın tarihine iç savaş ve soykırım damga vurmuştur. Ülke genelinde 1970’li yıllarda cereyan eden bu iç savaş ve soykırımda 3 milyonu aşkın Kamboçyalı öldürülmüştür. Phnom Penh’in ve özünde tüm ülkenin acı tarihini gözler önüne seren ve soykırım rejiminin ölüm tarlası olarak kullandığı bölge, Soykırım Müzesi ile birlikte kentin ve ülkenin yakın geçmişine ışık tutmaktadır.

‘Ölüm Tarlaları’ adıyla bilinen Choeung Ek, bugün yeşil bir park görünümünde olsa da ortasında yükselen anıt mezar, yaklaşık 8 bin kurbanın kemiklerini barındırmaktadır. Tuol Sleng Soykırım Müzesi ve Choeung Ek’in yanı sıra; Phnom Budist Tapınağı, Royal Palace, National Museum ve Mekong Nehri şehrin ilgi çekici gezi noktalarıdır. Yaz ayları yağışlı, kış ayları kurak geçen Phnom Penh tropikal iklim etkisindedir. Kamboçya’nın en büyük havalimanı olan Phnom Penh Uluslararası Havaalanı kentin 10 km. batısındadır.

Phnom Penh Galeri