Oakland Otelleri Ara

En uygun Oakland otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Oakland otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Oakland Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Oakland, aynı zamanda bölgenin en önemli ticaret, finans ve turizm merkezlerinden biri. San Francisco Körfezi’nin kıyısında yer alan şehir, ABD’nin ve dünyanın en büyük metropollerinden San Francisco’ya köprülerle bağlanıyor. Oakland ‘’meşelik arazi’’ anlamına gelen adını sahip olduğu çok sayıda meşe ağacından alıyor.

Şehrin 400 binden fazla nüfusunu ABD kökenliler ile başta İspanyollar olmak üzere dünyanın hemen her bölgesinden gelen göçmenler oluşturuyor. San Francisco Körfezi’nin üçüncü, Kaliforniya’nın ise en büyük sekizinci şehri olan Oakland, sürdürülebilirlik çalışmaları ile de biliniyor. Şehirde başta elektrik üretimi olmak üzere birçok alanda yenilenebilir kaynaklar kullanılıyor.

Yıl boyunca etkili olan ılıman iklimi ile her mevsimde ziyaretçilerine seyahat için ideal bir ortam sunan Oakland’da mutlaka görülmesi gereken harika yerler var. Bu yerlerin başında ünlü yazarın adı ile anılan ve harika bir şehir manzarası sunan Jack London Meydanı geliyor. Şehrin ve eyaletin en dikkat çekici eserlerinden bazılarını da görebileceğiniz Oakland Müzesi’ni ise özellikle sanata ilgisi olanlar görmeli. Şehrin biraz dışında bulunan Redwood Ulusal ve Eyalet Parkı şehrin dünyaca ünlü sekoya ağaçları arasında gezinebileceğiniz, huzur dolu atmosferiyle benzersiz yerler arasında.

Kentte ayrıca özellikle küçük çocuklarla birlikte eğlenceli zaman geçirebileceğiniz, çok geniş bir araziye kurulan Oakland Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 600’den fazla hayvan türüne ev sahipliği yapan park bu konuda dünyanın en ünlü alternatiflerinden biri. Eğer gülleri seviyorsanız şehirde yer alan Oakland Gül Bahçesi de özellikle ilkbahar ve yaz aylarında büyüleyici manzaralar sunuyor.

Oakland Galeri