Montreal Otelleri Ara

En uygun Montreal otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Montreal otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Montreal Hakkında

Kanada’ya bağlı Quebec eyaletinin en büyük kenti olan Montreal’in şehir nüfusu yaklaşık 2.5 milyon ve şehir civarındaki kasabalar ve yerleşim yerleri ile oluşan metropolit bölgenin toplam nüfusu 4 milyon civarındadır.

Montreal’de kış ayları oldukça soğuk ve kar yağışlıdır. Kışların sert geçtiği şehirde yaz ayları ise sıcaklık 20 derece civarındadır. Hem etkinlik sayısından hem de mevsimsel olarak yaz ayları Montreal’e gitmek için en ideal aylardır.

Fransızca konuşulan Montreal, başkent Ottawa’nın yaklaşık 200 km doğusunda bir liman kentidir. Okyanus kıyısı konumu nedeniyle tarih boyunca çeşitli milletler tarafından yerleşim için tercih edilen bir yerdedir. Avrupalıların kıtaya gelmesinden önce de şehirde yaşayanlar olduğu hatta 3000 yıllık bir yerleşim noktası olduğu bilimadamları tarafından kanıtlanmıştır. UNESCO 2006 tasarım ödülününü alan Montreal, modern mimari açısından dünyanın sayılı şehirlerinden biridir. Ville Souterraine alışveriş merkezi ve Saint Catherine caddesi alışveriş severler için ideal yerler. Botanik Park, Eski Şehir denilen Vieux Montreal, Mont Royal Eğlence Müzesi ise buradayken kesinlikle görmeniz gereken yerlerden bazıları. Etli börek ve peynir kızartmaları ile meşhur olan Kanada Mutfağı ve göçmenlerden dolayı farklı ülkelerin yemeklerini burada bulabilirsiniz.

Montreal Galeri

Montreal Seyahat Yazıları