Mombasa Otelleri Ara

En uygun Mombasa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mombasa otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mombasa Hakkında

Kenya’nın en büyük ikinci kenti olan Mombasa, aynı zamanda Coast ilinin merkezidir. Hint Okyanusu’nun kıyısındaki bir körfezde bulunan mercan adasında kurulan Mombasa, Kenya’nın başlıca limanı konumundadır. Haller Park, Mombasa Marine Ulusal Parkı ve Koruma Alanı, Fort Jesus, Diani Plajı ve Shimba Hills Ulusal Koruma Alanı, bölgenin en önemli turistik noktalarıdır. Mombasa kentinin tam kuruluş tarihi bilinmese de uzun bir geçmişinin olduğu düşünülmektedir. 1963 yılına kadar Zanzibar Devleti’nin bir parçası olan Mombasa, o tarihte kurulan Kenya’ya bağlanmıştır. Kentin iklimi ılıman, yağmurlu ve tropikal bir özellik taşımaktadır. Kent, bölgenin tarım ürünlerinin pazarlandığı bir ticaret merkezi konumundadır. Kentte gemi yapım onarım atölyelerinin yanı sıra çeşitli fabrikalar da bulunmaktadır. Ayrıca bir kıyı turizm merkezi olan Mombasa’da birçok lüks otel yer almaktadır.

Mombasa özellikle doğal alanlarıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. Çeşitli hayvan ve bitki türlerinin yer aldığı parklar ve koruma alanları bölge ziyareti esnasında mutlaka gezilip görülmelidir. Kent merkezine yaklaşık 1 saatlik mesafede yer alan Diani Plajı, bölgenin bir başka turistik yeridir ve tüm doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Oldukça eski bir kale olan Fort Jesus ise tarihi yapısı ve harika mimarisiyle dikkat çekmektedir. Mombasa hava ulaşımı Moi Uluslararası Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, şehir merkezine sadece 15 dakika gibi oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. İstanbul – Mombasa arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az yaklaşık 8 saat 40 dakika sürmektedir.

Mombasa Galeri