Odessa Otelleri Ara

En uygun Odessa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Odessa otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Odessa Hakkında

Ukrayna’nın beş büyük şehrinden birisi olan ve ülkenin güneybatısında bulunan Odesa şehri, Karadeniz kıyısındaki en büyük limanlardan birini oluşturuyor. Liman kenti olmasının yanı sıra önemli bir ulaşım kavşağı da olan Odesa’da yaklaşık 1 milyonluk bir nüfus yaşıyor. Karadeniz Havzası’nın Samsun’dan sonraki en büyük şehri olma özelliğini taşıyan Odesa’da, şehir meclisi ve eyalet idare merkezi bulunuyor ve Ukraynaca ile Rusça dilleri konuşuluyor.

Çeşitli alanlarda eğitim veren birçok üniversiteye sahip olan şehirde 200 binden fazla öğrenci yaşaması nedeniyle, şehre ''öğrenciler şehri'' de denilebilir. Karasal iklimin hakim olduğu Odesa şehrinde, yıllık ortalama sıcaklık değeri, en soğuk olan Şubat ayında -2 dereceleri görürken, en sıcak olan Temmuz ayında ise 23 dereceyi buluyor.

Büyük tersanesi ile büyük bir limanın bulunduğu Odesa, metal, inşaat sanayi ve makine başta olmak üzere 200 farklı endüstri alanındaki kuruluşuyla aynı zamanda bir sanayi merkezi durumunda. Odesa şehrinde görülmesi gereken önemli tarihi binalar ve merkezler arasında; Odesa Opera ve Bale Tiyatrosu, Potyomkin merdiven basamakları, Deniz Yolcu Terminali, Odesa Eyalet Üniversitesi, Şarap Geliştirme ve Üretme Enstitüsü ve Ukrayna Bilim Akademisi gibi pek çok önemli mekan yer alıyor.

Odessa Galeri

Odessa Seyahat Yazıları