Oslo Otelleri Ara

En uygun Oslo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Oslo otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Oslo Hakkında

Nobel Barış Ödülleri’ne ev sahipliği yapan Oslo, yeryüzünün cömertçe doğal oluşumlar sergilediği Norveç‘in başkentidir ve ülkenin en büyük şehridir. İlk kuruluşu 1000’li yılların başında Vikingler dönemine rastlayan şehrin resmi ve kabul edilen asıl kuruluş tarihi 1049’dur. Oslo Fiyort’unun kıyısında yer alan Oslo, masalsı şehir ve göl manzaralarıyla ‘zaman dışı’ bir kent algısı yaratmakla birlikte; gerçekte de ‘zaman kavramının tepetaklak olduğu bir şehir’ olarak nitelendirilmektedir.

Avrupa’nın kuzeyinde yer alan konumu nedeniyle, kış aylarında gündüzlerin süresi neredeyse birkaç saate kadar düşebilmektedir. Tarihi boyunca büyük yangınlarla kül olan ve defalarca inşa edilen Oslo, somon balığı menüleriyle ünlüdür. Norveçli ressam Edvard Munch, ünlü Çığlık Tablosu’nu Oslo Fiyort’unun günbatımı ışık oyunları sonrası aldığı kan kırmızısı renginden ilham alarak yapmıştır. 1893 tarihli tabloda, doğanın çığlığına karşı kulaklarını elleriyle kapatan bir figür bulunmaktadır ve tablo Ulusal Galeri’de sergilenmektedir. Gustav Vigeland’ın yaşamı boyunca yaptığı 212 heykelin sergilendiği Vigeland Parkı, kentteki en ilgi çekici duraklardan birisidir.

Sayılamayacak ölçüde şehir güzelliğinin yer aldığı Oslo’nun belli başlı gezi merkezleri; Opera Binası, Akershus Kalesi, Ulusal Galeri, Kraliyet Sarayı ve Parlamento Binası’dır. Kayak sporunun kalbi Holmenkollen Tepesi ve türünün tek örneği Kayak Müzesi, Viking Gemisi Müzesi, dünyanın en ünlü kutup gemisi Fram’ın sergilendiği Fram Müzesi ve Norveç Denizcilik Müzesi kentin en önemli müzeleri arasındadır. Karasal iklimin görüldüğü Oslo, kışı soğuk ve karlı geçirir. Ortalama kış sıcaklığı eksi 7 derecedir. Yaz dönemi sıcaklık ortalaması ise 20-24 derecedir. Oslo, Norveç’in en büyük havaalanına sahiptir. Gardenmoen Havaalanı, şehir merkezine 45 km. uzaklıktadır.

Oslo Galeri