Niğde Otelleri Ara

En uygun Niğde otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Niğde otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Niğde Hakkında

Niğde Hakkında

Tarihi M.Ö. 600 yılına kadar uzanan Niğde; muhteşem kalesi, zengin mutfağı ve her türlü doğa sporu yapmaya uygun coğrafyasıyla tanınıyor. Sessiz ve huzurlu bir şehir olan Niğde, doğa yürüyüşlerine çıkabileceğiniz benzersiz doğa harikalarına ve antik kentlere sahip. Macera arayan turistler burada pek çok seçenek bulacaklar. 2,600 metre yüksekliğindeki bir buzul gölü olan Çinili Göl, doğa yürüyüşleri ve kaya tırmanma etkinlikleri için öncelikle tercih edilen yer. Bolkar Dağları’nın eteklerindeki bu göl, doğa fotoğrafçıları için de harika manzaralar sunuyor. Cımbar Vadisi de doğa sporları için gelişen merkezlerinden biri. Burada gruplar halinde tırmanma ve yürüyüş turları düzenleniyor. Cımbar Vadisi’nde modern dünyadan uzaklaşarak bir dağ evi de kiralayabilir ve temiz havanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Sönmüş bir volkanik dağ olan Göllü Dağı, macera arayan turistlerin tercih ettiği bir rota. Keşif gezilerine çıkabileceğiniz Göllü Dağı’nda pek çok doğa harikasıyla karşılaşacaksınız.

Ünlü Kuş Kayası Kaya Mezarları, Karatlı kasabasında, Niğde şehir merkezinden kolayca ulaşılacak bir mesafede yer alıyor. Vadi yamaçlarındaki kayalara oyulmuş bu 15 tane gizemli kaya mezarı, aşı boyalarıyla yapılmış hayvan figürleriyle dekora edilmiş. Yine tarih meraklılarının ilgisini çekecek bir yer olan Niğde şehrinin sembolü olmuş Niğde Kalesi, sunduğu güzel manzara nedeniyle mutlaka görülmesi gereken bir yer. Kleopatra’nın ziyaret ettiği ve yüzdüğü söylenen Roma Havuzu da günümüze kadar korunmuş önemli tarihi yapılar arasında. Burada Romalıların imzası olan su kemerlerini de görebilirsiniz.

Doğanın güzelliği ve huzuru içinde dinlenebileceğiniz pek çok yere de sahip olan Niğde, Göllüdağ Ören Yeri’nde hem yerel halka hem de turistlere dağ manzaraları eşliğinde dinlenme imkanı sağlıyor. Kayardı Bağları da yemyeşil ortamıyla şehrin akciğeri görevini görüyor ve buradaki mesire alanları özellikle hafta sonları insanları kendine çekiyor. Niğde merkezinde göreceğiniz kapalı çarşılarda yöreye özgü ünlü el dokuma halılarını mutlaka incelemelisiniz. Dünyanın pek çok yerine ihraç edilen bu halılar, Niğde’de önemli bir ekonomik değer oluşturuyor.

 

Niğde Semtleri