Mineralnye Vody Otelleri Ara

En uygun Mineralnye Vody otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mineralnye Vody otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mineralnye Vody Hakkında

Rusya’nın Kuzey Kafkasya Bölgesi’nde yer alan Mineralnye Vody, SPA merkezleriyle ünlüdür. Şehrin adı Rusça’da ‘Mineralli Su’ anlamını taşımaktadır. Stavropol Kırayı’na bağlı küçük bir yerleşim birimi olan kent, Kuma Nehri kıyılarındadır ve ülkenin ana demiryolu hatlarından birisi olan Rostov-na-Donu – Bakü (Azerbaycan) hattı üzerinde yer almaktadır. Mineralnye Vody’nin kuruluşu, 1870’li yıllarda, bölgede gerçekleşen demiryolu inşaatına dayanmaktadır. 1878 yılında ‘köy’ statüsü elde eden şehrin ilk adı, kurulduğu topraklar Kırım Giray Sultanlığı’na ait olduğu için ‘Sultanovsky’dir.

Yıldan yıla, özellikle madencilik faaliyetleri ile büyüyen Mineralnye Vody, 1924 yılında bugünkü adını almıştır. Kent ekonomisi SPA turizmine ve gıda sektörü faaliyetlerine dayanmaktadır. Şehrin mineral zengini yeraltı suları, kentte SPA turizminin gelişmesine olanak tanımıştır.

Şehir ayrıca, şifalı olduğuna inanılan çamurlarıyla da ünlüdür. Kutsal Meryem Ana Katedrali, Pokrova Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Yerel Çekirdek Müzesi, Mineralnye Vody Garı ve şehir parkı kentin ilgi çekici turistik gezi noktalarıdır. Mineralnye Vody; kış ayları soğuk, yaz ayları ılımandır ve yıl boyunca önemli ölçüde yağış almaktadır. Mineralnye Vody Havaalanı şehrin 4 km. batısındadır.

Mineralnye Vody Galeri