Nairobi Otelleri Ara

En uygun Nairobi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nairobi otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nairobi Hakkında

Kenya’nın başkenti Nairobi aynı zamanda ülkenin en önemli ticaret, turizm ve kültür merkezidir. Aynı zamanda Doğu Afrika’nın en kalabalık şehri olan Nairobi’de birçok uluslararası kuruluş ve şirketin temsilvilikleri bulunur. Nairobi, Kenya yerel dilinde ‘’yeşil ve sulak bölge’’ anlamına gelir. Genellikle yıl boyunca ılıman bir iklime sahip olan Nairobi’de Aralık-Mart dönemi sıcaklıklar 25-27 derece arasında seyreder. Haziran-Ağustos dönemi ise ılık geçer.

Aynı zamanda dünyanın safari başkenti olarak anılan Nairobi çevresinde ve özellikle Tanzanya sınırında çok sayıda safari alanı vardır. En önemlilerinden biri ise Masai Mara Milli Parkı’dır. Kenya’nın doğal canlı yaşamını izleyebileceğiniz Ulusal Müze, şehrin en dikkat çekici yapılarından biri olan Jamia Cami, Afrika yerel halkları ve kabilelerinin yaşamlarından kesitler bulabileceğiniz Ulusal Arşivler görülebilecek önemli yerler arasındadır.

Lezzetli yemekleriyle de ünlü şehirde tadına bakılabilecek lezzetler arasında bir çeşit mısır unu lapası olan Ugalu ve bölgeye özel kahvelerle çaylar mutlaka denenmelidir. Afrika’nın en ilgi çekici ve renkli şehirlerinden Nairobi’ye İstanbul’dan direkt ve aktarmalı seferlerle ulaşabilirsiniz.

Nairobi Galeri