Paderborn Otelleri Ara

En uygun Paderborn otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Paderborn otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Paderborn Hakkında

Paderborn/Lippstadt, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinlerinden birisidir. 146 bin kişinin yaşadığı Paderborn’da kışları sert, yazları ise serindir. Buna karşın yazın sıcaklık çoğu zaman 30 santigrat dereceyi aşabiliyor. Paderborn ve Lippstadt kentlerinin ortak kullandığı havalimanı şehre 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Birçok ülkeden direk uçuş olduğu gibi Türkiye’den de direk uçuş mevcuttur. Havalimanından merkeze otobüs hizmeti vardır. Şehir merkezinde bir çok turist bilgilendirme merkezleri bulmak mümkün.

Yakın bir zamanda da demiryolu ile şehir merkezi ile havalimanı birbirine bağlanacak. Oldukça küçük olan Paderborn’da gezilecek yerler için bisiklet kiralanabilir. Bunun dışında günlük bilet ile otobüs ve tramvay tercih edilebilir. HeinzNixdorf Müzesi, Paderborn’daki bilgisayarla ilgili olan en büyük müzedir. Her sene farklı temalarla, ziyaretçilerle buluşuyor. Alman traktör ve araba müzesi de oldukça ilgi çeken müzeler arasında. Paderborn Katedrali, Kraliyet Ailesi Müzesi, Marktkirche gezilecek önemli yerler arasında bulunuyor. Görülmesi gereken önemli turistik yerler arasında ise Dom, Rathaus ve Paderquellgebiet kiliseleri geliyor. Pazar günü brunchları ile meşhur bu kentte, bu geleneğe eşlik etmek ayrı bir keyifli olabilir. Alex ve Feuerstein restoranları brunch için oldukça ünlü mekânlardandır. Frühlingsfest ve Herbstlibori ise bahar aylarında gerçekleştirilen önemli festivaller arasında yer alıyorr.

DieGrubecaddesi ise alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adresi olarak dikkat çekiyor. Libori Galeri ve Suedring ise, yerel alışveriş merkezleri arasında yer alıyor. Ayrıca Paderborn’a yakınlığından dolayı Dortmund ya da Düseldorf’ta alışveriş için tercih edilebilir.

Paderborn Galeri